Prezydent zmieszał z błotem Antoniego Macierewicza. Czy miał rację?

14

Po zakończeniu uroczystości związanych ze Świętem Niepodległości, Andrzej Duda skorzystał z okazji, żeby spotkać się z obywatelami i z pl. Piłsudskiego wracał do Pałacu Prezydenckiego na piechotę. W tym czasie tłumaczył Polakom problem, którym jest jego konflikt z ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem. Podczas rozmowy padły bardzo mocne słowa.

Panie prezydencie, co z panem Antonim, dogadacie się jakoś panowie? – polski obywatel zapytał prezydenta.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Pan minister musi sobie parę rzeczy przemyśleć – po czym dodał: – Jak będzie wobec uczciwych oficerów stosował takie ubeckie metody, jak Platforma stosowała wobec niego, to będzie kiepsko – powiedział prezydent RP Andrzej Duda.

O konflikcie między Dudą a Macierewiczem mówi się od dawna, jednak po raz pierwszy prezydent wypowiedział tak mocne słowa w kierunku, co należy podkreślić, o wiele starszego i bardziej doświadczonego polityka. Czy krytyka w takiej formie i na ulicy jest odpowiednia? Czy sądzicie Państwo, że wypowiedź prezydenta była na miejscu?

Źródło: Twitter

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Iwona mówi

  Nie podoba mi sie zachwanie Dudy

 2. VIKI mówi

  Maciarewicz to symbol Prezydent traci wiiarygodnosc

 3. Robert B. mówi

  Niech Duda lepiej powie, o czym rozmawiał z Merkel przez 45 minut, po czym zawetował ustawy sądownicze. Niech też przy okazji doda, co żydostwu naobiecywał, kiedy w zębach zawiózł do Izraela Order Orła Białego Szewachowi Weissowi, jawnemu wrogowi Polski.

 4. Andrzej, zwykły mieszkaniec tego kraju mówi

  Szanuj prezydenta swego, możesz mieć gorszego.

 5. Waldemar mówi

  Obaj panowie powinni wyluzować. Polska musi stanąć na nogi po rządach PO.
  A tu Adrian robi problemy , a to wszystko po rozmowie z panią Kanclerz. Czy Merkelowa ma haka na Adriana?

  1. Ania mówi

   Merkelowa może mieć haka nie na Adriana, ale na jego żonę – germanistkę. To tylko oczywiście hipoteza. A poza tym Adrian wykazuje się niesamowitym parciem na stołek – prezydenta w tym sensie, że obnosi się z tym stołkiem jak paw.

 6. Waldemar mówi

  Na tym usuniętym filmiku prezydent Duda powiedział, że minister Maciarewicz stosuje ubeckie metody.
  I to obraz całego konfliktu rząd, prezydent i naczelnik państwa. To za ostre słowa prezydenta Adriana w stosunku do ministra rządu Beaty Szydło. I co na to opozycja. Na pewno cieszy się z tego konfliktu, a Polska cierpi.

 7. Jolka mówi

  Polecam akcję IPP # MuremZaMacierewiczem! Naród musi go poprzeć ! Jest gwarantem dla sojusz z USA

  1. A.M. mówi

   Akcja słuszna, ale autorzy to sataniści. To jest właśnie dramat Polski. Chojecki żeruje na obecnym kryzysie Kościoła, stara się ogłupić i przeciągnąć katolików do swojej sekty.
   IPP to jest niezwykle podstępna, kłamliwa, żydowska agentura wpływu.
   Chojecki z Kowalskim uprawiają klasyczną manipulację – mieszają prawdę z kłamstwami i propagandą.
   W każdym programie IPP TV jest dużo prawdy, tego, co Polacy chcą usłyszeć, słusznej krytyki negatywnych zjawisk, skandali hierarchii Kościoła, skandalicznych zachowań polityków, itd. ale jednocześnie Chojecki z Kowalskim dbają, aby w każdym programie umieszczać teksty wychwalające szowinistycznych żydów i rasistowski israel, teksty wychwalające Lutra i protestantyzm oraz niezwykle agresywne, często po prostu chamskie, a przede wszystkim kłamliwe teksty antykatolickie.
   Tak więc ostrożnie z tą sektą.

 8. A.M. mówi

  Uważam, że Duda jest oczywiście żydofilskim kłamcą i zdrajcą Polski, ale sprawa z min. Macierewiczem nie jest taka prosta. Po pierwsze merytoryka. Ostatnio p. Szeremietiew podnosił bardzo istotne zastrzeżenie merytoryczne co do pracy min. Macierewicza. Błędy w organizacji dowodzenia Wojskiem Polskim, mnożenie stopni dowódczych, znaczna opieszałość w działaniu, brak logicznej koncepcji obrony Polski.

  Aż rok zajęło Macierewiczowi opracowanie jak ma wyglądać struktura dowodzenia armią, i potrzebował do tego rocznego audytu, podczas gdy do zaplanowania struktury audyt nie jest konieczny, lecz zwykła kartka papieru i logika. Ma być dowódca, zastępca, generałowie, sztaby, itd. To przecież musi być prosta struktura zarządcza.

  Macierewicz wprowadził jakichś pośredników pomiędzy prezydenta a szefa sztabu – po co to? Dla przejęcia dowodzenia przez min. obrony. Ale to utrudnia dowodzenie, to zachowanie zupełnie jak za PO. Cierpi na tym zdolność obronna Polski.

  Brak logicznej koncepcji obrony – do dzisiaj obowiązuje koncepcja Komorowskiego, do dzisiaj nie jest sprecyzowane, przed jakimi zagrożeniami mamy się bronić. A z tego wynika, że nie wiemy, jak mamy się bronić, a z tego wynika co nam jest potrzebne, jakie uzbrojenie, ilu żołnierzy ma liczyć armia, jak mamy działać w przypadku konfliktu.

  Macierewicz oparł całą swoją koncepcję na wojskach USA, że oni będą w Polsce swoją obecnością odstraszać Rosję i Niemcy, a polscy żołnierze w zamian za to będa się wysługiwać na misjach w Afganistanie, Iraku i Syrii.
  To jakaś idiotyczna koncepcja.

  Poza tym jeszcze jedna kwestia – aktualne rozmieszczenie wojsk USA w Polsce. Była niedawno opublikowana taka mapa.
  Otóż, wszystkie siły USA są rozmieszczone po zachodniej stronie Wisły, bliżej zachodniej granicy.
  A więc czego one bronią? Chyba granicy Niemiec, a nie wschodniej granicy Polski?

  To powinno budzić duże zmartwienie.

 9. Waldemar mówi

  INNA PRAWDA O ANTONIM MACIAREWICZU. CO WY NA TO CZYTELNICY PORTALU W PRAWO PL. CO NA TO KS. JACEK
  Musisz to wiedzieć(268) Kto usunął z Grobu Nieznanego Żołnierza pamiątkę po polskich bohaterach?!

  https://www.youtube.com/watch?v=ibZK8yaUl8Y

 10. Krzychu mówi

  Wg.mnie DUDA to aktor , sprzedawczyk i karierowicz w jednym , ale potrafił się dobrze sprzedać , do teraz. Z tym komentarzem na ulicy zachował się jak dzieciak.

 11. Kres mówi

  uPADek przy Maciarewiczu to pajacyk.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.