Profanacja kalwarii w Katowicach! Biskupi, gdzie jesteście? [WIDEO]

Sprofanowana figura katowickiej kalwarii i odsłonięcie synagogalnej szyby
4

Nie od dziś wiadomo, że wymiar sprawiedliwości w Polsce, politycy oraz media dają przyzwolenie na zachowania jawnie chrystianofobiczne. Nie tak dawno za przyzwoleniem polskiej władzy, z przyklaskującymi publicystami w tle, na scenach teatrów, odgrywano spektakle „Golgota Picnic”, gdzie Jezus był wyzywany od „ku**w Diabła” czy „Klątwa”, podczas której m.in. profanowano krzyż – święty znak chrześcijan. Zaś kilka lat temu, Sąd Okręgowy w Gdańsku za podarcie Biblii okraszone wezwaniami „żryjcie to g**no”, uniewinnił Adama „Nergala” Darskiego. Zgoda na nienawiść do chrześcijan przynosi coraz obfitsze żniwo. Nieznani sprawcy sprofanowali cztery kaplice różańcowe Kalwarii Panewnickiej w Katowicach.

Akt wandalizmu z obrazą uczuć religijnych. Prawdopodobnie z piątku na sobotę (22/23.02.2019) dokonano tego zbeszczeszczenia czterech kaplic różańcowych na Kalwarii Panewnickiej. Może ktoś potrafi wskazać sprawców. Każda informacja jest ważna. Może nadszedł już czas aby zamykać Kalwarii – napisano na stronie na Facebook’u franciszkańskiej parafii św. Ludwika i Wniebowzięcia NMP w Katowicach-Panewnikach, która zarządza sprofanowaną kalwarią, na której m.in. odbywają się nabożeństwa drogi krzyżowej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na drzwiach, figurach Pana Jezusa dźwigającego krzyż, Matki Boskiej Bolesnej i innych posągach czarną farbą namalowano pentagramy, penisy, napisy „ave satan” i bohomazy.

Uroczyste odsłonięcie nowej szyby w gdańskiej synagodze, wstawionej na miejsce wybitej przez wariata
Uroczyste odsłonięcie nowej szyby w gdańskiej synagodze, wstawionej na miejsce wybitej przez wariata

Gdy chory psychicznie człowiek, który wcześniej sprofanował katolicką świątynię, wybił okno w synagodze, o sprawie mówiły media w Polsce i zagranicą, zaś politycy i hierarchowie Kościoła jednoczyli się w bólu. Tymczasem dziś w sprawie profanacji chrześcijańskich świętości, poza suchymi informacjami na kilku portalach internetowych, nie ma żadnej reakcji. Brak kategorycznego potępiania chrystianofobicznych aktów. Brak potępienia targnięcia się na chrześcijańskie świętości!

Nie ma stanowczej reakcji episkopatu. Nie ma nawet krótkiej notki na oficjalnej stronie internetowej metropolii katowickiej. Nie zareagowali Żydzi i politycy. Cisza. Inaczej jak w przypadku wybitej, synagogalnej szyby, wokół której zebrali się przedstawiciele episkopatu, protestantów, Paweł Adamowicz, Michael Schudrich i inni… Aj waj.

Komentarz do sprawy w moim nagraniu wideo:

Przeczytaj także:

„Kulturą nie jest postawienie sedesu w centrum sceny!”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Robert mówi

    Winna jest e PiS KO PATOLOGIA ulepiona z CIAstoplasto służąca eskimoskim pederastom i mosadownikom,którzy dzięki sztucznej inteligencji zbliżyli się do Boga,ale w to nie wnikom,bom e,e,e…podłącze się pod internet,bo mi z głowy uleCIAło.Wszystko dlatego,że Ich w episkopacie zamało.Zaś mi się POmieszało

  2. lol mówi

    Art. „Abp Jose Gomez: źródłem obecnego kryzysu w Kościele jest brak wierności Chrystusowi” [https://www.pch24.pl/abp-jose-gomez–zrodlem-obecnego-kryzysu-w-kosciele-jest-brak-wiernosci-chrystusowi,66415,i.html]

  3. Robert mówi

    Za episkopatem,,notabene,,bardzo lubię KOwca z ,,Rejsu,, frachtowca po wodach SPAkistanu narodu ,co suchą nogą przez morze,mój Boże,nie mają ziemi tylko kasę…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.