Prezydent Andrzej Duda: „Wieluń jest symbolem niemieckiego bestialstwa!” Wzruszające upamiętnienie wybuchu II WŚ o 4.40 nad ranem

1
SKLEP-WPRAWO.PL

O godzinie 4.40, dokładnie w rocznicę napaści Niemców na Wieluń, prezydent Andrzej Duda uczestniczył w 78. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w tym mieście. Przemawiał również burmistrz zbombardowanego przez Niemców miasta, Paweł Okrasa. Obaj panowie mówili o heroicznej walce Polaków, niemieckim ludobójstwie, medialnych kłamstwach o „polskich obozach śmierci”, próbach przedstawiania Polski jako agresora zamiast ofiary, a także o przebaczeniu i zadośćuczynieniu.

Zbombardowanie śpiącego miasta to nie jest wojna. To jest barbarzyństwo i bandytyzm. Atak na Wieluń stał się straszliwym symbolem tej wojny i metod, jakie stosowali w jej trakcie Niemcy – mówił prezydent Andrzej Duda w 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

1 września 1939 r. Wieluń został doszczętnie zniszczony przez Luftwaffe, a w masakrze ginęli niewinni, śpiący cywile. Prezydent Duda w swoim wystąpieniu podkreślił, że początek największego konfliktu zbrojnego w dziejach ma dwa polskie symbole: Westerplatte i Wieluń. Podczas gdy na Wybrzeżu polscy żołnierze bohatersko odpierali zmasowane ataki niemieckiego agresora, w Wieluniu dokonywała się masakra ludności cywilnej. Podczas uroczystości, w czasie której miały miejsce wzruszające inscenizacje, przemawiał również burmistrz Wielunia Paweł Okrasa. Stanowczo sprzeciwił się medialnym łgarstwom o „polskich obozach zagłady”.

W ostatnich kilku latach, w niektórych zagranicznych środkach masowego przekazu pojawiają się głosy mówiące o „polskich obozach śmierci, o „polskich obozach zagłady”. My dzisiaj, 1 września 2017 roku z Wielunia, miasta uświęconego krwią, 1200 męczenników wieluńskich, w obecności żyjących świadków tamtej tragicznej nocy, w obecności kombatantów, którzy walczyli o wolność i niepodległość Ojczyzny, a przede wszystkim w obecności (…) prezydenta Andrzeja Dudy mamy prawo ogłosić prawdę historyczną, mamy obowiązek ją głosić, że Polska była ofiarą drugiej wojny światowej a nie jej agresorem – powiedział burmistrz Wielunia Paweł Okrasa.

Zakłamywanie historii i przypisywanie partycypacji Polsce w Holocauście to zabieg, z którym spotykamy się zarówno ze strony niemieckiej jak i żydowskiej (PRZECZYTAJ). Absurdalne, że mimo nabierającego coraz większego rozpędu antypolonizmu, wciąż krzyczy się o mitycznym antysemityzmie. Polonofobia nabiera coraz większych rozmiarów, a ludzie padają ofiarą obrzydliwych manipulacji. Ale jest na to odpowiedź.

Powstaje film „German Death Camps”, który zostanie zrealizowany w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. Wywiad z dyrektorem produkcji i reżyserem filmu niebawem opublikujemy na naszym portalu. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy, którą naszym zdaniem już dawno powinna wesprzeć Telewizja Polska i Instytut Pamięci Narodowej.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/german-death-camps

Oficjalna strona filmu: http://germandeathcamps.film

Wsparcie przez PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_donations&business=BV5RRKQAK46WS&lc=PL&item_name=Darowizna%20na%20film%20%22German%20Death%20Camps%22&currency_code=PLN&bn=PP-DonationsBF%3Abtn_donateCC_LG.gif%3ANonHosted

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Przebiśnieg mówi

    Bardzo znamienne słowa Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Z pewnością Komorowski ani żaden lewak by tego nie powiedział. Nie tylko nazwał sprawców po imieniu, ale także dał jasny sygnał, że bez zadośćuczynienia ze strony Niemiec się nie obędzie. A więc kiedy Polska już oficjalnie wystąpi z roszczeniami finansowymi wobec Niemiec?! Niektórzy analitycy uzasadniają nawet wielkość roszczeń na kwotę kilkunastu bilionów USD ( wg nazewnictwa europejskiego ).

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.