„Prezydencie Zełenski, dowódcy kradną. Proszę zrobić z tym porządek”. Wstrząsające nagranie ukraińskiego żołnierza [WIDEO]

ukraiński żołnierz Oleksandr Mazur/ fot. screen
13

W środę (18.05.2022) ukraiński żołnierz Oleksandr Mazur, który wrócił z Polski na Ukrainę, żeby iść na front, zamieścił na TikToku nagranie, w którym ujawnia, że ukraińscy dowódcy kradną większą część tego, co wysyłane jest w ramach pomocy dla ukraińskiej armii. Mazur zaapelował do Polaków o jak najszersze udostępnianie nagrania, ponieważ liczy na to, że jeśli dotrze ono do Jarosława Kaczyńskiego i do prezydenta Dudy, to dotrze także do prezydenta Zełenskiego.

– Kradną dowódcy. Jeżdżą na jeepach, nowych, z 2020 roku. Mnie to wkurwia. Czemu? Czemu starasz się, chcesz coś zrobić dla tego kraju, chcesz dla tego wojska, ściągasz, prosisz Polaków: „Daj samochody, daj to, daj to”, a połowa rzeczy nie dochodzi, większa połowa, bo tu jest dowódca, który tobą rządzi i opowiada, gdzie to masz schować i komu masz to przekazać. A później tu nic nie dochodzi. My tak wojny nie wygramy. Panie Zełenski, proszę zrobić porządek z 53 brygadą. Proszę o osobiste spotkanie. Ja mam dużo do opowiedzenia – mówi Mazur.

@o_mazurr #polska🇵🇱 #poland🇵🇱 #wojnaukrainy ♬ оригінальний звук – Oleksandr Mazur

AKTUALIZACJA: Nagranie zostało po kilku godzinach usunięte z TiKToka. Ale Internety nie płoną. Film Oleksandra Mazura został skopiowany i można go obejrzeć na Twitterze.

Wcześniej Oleksandr Mazur zamieścił w sieci apel do Jarosława Kaczyńskiego, w którym mówił, że jeśli jacyś Ukraińcy nie potrafią się odpowiednio zachowywać w Polsce, to prosi, żeby odsyłać ich na Ukrainę, gdzie znajdzie się dla nich zajęcie na froncie.

@o_mazurr #славаукраїні🇺🇦🇺🇦🇺🇦 #україна🇺🇦 #зсу🇺🇦 #українськийтікток #poland🇵🇱 #vojna #polandtiktok #poland🇵🇱_ukraine🇺🇦 ♬ оригінальний звук – Oleksandr Mazur

Źródło informacji: Oleksandr Mazur/TikTok

Zobacz też:

Katarzyna TS: Zabójstwo na Nowym Świecie, czyli odpowiedzialność zbiorowa

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Dawid mówi

  Rewelacja.Kradną.Kocham Ukraińców:-)

 2. W K mówi

  Jak słychać żołnierz wziął tę wojnę na poważnie.

 3. z-k mówi

  no to Ołeksandr Mazur długo nie pożyje. W zasadzie to już go nie ma bo rezuny czegoś takiego nie wybaczają i ani Kaczyński ani Duda go nie uratują

 4. Dariusz mówi

  Z ust mi to wyjąłeś. Porządny człowiek kariery tam nie zrobi. Właśnie podpisał na siebie wyrok.

 5. czarny mówi

  Ten Mazur to ruska onuca i szpion.

 6. alojz mówi

  I tak to jedyny porządny Rusin okazał się być Mazurem

 7. Rebih mówi

  Chyba nie pomylę się, jeżeli powiem, że dowódcy kradną tylko to czego nie ukradł i nie sprzedał wcześniej Prezydent Wołodymir Zelensky.
  Dla żołnierzy to jest broń, dla Zelenskiego to tylko chodliwy towar. Na dodatek to on ten towar od Zachodu „wychodził”, „wykłamał” i „wypyszczył”, więc na pewno czuje, że ma do niego większe prawa niż jakiś tam naiwny Ołeksandr Mazur siedzący jak kartofel w błocie w okopach.
  Ołeksandr Mazur ma duże szanse przejść do historii jako ukraiński cichy bohater, którego grób będzie odwiedzała tylko matka. O ile będzie miał grób.

 8. pazur mówi

  Naiwny dzieciaku, a jak myślisz, na czym się twój idol wzbogacił, jego szef i jego koledzy? Szkoda mi go. Pewnie dostanie kulkę w plecy od dowódcy za kablowanie

 9. abcdefg mówi

  To ten żołnierz, celebryta internetowy nie wie że ma prezydenta żyda i nie wie czym jest talmud?

 10. Krzysztof mówi

  Oleksandr to fajny gość, kiedyś na Tik Tiku powiedział że Bandera nie jest dla niego bohaterem ani nie był.

 11. Oswiecimianin mówi

  U Nas kiedyś kradli platfusy teraz pisowcy i nie ma końca mamy bandero-żydowski rząd który chce Nasz Kraj rozsadzić od środka.

 12. Szczur mówi

  To przykre, co ten chłopak mówi. Mam nadzieję, że nie przytrafi mu się nieumyślne samobójstwo przy pomocy „zbłąkanej kuli”.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.