SKLEP-WPRAWO.PL

Prezydent Duda krytykuje przedsiębiorców otwierających biznesy: „Nie mogę tego zaaprobować”

prezydent Andrzej Duda/ fot. Twitter
21

W poniedziałek (25.02.2021) prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu tygodnikowi „Sieci”, w którym krytycznie odniósł się do akcji otwierania biznesów pomimo rządowego zakazu, wydanego w ramach tzw. walki z koronawirusem.

– Nie mogę tego zaaprobować, ale rozumiem rozpacz ludzi. Rozejrzyjmy się jednak wokoło. Mamy godzinę policyjną we Francji, Włoszech, niektórych częściach Kanady. Tam też ludzie są zdesperowani. Problem jest globalny – powiedział.

Prezydent zaapelował o „wytrzymałość i rozsądek”. – Przecież nie chcemy nikomu celowo zaszkodzić, ani zrobić krzywdy. Zamknięcie pewnych branż: fitness, basenów, czy hoteli to bardzo trudne decyzje, ale podejmowane na podstawie szczegółowych badań – stwierdził.

Mój komentarz: O jakich badaniach mówi prezydent Duda? Nie wiadomo. Zamykanie siłowni tłumaczono niskimi sufitami. Taką wersję przedstawił poseł i pełnomocnik rządu ds. CPK, Marcin Horała. Z kolei rzecznik rządu Piotr Müller tłumaczył, że zamknięcie kin, teatrów czy galerii handlowych wynika z tego, że dojeżdża się do nich transportem publicznym. – Gdyby do siłowni, kin, czy teatrów można było dostać się z pominięciem transportu publicznego, to decyzja byłaby pewnie inna. Należy ograniczać liczbę kontaktów – podkreślił Müller na antenie Polsat News.

Logika działań podejmowanych przez rząd wygląda tak: zamykamy kina i siłownie, bo można zarazić się koronawirusem w transporcie publicznym. Ale transportu publicznego nie zamykamy. Do tego wmawiamy Polakom, że w siłowniach są niskie sufity, więc ludzie się zarażają. Następnie zamykamy stoki narciarskie, które w ogóle nie mają sufitów. A prezydent Duda oświadcza, że te nonsensy to wynik „szczegółowych badań”.

Prezydent Duda stwierdził, że rozumie rozpacz ludzi, którzy otwierają biznesy pomimo zakazu. Doprawdy? Gdyby faktycznie rozumiał ich rozpacz, to nie śmiałby nawet słowem pisnąć przeciwko nim. Bardzo łatwo jest wymądrzać się siedząc w Pałacu Prezydenckim z gwarantowaną pensją oraz zapewnionym wiktem i opierunkiem. Gdyby premier Morawiecki zabrał prezydentowi Dudzie uposażenie, uniemożliwił mu ubieganie się o odszkodowanie, a następnie wyłączył go z pomocy publicznej, to prezydent Duda inaczej by śpiewał. Ale syty głodnego nie zrozumie. Jak nie mają na chleb, niech jedzą bułki, prawda?

I jeszcze jedno: rządowy zakaz jest BEZPRAWIEM. Czyżby prezydent Duda jeszcze tego nie zauważył? Coś mało bystry ten nasz prezydent.

Źródło cytatów: Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: Po co jest pandemia

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Ala mówi

  Panie prezydencie,a z czego utrzymają rodziny i opłacą swoich pracowników ? Nie ma na co czekać. Jak się nie otworzą to będzie taki kryzys gospodarczy ,że jego skutki będziemy długo odczuwać.

  1. Hammurabi mówi

   Przecież właśnie o to chodzi. Im bliżej się przyglądnąć tym wszystkim obostrzeniom, zakazom, nakazom i przepisom, tym jaśniej się wyłania cel tego szaleństwa.
   Cel podły i wyrachowany jednocześnie. Małe i średnie firmy mają się zadłużyć upaść i oddać majątki za ułamek ich prawdziwej wartości.
   „Nie mogę tego zaaprobować”… Twierdzi prezydent wskazując na desperacką batalię ludzi broniących swego życia, egzystencji swoich rodzin i grona pracowników.
   Akceptuje natomiast rozbójnicze przejęcie majątków Polaków, często efekt wieloletnich a nawet wielopokoleniowych wyrzeczeń i ciężkiej pracy.
   Jakoś nasuwa mi się analogia do „planu Balcerowicza” którego efekty są praktycznie nie do odrobienia a dzięki któremu możemy o polskim przemyśle mówić w czasie przeszłym, ciesząc się jak wiejskie głupki z możliwości pracy w cudzych montowniach.

 3. Grzegorz mówi

  Pą Prezydą jest doktorem prawa ha, ha, ha, ha, ha ……..!!

 4. Boguslaw mówi

  O czym ten zdrajca belkocze!
  – Nie istnieje zadna pandemia,
  – Smiertelnosc choroby nie przewyzszy corocznej fali grypy,
  – Istnieja latwe, tanie i skuteczne metody zapobieganie, lub zlagodzenia przebiegu choroby,
  – w Szwecji i Bialorusi, nie stosujacych zadnych izolacji nie ma wiecej ofiar, niz w krajach zamknietych,
  – maski i szczepienia sa kompletna , choc bardzo droga, w niczym nie pomagajaca, bzdura,
  – najlepszym sposobem pozbycia sie sztucznie powstalej grozby jest immunizacja poprzez kontrolowane przezycie tego zakazenia, przy pomocy znanych, tanich, naturalnych i skutecznie dzalajacych lekarstw.
  – swoja zdradziecka i sprzedajna postawa swiadomie utrzymuje stan blokady systemu opieki zdrowia i tym samym umozliwia smierc dziesiatek tysiecy Polakow oraz kompletna ruine polskiej gospodarki i polskiego spoleczenstwa,
  – jest zwykla puculowata ukrainska, kanalia, ktora przez lata, wspolnie i w porozumieniu, zniszczyla wszystkie aspekty, dotad zdrowo dzialajacego panstwa, usilujaca doszczetnie zrujnowac jego egzystencje i ktora niegodna jest przebywania na wolnosci w Polsce i ktora niezwlocznie musi byc postawiona przed sadem i natychmiast, wspolnie z jego bandyckimi wspoloprawcami, niezwlocznie STRACONA!

  Na razie dywagacje o czyms innym, jest strata czasu i nie ma zadnego sensu!
  Chodzi juz przeciez tylko i wylacznie o nasze przetrwanie! I nie mozemy sie dalej przygladac, jak nas ugotuja na miekko!

 5. Zbigniew mówi

  Jak awansowalismy – Kanada Francja

  Nie pomyslal jednak bidok, ze moze tak beznadziejnie pieprzyc, dzieki wlasnie pracy tych milionow przesiewziec, ktore „po badaniach „zamyka bez uzasdanienia. Jedyne uzasadnienie to Kanada, Francja.

  Przeciez to jest czlowiek mocno ograniczony umyslowo, on nawet nie rozumie co mowi. Kanada, Francja

 6. Doktor oj boli mówi

  Nie może tego zaaprobować? To niech wypierdala tam skąd jego jebcy się wywodzą. Na chazarskie stepy.

 7. Ba! mówi

  Gęba przygłupa tęskniąca za rozumem. Żenada, a nie prezydent.

 8. ROMAN mówi

  a i tak, dla wielu mimowszystkoduda, bez słowa krytyki, a przecież ten z Pałacu, przede wszystkim jest odpowiedzialny za zgodę na tzw. wirusa…

 9. Marcin Malik mówi

  Andrzej Duda nie rozumie Polaków. On mieszka w pałacu, jada jak król i popija szampanem, a Polacy bankrutują i płacą mandaty, gdyż praca stała się nielegalna.

  Czuję też, że Andrzej Duda kogoś się boi. Czuję, że on nie jest wolny i boi się przeciwstawić. Boi się, że i jego wyrzucą z pracy, a ma za dużo do stracenia. Andrzeju, Polakom potrzeba bohatera!!!

  1. Andrzej mówi

   Masz rację ale ten pajac nie ma nic do zaoferowania

 10. Netopelek mówi

  juda to zdrajca i zbrodniarz, to marionetka na usługach gatesa, sorosa, rockefelerów, JEDYNA MOŻLIWA I SPRAWIEDLIWA KARA TO WBICIE NA PAL !!!

 11. George mówi

  Siedzi sobie urzędniczy pierdzistołek Duda w ciepełku, otoczony wianuszkiem sług, opłacany z pieniędzy ciężko pracujących Polaków i się wymądrza. No ale ktoś to zero wybrał na prezydenta, czyż nie?

 12. santana mówi

  A ja nie mogę zaaprobować takiego prezydenta, bezjajecznego i bez honoru i nie aprobuję sprzedajnej, bandyckiej władzy.

 13. Paradne mówi

  Prezydent-katolik zapalający co roku chanukowe świeczki. To urąga pierwszemu przykazaniu: Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.

 14. czarny mówi

  Ależ oczywiście, że chcą wszystkim zaszkodzić, zlikwidować własność prywatną, wprowadzić koronaterror, globalną kontrolę i manipulację zachowaniami ludzkimi.

 15. Repatriant mówi

  może prezydencik sam zamknie swój żydowski biznesik w pałacyku na krakowskim przedm.

 16. Metody mówi

  Zrobili globalny problem, a teraz mówią, trzeba to zaakceptować, bo problem jest globalny. Gdyby nie był globalny, to ten szabesgoj powiedziałby, że rozumie tych z Podhala, ale proszę spojrzeć, że w Łódzkim też jest lockdown i tez są zdesperowani, a nie buntują się. W podobnym tonie i z użyciem podobnej argumentacji władze wzywały do zaprzestania strajków w 1980 roku. A tak w ogóle, to za kogo ma się ten Duda? Wg obowiązującego w Polsce prawa, jego akceptacja nie jest więcej warta niż kartka z Talmudu użyta do wytarcia tyłka i leżąca na powierzchni publicznej latryny w getcie.

 17. Krzysztof mówi

  Zbieramy plon wyborów ludzi przy urnach.

 18. Kamil mówi

  Prof. Horban kilka tygodni temu na konferencji prasowej z premierem powiedział wprost: w Polsce nie prowadzi się ŻADNYCH badań na temat tego, gdzie, jak i w jakich okolicznościach ludzie się zarażają. Więc prezydent wciska ludziom kit. A argumentacja, że we Francji i Włoszech jest godzina policyjna… Jeśli prezydent tak chce Francję naśladować, to proponuję wystawić na Placu Piłsudskiego gilotynę i rządzących ściąć.

 19. Anty mówi

  No proszę. Właściciel swojego mądrego buta zaszczyca swym komentarzem „amebę”. Upokorzyłeś publicznie swojego buta mądralo zniżając się do poziomu „ameby”.

 20. Zawodowy polak mówi

  Co ma mówić pan współodpowiedzialny za ludobójstwo, sługa szatana? Będzie kłamał do ostatniej kropli krwi.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.