Prezydent Ukrainy wzywa NATO do interwencji przeciw Rosji

Petro Poroszenko/ fot. twitter
3

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zaapelował do Niemiec i NATO o wsparcie militarne w konflikcie z Rosją. – Niemcy należą do naszych najbliższych sojuszników i mamy nadzieję, że kraje NATO są gotowe do wysłania okrętów marynarki wojennej na Morze Azowskie, aby wesprzeć Ukrainę i zapewnić jej bezpieczeństwo – powiedział Poroszenko w wywiadzie dla dziennika „Bild”.

– Najpierw był Krym, późnej wschód Ukrainy, a teraz Putin chce Morza Azowskiego – powiedział Poroszenko. – Niemcy powinny zadać sobie pytanie, co następnie zrobi Putin, jeśli go nie zatrzymamy – stwierdził prezydent Ukrainy i dodał, że prezydent Rosji chce powrotu byłego imperium rosyjskiego. – Krym, Donbas; on chce całej Ukrainy – przekonywał. – Jako rosyjski car, to, czego on chce, jego imperium, nie może funkcjonować bez Ukrainy. On nas uważa za kolonię – dodał ukraiński prezydent.

Poroszenko zaapelował do kanclerz Merkel o wsparcie przypominając o jej udziale w rozwiązaniu konfliktu między Rosją i Ukrainą. – W 2015 r. uratowała już nasz kraj negocjacjami w Mińsku i mamy nadzieję, że udzieli nam jeszcze raz podobnie silnego wsparcia, razem z naszymi innymi sojusznikami – oświadczył.

Z kolei Moskwa oskarża Kijów o prowokację. Według Kremla Poroszenko doprowadził do incydentu w Cieśninie Kerczeńskiej, żeby zyskać na popularności przed wyborami prezydenckimi w marcu przyszłego. Rosja twierdzi, że ukraińskie jednostki naruszyły granicę i wpłynęły na rosyjskie wody terytorialne. – Jest to prowokacja przemyślana pod względem czasu, miejsca i formy. Cele są zrozumiałe: wstrząśnięcie Ukrainą poprzez ogłoszenie stanu wojennego, zmobilizowanie nastrojów antyrosyjskich na Zachodzie, zaostrzenie sankcji przeciwko Rosji – powiedział wiceminister spraw zagranicznych Rosji Grigorij Karasin.

Źródło informacji i cytatów: pap

Przeczytaj też:

Wałęsa chce spotkać się z Putinem: „Przekonałbym go do dobrych ruchów w sprawie Ukrainy”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Romuald mówi

  żydowski pachołek którego nienawidzi większość ukraińców

 2. Aasjd mówi

  Potrzebują pomocy? A co, nie mają własnej armii? Czyżby Ukraińcy byli silni tylko wobec starców, kobiet w ciąży i dzieci – jak w 1943? Patrząc przez pryzmat historii… wyraźmy “głębokie zaniepokojenie” i patrzmy czy równo puchnie, a co. Jak się dwóch moich wrogów bije, to lecę po piwo i chipsy… i przed TV.

  1. Piotr Bein mówi

   Spoko, nie uogólniaj jak hasbara przykazała.
   Z rąk żydobanderowców zginęli Ukraińcy im przeciwni. Podobnie jest dziś: ok. 25% Ukraińców uległo hasbarze i wierzy w żydłacką rusofobię oliparchatu kijowskiego. Podobnie jak Polacy milionami w to wierzą, bo tak im wpajają ściervomedia i zżydłacone politykiery.
   To jest siane celowo, żeby Słowianie nie dogadali się przeciw wspólnemu wrogowi = żydłactfu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern