Projekty ustaw o SN i KRS trafiły pod obrady Sejmu. Rozpoczyna się kolejna fala histerii pod hasłem „wolne sądy”

fot. facebook
3

Sejm rozpoczyna dziś pracę nad prezydenckimi projektami ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Jak należało się spodziewać, opozycja chce zatrzymać ich procedowanie twierdząc, że to „upartyjnienie sądów”.

Wniosek formalny w sprawie odroczenia prac nad projektami ustaw ws. KRS i SN złożył Borys Budka (PO). Posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz również wnioskowała o przerwanie prac nad projektami ws. KRS i SN.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli więc prezydent Duda sądził, że jego projekty, w których zabezpieczył wpływ opozycji na wybór sędziów, zostaną docenione i potraktowane jako kompromis, to dziś jest już jasne, że były to płonne nadzieje. Celem opozycji jest walka o to, żeby było tak jak było i żadna reforma SN i KRS ich nie interesuje.

Czeka nas też kolejna fala histerii pod hasłem „wolne sądy”. Obywatele RP nawołują do protestów przed Sejmem budując atmosferę grozy i wieszcząc Apokalipsę. „Sejm znów bierze się za sądy. Jutro odbędzie się pierwsze czytanie ustaw sądowych. Niestety może również się odbyć drugie i trzecie czytanie, a w czwartek rano możemy obudzić się w państwie, w którym trójpodział władzy nie istnieje. Negocjacje Dudy z Kaczyńskim to nie jest rzetelny proces legislacyjny stanowiący o podstawach demokratycznego państwa prawa. Takie ustalenia przypominają układy podejmowane przez królów ze szlachtą, a nie rzetelny proces legislacyjny. Zbieramy się znów pod Sejmem. Musimy obronić sądy.” – taki apel pojawił się na ich stronie fb. Awantura została zaplanowana na środę od godz. 17.00.

Źródło: facebook, twitter, niezalezna.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Jarek mówi

    miejmy nadzieję że kilku kodomitów i inszych lewaków będzie miało przyjemność odmrozić sobie 4 litery. Pewnie powiedzą że obóz władzy nasłał na nich złą i okrutną naturę.

  2. Zenek mówi

    Zydowskie plemniki +ruskie ktore zapladnialy Nsze Polskie kobiety dzis POkazuja gdzie maja Polske i Polakow!

  3. Jarek mówi

    kieszonkowe od sorosa robi swoje. Trza brać przykład z Węgier – Orban pokazał jak to przegnać

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.