Prokuratura Krajowa przejmuje śledztwo w sprawie rosyjskiej rakiety

rakieta Ch-55/ fot. Twitter
4

RMF FM przekazało nieoficjalne informacje o przejęciu śledztwa ws. rosyjskiej rakiety Ch-55 odnalezionej w okolicach Bydgoszczy przez Prokuraturę Krajową. Wcześniej było prowadzone przez prokuraturę wojskową.

Od końca kwietnia 2023 roku prowadzone jest postępowanie w związku z  przez wydział wojskowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, którego podstawą jest spowodowanie zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób oraz mienia w wielkich rozmiarach w związku z wystrzeleniem rakiety Ch-55. Śledztwo w sprawie zostało wszczęte po tym, jak w kwietniu b.r. osoba spacerująca w lesie znalazła szczątki rakiety. Kilkumetrowy pocisk był wbity w ziemię. Nie był uzbrojony, więc nie doszło do eksplozji. Prawdopodobnie został wystrzelony podczas rosyjskiego ostrzału terytorium Ukrainy w grudniu 2022 roku. Do ataku wykorzystano samoloty stacjonujące na Białorusi.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Obiekt, który wleciał do Polski znad Białorusi, był śledzony przez polskie służby, ale zniknął z radarów w okolicach Bydgoszczy, ok. 2 kilometry do miejsca znalezienia szczątków rakiety. Grudniowe poszukiwania w terenie nie dały rezultatu i przerwano je ze względu na trudne warunki atmosferyczne.

Jak ustalili reporterzy RMF FM, jest kilka powodów przejęcia postępowania przez PK: waga sprawy, specjalistyczna materia do wyjaśnienia, a także wielość świadków do przesłuchania.

Książka na https://sklep-wprawo.pl
Książka na https://sklep-wprawo.pl

Źródło informacji: RMF FM

Przeczytaj także:

Oświadczenie Dowódcy Operacyjnego gen. Tomasza Piotrowskiego: „Apeluję o rozsądek, o to abyśmy w nadchodzących dniach bardzo ważyli emocje” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Dawid mówi

  Rosjanie wystrzelili nieuzbrojoną rakietę…,to się kupy nie trzyma.

 2. Error 404 mówi

  Prokuratorzy nie będą musieli zbyt mocno wysilać. Do czego śledztwo ma doprowadzić, zostanie im podyktowane z ambasady przy ul. Pięknej, wg potrzeb aktualnego etapu. A jeżeli przy okazji jakaś głowa poleci, to będzie to wyłącznie rezultat nie mających dla nas większego znaczenia intryg personalnych w obozie władzy.

 3. AntyPO✡PiS mówi

  Polskie systemy obrony przeciwlotniczej zostały NIEODPŁATNIE przekazane na banderowską UPAdlinę i teraz mamy tego skutki.

 4. Anty mówi

  „Rosyjska rakieta” jest tak samo rosyjska jak „polskie władze” są polskie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.