Prohibicja w Krakowie. Radni podjęli decyzję

Pexels, pixabay.com
5

Rada Miasta Krakowa przegłosowała uchwałę wprowadzającą nocną prohibicję na alkohol. Oznacza to, że od 1 lipca 2023 roku na stacjach benzynowych i w sklepach detalicznych w Krakowie nie będzie można kupić napojów wyskokowych.

Za ograniczeniem sprzedaży alkoholu głosowało 32 radnych. Pięciu wstrzymało się od głosu. Zakaz obejmuje w zasadzie wszystkie możliwe sklepy, ale nie dotyczy restauracji i barów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kraków próbował już ograniczyć sprzedaż alkoholu w 2018 roku. Rada Miasta podjęła uchwałę w sprawie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu w Dzielnicy I Stare Miasto, ale przepisy te nie weszły w życie ponieważ 15 listopada 2018 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie wstrzymał wykonanie uchwały, a 15 stycznia 2019 r.  stwierdził jej nieważność. Gmina wniosła skargę kasacyjną i NSA przekazał sprawę do ponownego rozpoznania.

Źródło informacji: RMF FM

Przeczytaj także:

Wydawca wRealu24 wygrywa z ABW! Sąd stwierdził, że blokada portali tej stacji narusza Konstytucję RP

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Sowa mówi

  Pięciu wstrzymało się od głosu…..bo sami prowadzili ?? Ilu ;;chce być blisko władzy??

 2. Boł mówi

  Sowa, a co uważasz, że ten kretyński przepis to dobry pomysł? Przecież tu wystarczy po prostu egzekwowanie przepisów, które już są, że nietrzeźwym alkoholu się nie sprzedaje. Dawanie kolejnych przepisów jeszcze bardziej restrykcyjnych (przez co normalni ludzie nie beda mogli kpić tego co chca), a nie egzekwowaie istniejących, to nic nie zmieni, a tylko pogorszy.

 3. Egil mówi

  Zawód babki – meliniarki wraca do łask. Teraz jeszcze alko od 13.00
  Komuna wraca.

 4. W K mówi

  Temat o tyle dziwny, że podobno te libacje dzieję się w Krakowie na Starym Mieście. Skoro tak, wystarczy na rynku postawić pręgierz i chłostać tych nietrzeźwych, których zachowanie jest naganne.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.