Prezydent Duda dziękuje za „spokojne i stonowane stanowisko przedstawicieli Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce”

prezydent Andrzej Duda/fot. twitter
24

Prezydent Andrzej Duda oraz Pierwsza Dama odwiedzili Centrum Kultury Żydowskiej w Krakowie, gdzie spotkali się z przedstawicielami społeczności żydowskiej. W spotkaniu wziął udział naczelny rabin Polski Michael Schurdich.

– Dziękuję, że odbudowujecie swoim działaniem to, co nazwaliśmy Rzeczpospolitą Przyjaciół – powiedział prezydent. – Chciałbym kontynuować dzieło, które rozpoczął Prezydent Lech Kaczyński, który doceniał wartość kultury żydowskiej i to, co wplotła do kultury polskiej – podkreślił.

– Pojawił się ostatnio poważny zgrzyt w relacjach polsko-żydowskich, nie chcę mówić, że jest to jakiś kryzys, bo moim zdaniem tak nie jest; powinniśmy czynić wszystko, by ta sprawa została wyjaśniona i zakończona – oświadczył PAD. – Dziękuję za bardzo spokojne i stonowane stanowisko przedstawicieli Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce – powiedział.

Nasz komentarz: Zdaje się, że prezydent Duda zajęty lansowaniem nowego czekoladowego orła w postaci „Rzeczpospolitej Przyjaciół” nie zapoznał się z oświadczeniami publikowanymi przez Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce podczas „poważnego zgrzytu w relacjach polsko-żydowskich”. Nic straconego. Może je prezydent Duda znaleźć na stronie jewish.org.pl. Oto kilka przykładów tego „bardzo spokojnego i stonowanego stanowiska” polskich Żydów, za które PAD dziś tak wylewnie dziękował.

 • Wypowiedziane 17 lutego w Monachium słowa premiera Mateusza Morawieckiego o Zagładzie: „byli polscy zbrodniarze, tak samo jak byli żydowscy zbrodniarze, rosyjscy, ukraińscy, nie tylko niemieccy” oznaczają przekroczenie granicy, za którą jest już tylko obłęd.
 • Zagłada byłą zbrodnią niemieckiego państwa, w której uczestniczyli niestety także i Polacy, wystarczająco liczni, by nie można było zbyć ich udziału mianem „indywidualnych przypadków”.
 • Wymienianie ich [żydowskich policjantów], działających pod najstraszliwszym przymusem, jednym tchem ze sprawcami polskimi, ukraińskimi, czy zbrodniarzami niemieckimi, którzy od popełnienia zbrodni mogli się uchylić, jest dowodem moralnej ślepoty.
 • Polscy Żydzi – w przeddzień 50. rocznicy marca 68 i 75. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim – nie czują się dziś w Polsce bezpiecznie.
 • Wiemy też, że nie tylko my, a zapewne nawet nie my najbardziej, padamy ofiarą tego klimatu nienawiści. Wyrażamy naszą solidarność z wszystkimi w Polsce, którzy – jak Romowie, muzułmanie,  uchodźcy, osoby czarnoskóre, Ukraińcy, członkowie pozostałych mniejszości etnicznych, religijnych, seksualnych czy innych – doświadczają wrogości czy wręcz dyskryminacji.
 • Obecna fala antysemityzmu nastąpiła w związku ze sporem o wchodzącą właśnie w życie nowelizację ustawy o IPN, którą uważamy za źle napisaną i szkodliwą dla swobody debaty historycznej.

Źródło: twitter, jewish.org.pl

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  Oby pan Juda nie zapomniał o powiatach,województwach,regionach tak jak sie martwi o gminy

 2. PW mówi

  Nie moge na tego zaklamanego cieniasa patrzec.

 3. Zbulwersowany mówi

  Duda pluje tym samym razem z żydostwem Polakom w twarz udając, że nic się nie stało ze strony żydostwa ! A kiedy ci “polscy” politycy” uwolnią się spod jarzma żydowskiego i zaczną dostrzegać inne narody niż żydowski, a więc przede wszystkim polski czy też każdy inny. Wybraństwo Żydów skończyło się ponad 2000 lat temu i to z woli samego Pana Boga ! A dlaczego nie spotykają się z taką samą regularnością np. z Tatarami, Węgrami, Cyganami, Rumunami, Belgami, Hiszpanami, Włochami, Islandczykami, Gruzinami, Chorwatami, Słoweńcami, Grekami, Persami, Chińczykami itd. itp.? To jawna dyskryminacja ! Polaków nie interesuje żydowski punkt widzenia. Nas interesuje polski punkt widzenia i punkt widzenia innych ludzi nam przychylnych , przyjaznych i niezacietrzewionych. Mam nadzieję, że po następnych wyborach parlamentarnych Polacy w Wolnej Polsce wreszcie zaczną prowadzić politykę nie na kolanach, nie niewolniczą i nie jednostronną i podziękują wszystkim zaślepieńcom.

  1. MaciekP mówi

   O czym ty piszesz?
   Obecnie mamy pierwszy rząd który odważył się powiedzieć Izraelowi prawdę. I ty nie chcesz na nich głosować ?
   To może na PO, które było skłonne oddawać Polskę Żydom?

  2. Jacek mówi

   Peło to chciało oddawać Polskę szwabom i kacapom.

 4. Robert B. mówi

  Rzygać się chciało, jak się parzyło na to, jak się do nich łasił, jak im słodził. Najbardziej symptomatyczne są jednak słowa o ich “powrocie”. Jak nic szykowany jest megadesant żydostwa do “Polin”, jak Izrael zostanie pożarty przez świat arabski, jak im się dobiorą do dupy za ich zbrodnie na ludzkości dokonane w okresie bezkarności.

 5. Mario mówi

  O jakich przyjaciołach on mówi no chyba że jemu jakiś żydek powiedział że będzie jego przyjacielem i ciekawe za co

  1. Ada mówi

   ” ……to, co nazwaliśmy Rzeczpospolitą Przyjaciół…..” – kto tak nazwał? , których Przyjaciół? – i która to już … nowa nazwa Rzeczpospolitej Polskiej?
   Tak to się jakoś kojarzy z tymi, co to ich obecnie “już nie ma”,
   ponieważ teraz mamy jakichś Nazistów i po latach “zapomnienia”
   w ich “szatki” odziewani jesteśmy na siłę my, “po przyjacielsku”.

  2. Teresa mówi

   To już bylo,za komuny była przyjaźń polsko-radziecka,też na siłę ją wdrazano,Gierek z języczkiem całował się z Breżniewem.Czyżby powtórka z rozrywki?

 6. Roza mówi

  Andzrej Andrzej ale jestes cymbal tak sie upodlic,wstyd aby taki osiol z UW tak niszczyl nam w dalszym ciagu to co wywalczyly i wypracowaly Polskie Pokolenia.Jezeli masz jeszcze rozum tam gdzie POwinien byc to banicja tylko Cie ratuje,przyjaciele zabiora Cie do siebie.W naszym kraju nie jestes juz potrzebny!

 7. Spostrzegawczy mówi

  Dlaczego hasło na tej hucpiarskiej imprezie brzmi : budowanie żydowskiej przyszłości w Krakowie ? Polacy chcą budować nie żydowską, a polską przyszłość w Krakowie i w całej Polsce ! Dlaczego Duda to firmuje ?! A może tak zacząć budować polską i katolicką przyszłość w Jerozolimie ?! Dlaczego Duda nie zainicjuje takiej inicjatywy ?! Polskie ulice, polskie kościoły, polskie kamienice, polskie urzędy, polskie firmy i sklepiki, polskie szkoły, teatry, kina, muzea w Jerozolimie !

  1. Spostrzegawczy mówi

   A i … polskie banki !

  2. Teresa mówi

   Nie ma polskich banków,banki są żydowskie,wszystkie

 8. MaciekP mówi

  Najwyższy czas na rozpalone z nienawiści głowy Polaków i Żydów wylać kubeł zimnej wody. Najważniejsze jest , że utworzono komisje historyczne, które będą ze sobą rozmawiać. I mam nadzieję , że po tej dyskusji weryfikacji ulegną podręczniki historii w Izraelu. To bowiem jest w tym wszystkim najważniejsze– próba zmiany stanowiska Żydów wobec Polaków.

  1. Jadwiga mówi

   To jest nieco naiwne – MaćkuP … Już sam fakt, że nasza grupa ekspertów pojechała do Izraela ustawia nas na pozycji petentów. Dlaczego tam pojechali – tam się dokonało ludobójstwo wykonane rękami Niemców? A może tam łatwiej będzie wtłoczyć im to co uważają za prawdę Żydzi? Polacy dali się upokorzyć…

 9. Ayax mówi

  Komor szkodził ale czasem był zabawny, ludzie wiedzieli kto On jest, a ten jest o wiele bardziej niebezpieczny, miesza ludziom w głowach, mordę wyciera treściami narodowymi a szkodzi nie mniej niż tamten. Zydokomuna wciąż ma się świetnie

 10. Teresa mówi

  Widziałam to dziś w TVP,przynajmniej początek,potem wyłączyłam.Nie mogłam patrzeć jak prezydent Andrzej Duda robił Żydom to samo o czym opowiadał niejaki Sikorski u Sowy,że niby Polacy robią to Amerykanom.Niedobrze mi się zrobiło i skończyłam to oglądać

 11. Piotr mówi

  “Światowy Kongres Żydów uważa, że sytuacja, w której Polska zapewnia żydowskim obywatelom bezpieczeństwo i możliwość rozwoju, jest dobra nie tylko dla Żydów, ale dla wszystkich mieszkańców Polski” – piszą.

  Polscy Żydzi – w przeddzień 50. rocznicy marca 68 i 75. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim – nie czują się dziś w Polsce bezpiecznie. Jest rzeczą oczywistą, że obecne zagrożenia nie przypominają tych z przeszłości, i że – inaczej niż w wielu innych krajach współczesnej Europy – nie przybierają też formy bezpośrednich napaści. Ale brak fizycznej przemocy nie wystarcza przecież, by sytuację uznać za normalną.

  Piszą jedno, a później temu zaprzeczają.

 12. Janusz I mówi

  To jeszcze nasz prezydent? Jak długo jeszcze?

 13. Michał mówi

  Świetny show Prezydenta Izraela?;-)
  Nadszedł czas, w którym pękają kajdany moi drodzy i utwór grany przez ostatnie dekady pt:”Holocaust” spada z listy przebojów.. Czas, by wyzwolić się z pod jarzma „Rzeczpospolitej Przyjaciół” tak zachwalanej przez naszego prezydenta o podwójnym obywatelstwie. Czy Pan Jonny Daniels pomagał Panu Prezydentowi w przygotowaniu przemówienia??Niestety moi drodzy rodacy, ale tak zwane „partnerstwo” pomiędzy Polakami a Żydami nigdy nie istniało jak dobrze wiecie, to jak randka w ciemno, gdzie przystojny mężczyzna słyszy piękny i uwodzicielski głos zza parawanu i wyobraża sobie piękną kobietę a po zdjęciu zasłony nie może uwierzyć z jakim paszkwilem ma do czynienia.Przy okazji okazuje się,że tak kobieta kłamie odnośnie tego kim jest i kim my dla niej jesteśmy. Tak też „żydowscy przyjaciele” obnażyli swoją prawdziwą twarz w kontekście powiedzenia kilku słów prawdy o Żydach mordujących Żydów czy o Żydach mordujących Polaków w okupowanej przez Sowietów Polsce.
  Kto wie, może już za jakiś czas dostrzeżemy jak żydowscy nacjonaliści gloryfikujący księgę Tania maszerując ulicami Warszawy, jak niegdyś hitlerowscy naziści nawołując do likwidacji tych wszystkich gojów i podludzi, którzy nie będą wiernie służyć interesom Izraela i nie będą wpisywać się dobrowolnie na listy wyznawców religii holokaustu. Czy Prezydent Duda też wtedy będzie nazywał ich swoimi przyjaciółmi czy może będzie wręczał kolejne odznaczenia za specjalne „zasługi” dla Polski jak w przypadku J.T Grossa, którego uhonorował orderem Orła Białego??Niech Bóg nas broni od takich „przyjaciół”, dla których jesteśmy dojną krową, którą w trakcie jakiegokolwiek konfliktu będą chętnie zagrzewać do walki o niepodległość, by oczyścić nieco trochę polskiej ziemi z niepożądanego elementu jakim są pokolenia Polaków pałających miłością do ojczyzny miłością do Chrystusa.
  Komu zatem służy Pan Prezydent Duda??Czy nie pełni on przypadkiem roli pożytecznego idioty na rzecz Państwa Izrael??Żydzie odbudowują „Rzeczpospolitą Przyjaciół”??Gdzie??Oni jej nie odbudowują tylko przejmują;-).Nie możemy mówić o katastrofie w relacjach z Izraelem moi drodzy. To jest wojna z żydowskim nacjonalizmem.”Naród żydowski ucierpiał w trakcie II wojny światowej najbardziej”??No cóż zdrada ma wiele twarzy i dziś z ma ona twarz Pana Dudy..To przykre, że głowa Państwa polskiego sprawia, że musimy się wstydzić za takie słowa.

 14. Waldemar mówi

  Pan prezydent z małżonką otworzyli w Krakowie nowe żydowskie przedszkole.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.