„Prezydent niskich podatków” podpisał ustawę o podatku cukrowym. Mentzen: „Rządzą nami kłamcy i oszuści”

plakat wyborczy Andrzeja Dudy/ fot. screen
11

Czy można nazwać się „prezydentem niskich podatków” i jednocześnie zwiększać podatki? Można! W czwartek (27.08.2020) udowodnił to prezydent Andrzej Duda podpisując ustawę o podatku cukrowym.

Ustawa wprowadzająca opłatę od słodzonych napojów i alkoholu sprzedawanego w małych opakowaniach ma wejść w życie od 1 stycznia 2021 roku. Według przedstawicieli branży spożywczej, rolniczej i sadowniczej na skutek nowych regulacji pracę może stracić kilkanaście tysięcy ludzi.

– Chcieliście niskich podatków? No to macie! Całkiem nowiusi, od dawna zapowiadany, wstrzymany na czas kampanii, by ludzi przed wyborami nie wkurzać, podatek cukrowy. Pardon, w wersji propagandy obozu władzy to jest Opłata! No i „Będą wam smak życia odbierać” stało się dosłowne – komentuje na Twitterze poseł Konfederacji Artur Dziambor.

Poseł Jakub Kulesza podkreśla, że podpisanie ustawy oznacza wzrost cen napojów o kilkadziesiąt procent. Natomiast Sławomir Mentzen wskazał, że „ustawę poparli posłowie Ziobry, którzy obiecywali, że nigdy nie zagłosują za podniesieniem podatków”. – Kampania wyborcza się skończyła, można zapomnieć o obietnicach i wyborcach. Do wyborów ludzie zapomną jak zostali oszukani i będą gotowi na to, żeby dać się oszukać po raz kolejny. Będą nawet z ekscytacją na to czekać. Rządzą nami kłamcy i oszuści – konkluduje Mentzen.

Źródło informacji: money.pl, Twitter, Facebook

Zobacz też:

Znikąd nadziei! Prezydent zaapelował do nowych ministrów o kontynuację polityki Szumowskiego i Czaputowicza

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. antyPO✡PiS mówi

  Oto prawdziwy program socjalistów z PiSraela :

  • TAK dla ideologii 👹 LGBT
  • TAK dla żydowskich roszczeń 🔯447
  • TAK dla wysokich podatków

  Z PiS-u jest taka prawica, jak z koziej dupy trąba!

  PiS to lewicowa partia, tak samo jak PO i SLD! 👎

  1. Marju73 mówi

   Odezwał się, zwolennik Konfederatów, głosujących na tęczowego Rafałka.

   1. marju73 mówi

    Pisz za siebie łajdaku, przebierańcu.

 3. Arturo mówi

  Głosowałem przez ostatnie kilka lat wiernie na PiS. W każdych kolejnych wyborach gorliwie brałem udział, żeby przyczynić się do utrącenia lewactwa wszelakiego, Pezelu i Plutformy Opluwatelskiej. Obiecywali najrozmajtsze rzeczy (m.in. obniżanie podatków). Ale po tym, co ostatnio zaczyna wyprawiać PiS (podwyżki 116 % dla wiceministrów, 40-50% dla innych polityków i to w dobie rzekomej pandemiji chińskiego koronaświrusa, kompletny brak upamiętnienia Bitwy Warszawskiej – a nie!!! jest przecie pocztowy znaczek, absurdalne „wiertło” zamiast łuku triumfalnego), to ja wysiadam ostatecznie, nieodwołalnie i na dobre z pociągu zwanego Prawo i Sprawiedliwość. A może skrót PiS należy odczytywać w ten sposób: Propaganda i Socrealizm?

  1. antyPO✡PiS mówi

   Ja też ten błąd popełniłam w 2015 roku głosując na PiS i DUDAczewskiego. I nigdy więcej już nie zagłosuję na POPiS.

 4. Włościanka mówi

  P. Mentzen jest przeciw godnej pensji minimalnej dla Polaka. I mętnie tłumaczy to grożącą katastrofalną inflacją. Nie odpowiada na pytanie dlaczego Niemcy, Francuzi i inni od wojny dbają o swoich robotników i tam panuje dobrobyt a u nas kolejne ekipy gnębią lud nędzą i jest wciąż gorzej. A teraz obłudnie przejmuje się podatkiem cukrowym? Konfederatom też trzeba się przyglądać.

  1. antyPOPiS mówi

   @ Włościanka, wybacz ale „godna” pensja minimalna to frazes, przyzwoite zarobki są pochodną szerokiego rynku pracy a nie socjalistycznych regulacji. Na niskie zarobki w Polsce największy wpływ ma patologiczna struktura państwa z olbrzymim przerostem budżetowego pasożytnictwa, pętającymi gospodarkę podatkami, czy nie kontrolowanym otwarciem rynku pracy dla Ukraińców i innych. Analogicznie do podatku cukrowego można obciążyć każdą substancję, tyle że rzekome plusy jakie biurwom wychodzą na papierze nie zrównoważą kosztów jakim jest spadek konsumpcji odbijający się na rynku pracy. To konsument tworzy rynek pracy, a jego siłę nabywczą reguluje system polityczno-gospodarczy, kacaPiSki socjalizm na bolszewickich sterydach megalomańskich inwestycji, to w dłuższej perspektywie katastrofa dla Polski i Polaków, dzisiaj chwalisz na podatek cukrowy, jutro zapłacisz za powietrze którym oddychasz…

   1. Włościanka mówi

    Ani od cukru ani od deszczu nie chwalę. Tylko zwracam uwagę na śmieszną stratę w portfelu Polaka za te podatki. Podczas kiedy koszty utrzymania tj. jedzenie, opłaty stałe, wynajem lokum a także; buty, leki itp; to około 5 tys. i tyle powinna wynosić pensja minimalna a kwota wolna od podatku to powinno być 60 tys. To nie luksus to realna suma pozwalająca przeżyć godnie czyli bez dotowania plusami i MOPSami. Bez tego społeczeństwo po prostu dziadzieje. A Twój opis to mętne tłumaczenia naszych -polinezyjskich władz. Dopóki nędzarze czyli robotnicy polscy tego słuchają jest jak jest.

    1. antyLEWAK mówi

     Płaca minimalna to socjalistyczna UTOPIA.
     W tych stanach USA, gdzie nie obowiązuje żadna płaca minimalna, średnia płaca jest WYŻSZA od stanów, gdzie obowiązuje ustawowa minimalna płaca.

     I jak to „geniuszu” wytłumaczysz? LMAO 🤣

  1. Włościanka mówi

   Nie trzeba szukać. Jest po sąsiedzku. Jak obalą Łukaszenkę to go zaimportujmy. Nikt nie jest ideałem ale przy naszych polinezyjczykach, Łukaszenka to wielki mąż stanu. Skończą się namordniki i wyprzedaże za złotówkę i nikt nie będzie go poklepywał po pleckach.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.