Prezydent podpisał ustawę nakazującą zakrywanie nosa i ust. Czy ustawa wprowadza przymus szczepień na koronawirusa?

prezydent Andrzej Duda/ fot. Twitter
14

We wtorek (3.11.2020) prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę covidową wprowadzającą powszechny obowiązek zakrywania nosa i ust, a także zezwalającą na wdrożenie niesprecyzowanych środków profilaktycznych oraz zabiegów wobec wszystkich Polaków. Czy ten ogólnikowo sformułowany przepis zostanie wykorzystany do wymuszenia na Polakach szczepień na koronawirusa? Takie obawy pojawiają się w przestrzeni publicznej i nie są one bezpodstawne. Rządzący wielokrotnie udowodnili, że w ramach tzw. walki z pandemią gotowi są wdrażać nawet najbardziej absurdalne i szkodliwe rozwiązania nie licząc się z nikim i z niczym.

Ustawa wprowadza karę grzywny albo karę nagany za nieprzestrzeganie zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków określonych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi lub w przepisach o Państwowej Inspekcji Sanitarnej albo nieprzestrzeganie decyzji wydanych na podstawie tych przepisów przez organy inspekcji sanitarnej w stosunku do osób zdrowych oraz osób sprawujących pieczę nad osobą małoletnią lub bezradną, która takiego obowiązku nie dopełnia.

Ustawa podnosi do 200% (z dotychczasowych 150%) wynagrodzenie zasadnicze dla osób skierowanych przez wojewodę do pracy związanej ze zwalczaniem COVID-19 oraz pozwala na kierowanie do pracy przy zwalczaniu epidemii studentów oraz lekarzy, którzy nie uzyskali prawa wykonywania zawodu. Nowe przepisy umożliwiają też wyrażenie zgody na wykonywanie zawodu lekarza osobie, która uzyskała kwalifikacje poza terytorium Unii Europejskiej.

Źródło informacji: prezydent.pl

Zobacz też:

Rozszerzona strategia walki z Covid: izolatoria, szybkie testy antygenowe, automatyczna kwarantanna dla domowników zakażonego [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. hi-fi mówi

  Do szczepień obowiązkowych zaliczamy szczepienia przeciwko:

  gruźlicy,
  zakażeniom pneumokokowym,
  błonicy,
  krztuścowi,
  polio (poliomyelitis),
  odrze,
  śwince,
  różyczce,
  tężcowi,
  wirusowemu zapaleniu wątroby typu B,
  zakażeniom przeciwko Haemophilus influenzae typu B.
  Mozna te liste uzupoelnic,czyz nie?
  I co,na barykady Pan pojdzie?

 2. Robert mówi

  Znów przyłapany. Jarosław Kaczyński złamał bardzo ważne przepisy.

 3. Robert mówi

  Strajk Kobiet. Kaja Godek właśnie włożyła kij w mrowisko. Zobacz, co zapowiedziała.

 4. Robert B. mówi

  Będą mieli rozruchy na ulicach. Tak się skończy wykonywanie w podskokach oczekiwań Gatesa.

 5. Matka Polka mówi

  Nie, nie wprowadza. Jak nie potraficie przeczytać ze zrozumieniem tekstu przepisu to nie wprowadzajcie ludzi w błąd, bo w komentarzach zaraz zacznie się panika, że im będą czipy wszczepiać.

 6. Ewa-Maria mówi

  Skoro jest ustawa to już zrobili z nas niewolników tego systemu.Kagańce pozostaną na lata chyba że damy
  się zaszczepić.Jeżeli naród coś z tym nie zrobi to tylko jeszcze smycz nam zafundują i skończy się nasza
  wolność. Będziemy zniewoleni na lata jak za zaborów.Historia się powtarza, ale nieco inaczej.Wychodzi na
  to samo.

 7. Jaa mówi

  „Zabieg” – to więcej niż zastrzyk, to mały zabieg chirurgiczny – wycięcie czegoś, lub wszczepienie czegoś.

  1. Matka Polka mówi

   Taaaa… Na zlecenie Sorosa będą ci chipy wszczepiać, a na zlecenie Rotszylda nerkę wycinać.

   Tyle tylko, że ustawa mówi wyłącznie o „zabiegach sanitarnych” i konkretnie je tłumaczy – działania służące poprawie higieny osobistej w celu ułatwienia zwalczania chorób zakaźnych. Ale skąd czytelnicy mieliby to wiedzieć, wprawo.pl przecież im tego nie napisze rzetelnie, bo albo samo nie rozumie, albo nie takie ma intencje. Za to idiotycznie postraszy, że to oznacza przymus szczepień.

 8. Siemowit mówi

  Duszenie szmatą jest bardzo szkodliwe dla zdrowia a długofalowo nawet rakotwórcze. Kilka osób już się udusiło. Kiedy banda czworga odpowie za zorganizowane ludobójstwo? Nikt w Polsce nie ma środków i wiedzy prawnej, żeby się tym zająć?

  1. Matka Polka mówi

   Chyba ze śmiechu się te udusiło, jak tego typu wpisy przeczytało, Ziemowitku. Nie, maseczki nie są rakotwórcze. Nie, nie jest to bardzo szkodliwe dla zdrowia, o ile nie nosisz jak fleja jednaj maseczki w miesiąc. Jeśli ktoś ma choroby układu oddychania i ciężej mu oddychać, jest zwolniony z konieczności ich noszenia. Jedyne ludobójstwo, jakie tu się odbywam to na twoich szarych komórkach, jeśli w takie sensacje wierzysz.

 9. Jan Kowalski mówi

  Witajcie w gettcie Polin. Czytałem gdzieś, bodajże w ” Cywilizacji żydowskiej” prof. Feliksa Konecznego, że tak jak bobry wszędzie robią swoje żeremia, a mrówki mrowiska, tak żydzi wszędzie tworzą getta. I to jest wyjątkowo trafne. Isra el jest przykładem. On sam jest gettem i ma getto wewnętrzne dla Palestyńczyków. Tak samo było historycznie w Europie, w czasie wojny również. Jest także i dziś. Wszystkie były zarządzane tak samo, albo bardzo podobnie. Dziś jest wiele getta nowego typu, które obejmują całe narody, jak np. Polska, czyli getto Polin.

  1. AntyPO✡PiS mówi

   Dokładnie. Ciąg dalszy tresury Polaków w POLIN. Ale ludzie już zdają sobie sprawę, że PiS to w rzeczywistości lewacki PiSrael. Dlatego popracie dla socjalistów z PiS-u spadło o 12% w przeciągu miesiąca. 🙂

 10. Wybudzony mówi

  Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. W ustawie jest wpisane że kara grzywny do 1000 zł. można nałożyć zgodnie z art. 116 k.w., który mówi, że tylko osoby chore albo podejrzane o zachorowanie mają obowiązek zasłaniania ust i nosa. Osoby zdrowe nie podlegają pod ten artykuł i nie muszą nosić namordnika(masoneczki).

 11. Shadow mówi

  Życzę mu i jego potomnym wszystkiego najgorszego. Spoczywaj w pokoju zdrajco ojczyzny.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.