Prezydent Duda podpisał ustawę o ratyfikacji Funduszu Odbudowy: „Wierzę w to, że ten instrument będzie działał skutecznie” [WIDEO]

prezydent Andrzej Duda/ fot. Twitter
9

W poniedziałek (31.05.2021) prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o ratyfikacji decyzji Rady UE w sprawie systemu zasobów własnych Unii Europejskiej, przyjętą wcześniej przez Sejm i Senat. Tym samym Polska zgodziła się na zaciąganie pożyczek w jej imieniu przez Komisję Europejską w ramach tzw. Funduszu Odbudowy i na wprowadzanie unijnych podatków. Zrobiono kolejny krok na drodze budowy federacyjnego państwa unijnego.

– Cieszę się, że za zgodą wyrażoną wcześniej przez polski Sejm i polski Senat – chcę to bardzo mocno podkreślić: dziękuję wszystkim posłom i senatorom, którzy poparli te rozwiązania, którzy głosowali za ratyfikacją, których decyzje umożliwiły tę ratyfikację – mogłem dzisiaj tę ratyfikację podpisać, co zamyka ten proces. I wierzę w to głęboko, że po pierwsze: w niedługim czasie te środku będziemy mogli uzyskać, po drugie: wykorzystamy je bardzo dobrze – tak jak do tej pory udawało nam się wykorzystać środki otrzymywane z funduszy UE na realizację rozwoju naszego kraju na wszystkich szczeblach terytorialnych, poczynając od Polski lokalnej, poprzez Polskę regionalną – realizując programy centralne i te na mniejszych rozmiarach terytorialnych – oświadczył prezydent Duda.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Proszę Państwa, wierzę w to głęboko, że w tym wszystkim pomoże nam europejski instrument odbudowy – z europejskiego Funduszu Odbudowy. Jeszcze raz gratuluję po pierwsze: przeprowadzonych w tym zakresie negocjacji. Wierzę w to, że ten instrument będzie działał skutecznie – powiedział prezydent.

Źródło informacji: prezydent.pl

Zobacz też:

Konfederacja wzywa prezydenta Dudę do zawetowania Funduszu Odbudowy [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Misiek13 mówi

  On chyba nie wierzy w to co mowi,jaka odbudowa czy ktos zbombardowal nasz karaj,czy europe?panie Duda to jest po prostu calkowite zniewolenie polskiego narodu,a pan przyklada do tego reke.Moze i pan za to kiedys odpowie,i dodam ze nie mnial pan jaj i miec juz nie bedzie

 2. MAREK mówi

  lewaccy kłamcy i zdrajcy niszczą POLSKĘ !

  Obecnie ten program zjednoczonej nowej lewicy  jest w realizacji w UE, a reszta to kłamstwo, zdrada i zbrodnia :
  Nad gmachem Parlamentu Europejskiego w Strasburgu widnieje nazwisko człowieka, który dziś uznawany jest za ojca Unii Europejskiej czyli głównego jej projektodawcę.
  Jest nim Altiero Spinelli (1907–1986)- włoski komunista, autor powstałego w 1941 roku „Manifestu z Ventotene”.

  „Chodzi o STWORZENIE PAŃSTWA FEDERALNEGO , które stoi na własnych nogach i dysponuje EUROPEJSKĄ ARMIĄ  zamiast armiami narodowymi. Trzeba ostatecznie SKOŃCZYĆ Z GOSPODARCZĄ  SAMOWYSTARCZALNOŚCIĄ ” !!! 

  https://www.senat.gov.pl/download/gfx/senat/pl/defaultopisy/295/2/1/061.pdf

  GRUPA SPINELLI : inicjator powstania : Guy Verhofstadta . Z Polski w skład Grupy weszły aż trzy osoby: Danuta Hübner i Róża Gräfin von Thun und Hohenstein
  (deputowane do Parlamentu Europejskiego z listy PO)
  oraz były dyplomata, politolog i ekspert ds. UE Paweł Świeboda.

 3. MAREK mówi

  Te cztery otoczone i stłamszone Białoczerwone za plecami PAD , to wymowny symbol .
  Grupa Spinelli pije szampana !

 4. *****konfederacje mówi

  dziad Bosak,wynajmuje mieszkanie. i taki dziad chce Polske i Polakow uszczesliwiac? a paszli wy won,onuce putina za Don.

 5. W K mówi

  Jasna sprawa, że nowe podatki będą skuteczne nakładane na Polaków, tym razem przez urzędników z Brukseli. To będzie bardzo skuteczne narzędzie do niszczenia Polski.

 6. ROMAN mówi

  ” wspólnota europejska, europejskie wartości, baju, baju dla frajerów jak się chce kogoś ogłupić ” – A. Duda w 2014…

 7. Katarzyna mówi

  Miałeś chamie złoty róg ostał ci się jeno sznur…..

 8. Shadow mówi

  I oby ten cham i zdrajca jak najszybciej skorzystał z tego sznura we właściwy sposób.

 9. Boguslaw mówi

  MOZE!!!???
  Ten ukrowski zdrajca MUSI za to odpowiedziec!
  Jego pierdolony dlugopis pochodzi prosto z piekla! Zdechnij, ty durna, puculowata zdradziecka, sprzedajna MORDO!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.