Prezydent Duda z wizytą w Kijowie: „Wierzę, że Ukraina nie tylko się obroni, ale i zwycięży, odzyska całość swoich ziem”

prezydent RP Andrzej Duda i prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski/ fot. Twitter/Kancelaria Prezydenta
7

We wtorek (23.08.2022) prezydent Andrzej Duda udał się z wizyta do Kijowa, gdzie rozmawiał z prezydentem Ukrainy Wolodymyrem Zełenskim o polskim wsparciu dla Ukrainy oraz wziął udział w II szczycie Platformy Krymskiej, czyli utworzonej przez Ukrainę w 2021 roku międzynarodowej platformy koordynacyjno-dialogowej poświęconej problematyce anektowanego i okupowanego przez Federację Rosyjską Półwyspu Krymskiego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Omawialiśmy dziś z prezydentem Zełenskim elementy, w których Polska wspiera Ukrainę – militarne, humanitarne i udział w odbudowie Ukrainy. Podziękowałem za ustawę o specjalnym statusie dla Polaków na Ukrainie, a także za wszystkie przyjazne gesty – powiedział prezydent Duda. Złożył też prezydentowi Zełenskiemu życzenia z okazji Dnia Flagi i Dnia Niepodległości Ukrainy obchodzonego 24 sierpnia.

– Ukraina może liczyć na Polskę. Wierzę, że Ukraina nie tylko się obroni, ale i zwycięży, odzyska całość swoich ziem, odbuduje się także dzięki wsparciu Polski i wszystkich uczciwych narodów. Wierzę, że napastnicy zostaną odparci – powiedział prezydent Duda.

PAD wziął też udział w odsłonięciu pierwszej tablicy w utworzonej w Kijowie „Alei Odważnych”. Ma ona upamiętniać światowych przywódców, którzy przybyli do stolicy Ukrainy po rozpoczęciu inwazji rosyjskiej 24 lutego.

Źródło informacji: Twitter/Kancelaria Prezydenta

Zobacz też:

Katarzyna TS: Dugina jak Kirow

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. czarny mówi

  Jeśli UPAdlina miałaby odzyskać całość swoich ziem, to byłby następny rozbiór Polski, przecież oni nasze ziemie na wschodzie Polski uważają za swoje. Endrju .UPA wypaplał się na ten temat?

 2. Bodo mówi

  Czemu Polskę pokarało tak głupim prezydentem. Duduś idź służyć na dworze Załeńskiego i opuść Polskę !

 3. z-k mówi

  Chętnie wnusio Mychajły odda cały Zakierzonnyj Kraj aż po Kraków i Siedlce.

 4. Rixi mówi

  Ty duduś weź się sam zdymisjonuj, ja Cię podam do sądu, zakało narodu Polskiego, Ty masz się dobrze, a nas, lud, suwerenów masz w dupie. Po huj tam pojechałeś! To nie nasza *wojna*, Wołyń, Jedwabne, wycinka lasów, wywóz węgla do np. Niemiec,.. Sprzedaj całą Polskę, juz Ci wiele nie brakuje.

 5. Jozef mówi

  Duda — banderowiec wrog Polakow i Polski!!
  Duda Hanba dla POLSKI~

 6. P mówi

  Patrząc na ilustrację nie sposób pomyśleć inaczej, niż: przed Państwem prezydencki kabaret pod nazwą „Wystrugani z Banana”!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.