Prezydent Ukrainy: „Na naszej fladze nie ma krwi. Nigdy nie mordowaliśmy innych ludzi”. A kto dokonał Rzezi Wołyńskiej?

prezydent Wołodymir Zełenski/ fot. Instagram
45

W poniedziałek (7.03.2022) prezydent Ukrainy Wołodymir Zełenski po raz kolejny wezwał NATO do zamknięcia nieba nad Ukrainą w celu powstrzymania rosyjskich bombardowań. – Na naszej fladze nie ma krwi. Nie ma i nigdy nie będzie czarnych plam, nie ma swastyk. To, czego nigdy nie robiliśmy pod naszą flagą, to nie atakowaliśmy innych państw, nie zajmowaliśmy cudzej ziemi, nie mordowaliśmy innych ludzi – podkreślił Zełenski.

– Nigdy nie pragnęliśmy tej wojny, ale przyniesiono ją do nas. Nigdy nie chcieliśmy zabijać, ale musimy wyganiać wroga z naszej ziemi. Musimy znosić to, czego żaden inny naród Europy nie widział od 80 lat. Na naszej ziemi decyduje się czy ktoś inny w Europie może paść ofiarą podobnej agresji – stwierdził prezydent Ukrainy. – Ile jeszcze śmierci i zniszczenia potrzeba, by zabezpieczyć niebo nad Ukrainą? Czym ludzie w Charkowie czy Mikołajowie różnią się od ludzi w Hamburgu czy Wiedniu? – pytał.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zełenski wezwał do zwiększenia presji na Rosję. – Potrzebny jest bojkot rosyjskiego eksportu. Bojkot importu do Rosji. Niech wojna przyjdzie też do nich. Wspólnota międzynarodowa powinna działać jeszcze bardziej zdecydowanie – zaapelował.

I tak oto w 12 dniu rosyjskiej agresji na Ukrainę dowiedzieliśmy się, że Ukraińcy nigdy nikogo nie mordowali. A kto dokonał ludobójstwa na Polakach na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej? I kto stawia pomniki zbrodniarzom, którzy zaplanowali i przeprowadzili to ludobójstwo? Gdyby prezydent Zełenski zapomniał, to przypominamy, że zrobili to Ukraińcy. I nie tylko nie poczuwają się do winy, ale gloryfikują ludobójców czyniąc z nich bohaterów Ukrainy. A Polacy mają to znosić w milczeniu, bo każde słowo protestu jest obecnie klasyfikowane jako działalność „ruskich onuc”.

Rosyjska agresja zasługuje na największe potępienie. Ale na takie potępienie zasługuje każda agresja. Ukraińskie ludobójstwo na Polakach też zasługuje na potępienie. Jeśli Ukraina nie zdobyła się na to do tej pory, to musi liczyć się z tym, że będzie jej to wypominane bez względu na okoliczności.

Dziś Rosja zrzuca bomby na ukraińskie domy i to jest barbarzyństwo. Ale barbarzyństwem było też okrutne wymordowanie ponad 100 tysięcy Polaków na Kresach w imię Ukrainy „czystej jak szklanka”. I dlatego prezydent Zełenski nie ma prawa opowiadać o Ukraińcach jako o tych, którzy nigdy nikogo nie mordowali. Bo mordowali i to z wyjątkowym okrucieństwem. Do dziś żyją jeszcze świadkowie ich zbrodni, a to, co opowiadają, jeży włosy na głowie.

Źródło cytatów: Wprost

Zobacz też:

„Zorganizowali pochód i ogłosili Samostijną Ukrainę. Potem chcieli nas zgładzić jak Rosjanie i Niemcy!” – świadek ukraińskiego ludobójstwa na Polakach [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Tey mówi

  Teraz się dowiemy, że rzezi wołyńskiej dokonali polscy naziści na… Ukraińcach i Ukraińców trzeba przeprosi i dać im sowite zadośćuczynienie.
  Znacie ? Znamy. No to płaćcie.

 2. Anna mówi

  Ad vocem do wypowiedzi prezydenta Ukrainy. Od 80lat żadne państwo nie było bombardowane? Brak znajomości historii szkodzi panie Zeleński! W 1994 USA wraz z Niemcami bombardowali Jugosławię dla wiadomych sobie celów. Trup słał się gęsto, ginęły dzieci, kobiety, starcy i mężczyźni. Przypomnę jeszcze Afganistan,Irak, Libię, Syrię. Tego nie zrobiły krasnoludki tylko Amerykanie i to oni mają teraz chronić niebo nad Ukrainą. Oni tę wojnę wywołali! Oni prowokują Rosję kosztem ludności. A o zbrodniach na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej dokonanych przez rezunów ukraińskich Polacy nie zapomną. O SS Galzien też nie. Na koniec przytoczę fragment Przesłania Pana Cogito: „i nie przebaczaj zaiste nie w Twojej mocy
  przebaczać w imieniu tych których zdradzono o świcie”

 3. Leszek SG mówi

  Poza tym, nie jest prawdą, że w Europie od 80 lat nie było wojny. A rzezie na Bałkanach dokonywane przez kilka nacji? A gromienie Serbów przez NATO? Żeleński jest bezczlenym, ale to wciąż średni aktorzyna. Gra rolę, a za scenariusz i reżyserkę, odpowiada ktoś inny. Żełeński to człowiek jednego ze złodziejskich oligarchów pochodzenia „eskimoskiego

 4. W K mówi

  Mnie tylko interesuje, żeby Polska nie skończyła tak, jak polska wieś na Podkarpaciu o nazwie Piękna.
  Czy wiecie jak ta wieś skończyła? Raczej nie wiecie, dlatego napiszę.
  Do 1939 roku wieś nazywała się Piękna. Potem Ukraińcy zaczęli decydować we wsi i nazwali wieś Krasnaja. Przy okazji Akcji Wisła nie wysiedlono z niej wielu Ukraińców, dlatego podczas każdej zabawy w tej wsi i w okolicy Polacy i Ukraińcy walczyli ze sobą tak, że zabawy kończyły się trupami. Ostatecznie władza zakazała w tym regionie organizacji zabaw i postanowiła, że wieś nie będzie się nazywać Krasnaja, lecz Krasna. Widocznie we władzy były wpływy ukraińskie. Do dzisiaj wieś Piękna nie odzyskała swojej nazwy.

 5. Dawid mówi

  Przecież to Żyd,a od Żyda nie można oczekiwać prawdy,zwłaszcza niewygodnej.

 6. Krzysztof Sapała mówi

  Lepiej siedź cicho w tej kwestii i nie kłam!
  Na waszej fladze – wszystko jedno której – nie ma nic innego jak tylko krew bestialsko pomordowanych Polaków, Żydów. A swastyka to przecież też wasz symbol. No, może bardziej SS – bo przecież z Ukraińców stworzono 14. Dywizję Grenadierów SS (1. ukraińską) – zwaną potoczne SS Galizien.

 7. BP mówi

  Zła karma wraca narodzie Ukrainy. W waszych żyłach płynie krew bestii

 8. Maksio mówi

  W 1943 roku Ukrainy nie było na mapie. Ukraińcy mordowali na Wołyniu swoich sąsiadów. To była wojna domowa. Nie usprawiedliwiam morderców, broń mnie Panie Boże. Ale w tym momencie przypominanie o Wołyniu to trochę taki wojenny kabaret. I śmieszno i straszno…

 9. z-k mówi

  Jaka to była wojna domowa? Kto cię Maksiu tak oduraczył? To było zwyrodniałe banderowskie ludobójstwo na Polakach i, obym się mylił, ale niekoniecznie ostatnie

 10. Pawel mówi

  Yebane bydle upadlinsko -chazarskie kłamie nawet jak mówi dzień dobry

 11. Leszek SG mówi

  @Maksio to zwykły hipokryta. Zresztą, rzeź wołynksa to umniejszanie. A Podole? A Lubelszczyzna? A lwowskie? Skoro dalej czczą ludobójców i taka ich ideologia państwowa to są wrogiem Polski i Polaków. Żadnej pomocy. Znowu Moskale robią za nas porządek z UPAińcami

 12. Ewa-Maria mówi

  Czyli nie uznawaja ludobójstwa na Wołyniu. Nawet ekshumację zakazali . Banderowcy to ich teraz bohaterowie? Skoro ten komik nigdzie nie może dopatrzeć się ukraińskiej krwi na fladze to krew jest na fladze banderowskiej, która powiewa. Tak dla przypomnienia komikowi , Berkut to co robił? .

 13. Maksio mówi

  W 1569 roku na mocy unii lubelskiej Wołyń został przyłączony w całości przez króla Zygmunta II Augusta do Korony Królestwa Polskiego. Z Wołynia wywodziły się polskie rody magnackie: Ostrogscy, Zasławscy, Zbarascy, Czartoryscy, Wiśniowieccy, Koreccy, Wielhorscy, Czetwertyńscy, Woronieccy, Sanguszkowie, Poryccy. Na Wołyniu część dzieciństwa spędził król Polski, Michał Korybut Wiśniowiecki. Łuck, Kowel, Krzemieniec i Włodzimierz były miastami królewskimi Korony Królestwa Polskiego, a prywatnymi miastami szlacheckimi były m.in. Równe, Ostróg, Zbaraż, Zasław i Zwiahel. Wołyń w latach 20. i 30. XX wieku zamieszkiwany był w 70% przez Ukraińców. I tak dalej i tak dalej. Bandera to był taki ukraiński Piłsudski. Czy się może mylę?

 14. milomo mówi

  Donieck, Ługańsk – mordowanie cywili dzień po dniu.

 15. Leszek SG mówi

  @Maksio. ZNowu ahistorycznie. W XVI w. nie było narodu ukrainksiego. A wymienione rody, polskimi nie były. Wiśniowieccy spolonizowali się dopiero przez Jaremę, a Ostrogscy za czasów jednego z synów Konstantego (bodaj Andrzeja, ae imienia teraz pewny nie jestem). To były rody ruskie, acz nie ukraińskie. Inna sprawa, ze Wiśniowieccy podawali się za potomków Giedymina. Potomkami Giedymina byli na pewno Czartoryscy.
  Bandera Piłsudskim nie był. Piłsudski to legenda a w rzecywistości zkodnik i dyletant wojskowy. Tutaj Bandera może go przypominać. I trafil do obozu dla więźniów specjalnych jak wcześniej Piłsudski. Acz Bandera miał chyba lżej. I Bandera niczym się nie zasłużył, poza prymitywna ideologią dla debili. Poza tym Piłsudski nie był nacjonalistą

 16. j-da mówi

  to czyim ulubionym zajęciem (od setek lat) było rezanie???

 17. Leszek SG mówi

  Żadna wojna domowa, a zwyrodnialcy dokonali ludobójstwa. To nie tylko Wołyń, ale też Podole i Lubelszyzna. Oraz mordowanie swpoich. A wcześniej ukradli nazwę organizacji Borowcowi. Ten był racjonalnym politykiem. A Bandera? Zwykly terrorysta i niemiecki lachociąg. Z połykiem zresztą. Nic nie dał Ukrainie, poza oibłąkańczymi zialaniami. To co Ukraina posiada to granice dane przez komunistów : Lenina, Stalina i Chruszczowa. Oni powinni we Lwowie ogłaszać rok Stalina. Tylko Kobie zawdzięczają przynależność miasta do Ukrainy. Pomniki Leninna powinny stać w Kijowie. Oraz Chruszczowa

 18. Marcin Malik mówi

  Czytałem, że ukraińscy naziści (zwani Banderowacami) po wymordowaniu Polaków uciekali przed armią czerwoną, a że Rosjanie od razu by im strzelali w łeb, to uciekli do Kanady, która powitała ich bardzo ciepło. Do dziś w Kanadzie jest bardzo duża społeczność Ukraińska, i wielu z nich to potomkowie morderców Polaków.

  Zdjęli mój wpis z Facebooka i zagrozili że zamkną mi konto, za to że zapytałem jaka jest szansa aby Polska odzyskała Kresy Wschodnie i wstawiłem mapę Kresów. Samo wspomnienie o Kresach zostało nazwane przez FB jako 'mowa nienawiści’. Potem FB poprawił się i napisał, że 'może to być dla kogoś drażliwy temat’, ale wpisu ciągle nie ma. Czy mam napisać do Ministerstwa Cyfryzazji czy do Ministerstwa Sprawieliwości. Jakieś rady?

 19. dcsad mówi

  Do leszek i maksio – ukraińcy zostali wymyśleni przez wywiad CK austriacki (Ziuk był także ich agentem przecież) na ziemiach opanowanych przez bolszewię po zamordowaniu Mikołaja II – gdyby Chmielnicki wiedział, że walczył za jakichś ukraińców, a nie za interesy Kozaków, to by na pal kazał ponaciągać takich hultajów). kiedy CK padło, to zaatakowali Lwów – nasze Orlęta obroniły miasto, ale dopiero Haller przepędził tałatajstwo…. tylko że Ziuk zaraz je odbudował i wszczął awanturę kijowską, która skończyła się u wrót Warszawy… Ziuk bohatersko zdezerterował jak wiemy wówczas.

 20. dfsfs mówi

  O ile zaczynamy się orientować i dowiadywać, to barbarzyńskimi napadami na mieszkańców miast są te bandersyństwa wraz z Armią Ukrowską – https://www.facebook.com/KilluminatiNewsPL/posts/1077367472995749.
  Coraz więcej świadectw ostrzałów, aby potem oarczać nimi FR… a tak nawiasem – dlaczego sojuszników donieckich republik, które przeszły po 8 latach walk wojny domowej do ofensywy nazywacie „barbarzyńskimi”??? republiki te mogły za sojuszników obrać sobie kogokolwiek przecież. prawda?

 21. sds mówi

  I co Pan tam wsadzi do tej skargi do tych ministerstw? że wolności słowa nie ma na FB? buahahahahhahaha ja gdy zapytałem na nczasie Sommera, dlaczego publikuje te brednie o bohaterskiej walce upainy i fotki rurek udających rakiety, wbite w asfalt, kiedy w 2 dni wojska FR były pod Kijowem, to też mnie ichni moderator banował…. może Pan dołączyć do neon24.info oraz wolne media, no i póki co tu na prawym jeszcze można pisać, co się myśli i uważa… Pozdro

 22. odessęteżpamiętamy mówi

  no no no – a dlaczego tego osobnika nazywacie „prezydentem” – przecież to koejny z rebeliantów jest, który ma na rękach, ot choćby mordy w Odessie z tego zamachu stanu, nazwanego pokracznie Majdanem….

 23. anonim mówi

  Marin Malik jeszcze byli pod specjalna ochroną i zapewniono im dobry start.

 24. anonim mówi

  To wstrętny żydowski kłamca i hipokrta, a rzeź wołyńską to kto wykonał, eskimosi? Co za ponury symbol, że w rok hucznego upamiętnienia zwyrodnialvca bandery i jego rzeźników przyszła na nich kara i Rosja ich tłucze.

 25. Rebih mówi

  Flaga Żełenskiego, która jest biało-niebieska, a nie żółto-niebieska, jest przesycona krwią jeszcze bardziej. Krwią pokoleń Polaków, Ukraińców, Rosjan, Węgrów, Niemców, Anglików i innych.

 26. abcdefg mówi

  Szmata przepoczwarzyła się w Maksia.

 27. Marcin Malik mówi

  Churchill poświęcił tysiące Anglików za żydowski interes w okupowanej Palestynie. Wciąż jest 'bohaterem’, ale już mniejszym niż wcześniej. Najbardzien nienawidzą go czarni. Niszczą pomniki.

  Anglicy jednak nie tak głupi jak ich opisują. W Londynie częste są manifestacje przeciwko Izraelowi, na rzecz wolności Palestyny. BBC nawet nie wspomni, a jeśli ktoś powie źle o Żydach, jest zrównywany z ziemią. W Anglii krytykować można każdego, aby tylko nie Żydów.

 28. Iwonka mówi

  Zelensky i oligarchowie co go tak popieraja , którzy maja dwa obywatelstwa, nie mowa narodowi Ukrainskiemu ze ta wojna jest w zmowie z Putinem po to żeby wysłać conajmniej 5 milionów Ukraińców z ich ziemi. Jest plan tzw Niebiajnskie lub Nowej Jerozolimy który mówi ze chcą przenieść cały Izrael na terytorium Ukrainy. Ukraińcy wtedy zejdą do roli Palestynczykow , nie beda mieli żadnych praw. I nawet jesli to będzie cześć Ukrainy to bardzo szybko sie powiększy tak samo jak zajmowali ziemie Palestynczykow. Nie za darmo Zelensky mogli kupić ville w Miami za $ 34 M i wille we Włoszech za 4.5M . Czy to z pensji prezydenckiej tak szybko nie wzbogacił?

 29. anonim mówi

  @Marcin Malik anglia to syjonistyczne gniazdo do spółki z USA. Widziałem filmik jak królweska gwardia w uk uderzyła gościa ale żyda obok nawet nie tknęła.Święte krowy są na razie nietykalni.

 30. Łowca jeleni mówi

  Tak też mówi Michalkiewicz o diasporze Ukraińskiej w Kanadzie. Nie ma tam innego nurtu niż nacjonalizm banderowski.

 31. alojz mówi

  A nie mogli wziąć sobie za wzór atamana Petrulę?

 32. Leszek SG mówi

  Petlura był nikim, tak naprawdę. Mogli się odwoływać do Rusi Kijowskiej i dziwnym jestk, że tego nie robią? Banderowcy to jednak intelektualne prymitywy

 33. MAREK mówi

  „Bestie w ludzkiej skórze
  Z niemal 80 tys. ukraińskich ochotników pragnących walczyć w mundurze SS Niemcy przyjęli na szkolenie jedynie kilkanaście tysięcy. Dowódcą dywizji „Hałyczyna”, jak inaczej nazywano SS-Galizien, został generał major Fritz Freitag, a szefem sztabu major Wolf Heike. Podobnie dowódcami pięciu pułków policji SS oraz jednego rezerwowego batalionu policji zostali tylko i wyłącznie Niemcy. To był najlepszy dowód jaki był stosunek „narodu panów” do „podrzędnej nacji słowiańskiej”, za jaką w Berlinie uważano Ukraińców.

  Sami Ukraińcy wykazywali jednak fanatyzm, który czasami przerażał nawet Niemców. O ukraińskich zbrodniach na Podolu i Wołyniu mówi się, że ,,były tak straszne, żeby nie tylko martwi milczeli, ale i żywi nie byli w stanie o tym zabijaniu opowiedzieć….” Zagłada ponad 3 tys. wsi, w których mieszkało ponad 120 tys. Polaków, nie została do dzisiaj osądzona choćby w sposób symboliczny. Żeby wykazać się oszczędnością amunicji, ukraińscy fanatycy mordowali Polaków i Żydów siekierami, łopatami, piłami do drewna i palili żywcem. Przed skrajnym okrucieństwem ukraińskich zbrodniarzy nie było ucieczki. Ci, których nie zamordowali Ukraińcy w niemieckim mundurze, byli zabijani przez swoich ukraińskich sąsiadów cywili. Skala okrucieństwa przeraziła nawet Niemców, którzy w celu powstrzymania skrajnego sadyzmu poprosili o interwencję gestapo.Nie wszyscy Ukraińcy zachowywali się podle. Należy podkreślić, że istnieją licznie udokumentowane przypadki ratowania Polaków przez ich ukraińskich sąsiadów.”
  https://www.rp.pl/historia/art3338721-ss-galizien-jedna-z-najbardziej-zbrodniczych-formacji-ii-wojny-swiatowej

 34. czarny mówi

  On ma na myśli flagę UPAdliny czy Izrahella?

 35. Justin mówi

  Ciekawe kto od 2014 roku wymordował 14 000 rosyjskojęzycznych Ukraińców na wschodzie Ukrainy i co ma na sztandarach oraz w formiem tatuaży na karkach na przykład Azow, Ajdar, Prawy Sektor czy Swoboda?

 36. Leszek SG mówi

  Tam cały szemrany element. Poza tym Nachtigall. Roland, UPA. Zbrodniarze bez cienia godności. Godzili się na bycie niemieckimi podnóżkami

 37. Shadow mówi

  A kto brał udział w wymordowaniu ok. 60 tys. mieszkańców warszawskiej Woli podczas Powstania Warszawskiego? Razem z niemcami w oddziałach SS byli upaińcy. Mordowali, gwałcili grabili bez litości. Ulice spływały krwią bezbronnych obywateli kobiet, dzieci i mężczyzn. A ten skurwysyn będzie bezczelnie kłamał, że oni nic i nigdy.

 38. Jest takie powiedzenie mówi

  Żyd nawet modląc się kłamie.

 39. Ewa-Maria mówi

  Dobrze że tutaj jeszcze można wszystko co złe o Ukrainie napisać. Tego zła bardzo dużo popełnili. Na Cai24 zakazują tego typu komentarzy, czyli knebel całkowity. Nie wspomnę o Sakiewiczu ,ale wiadomym jest że przy cycku rządowym wisi.

 40. Przemysław Zawadzki mówi

  Niektórzy komentujący mają kłopot z precyzją odczytywania słów. Zełeński mówił o „tej fladze”, czyli o państwie ukraińskim. Rzezi na Wołyniu nie dokonało państwo ukraińskie, tylko bandy ukraińskich zwyrodnialców. Natomiast zbrodni na Polakach dokonywały państwa: nazistowskie Niemcy i sowiecka Rosja. Do dziś się nie doczekaliśmy uklęknięcia przez przywódcę niemieckiego, czy rosyjskiego w akcie przeprosin za zbrodnie dokonane na Polakach przez te państwa.

 41. Anatol mówi

  To jebany, zakłamany bandzior…

 42. Anatol mówi

  Marcin Malik: Po co Ty chcesz pisać do tych lachociągów z ministerstwa ? Te wypierdki sie swojego cienia boją. Zobaczysz jak będą skomleć jak im „przyjaciel ukrainiec” których naprzyjmują z 10mln do łba gnata przystawi…
  Odpuść … Ten system trzeba zniszczyć/zlikwidować i tyle.

 43. Ela mówi

  Aczkolwiek otrzymują najwyższy medal im Bohdana Chmielnickiego który jest ich narodowym bohaterem . Ten ich bohater działał przeciw Polsce

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.