Prezydenci Duda i Trump podpisali deklarację o partnerstwie strategicznym

Andrzej Duda i Donald Trump/ fot. prezydent.pl
8

Para Prezydencka RP złożyła oficjalną wizytę w Białym Domu w Waszyngtonie. Głównymi tematami rozmów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa były współpraca wojskowa, energetyczna i inwestycyjna. Prezydenci Polski i Stanów Zjednoczonych podpisali deklarację „Obrona wolności i budowanie dobrobytu poprzez polsko-amerykańskie partnerstwo strategiczne”.

W deklaracji stwierdzono, że polsko-amerykańskie partnerstwo „jest nieodzowne w świetle coraz poważniejszych wyzwań w zakresie bezpieczeństwa, których przejawem jest agresywne zachowanie Rosji, proliferacja broni masowego rażenia w skali globalnej, terroryzm, zorganizowany przemyt imigrantów oraz napięcia na Bliskim Wschodzie”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prezydenci zadeklarowali też, że będą prowadzili działania mające na celu „przeciwdziałanie projektom energetycznym zagrażającym naszemu wspólnemu bezpieczeństwu, takim jak Nord Stream 2”. W deklaracji stwierdzono również: „Nasze rządy będą działały dynamicznie w celu wykorzystania istniejącego potencjału, w tym poprzez Inicjatywę Trójmorza, co przyczyni się do realizacji tych priorytetów w krajach tego regionu Europy”.

Cały tekst  deklaracji TUTAJ.

Źródło informacji: prezydent.pl

Przeczytaj też:

J. Matysiak z USA: Trump pod ostrzałem…

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. lol mówi

  Lepiej oddające relacje USraelsko-pol[sk]i[e]ńskie byłoby zdjęcie, gdzie trump siedzi, a PAD na rogu stołu, stojąc, podpisuje przygotowaną przez amer. administrację 'Deklarację”…

 2. Robert mówi

  Andrzej chyba połknął żabę i zaciska,albo potrzebny mu będzie dentysta,najlepiej Donalda,ten ma uśmiech zawodowy,z masy perłowy

 3. Mario mówi

  Ładne mi partnerstwo podpisywał na koloniach Judasz

 4. Dan mówi

  To budyń umie pisać?? Ciekawe ile nas ten jego „podpis” będzie kosztował

 5. Borewicz07 mówi

  Piatki sobie przybijaja, umowy podpisuja. Ale slowa o zniesieniu wiz do Usa nie ma.

 6. Dik mówi

  No to mamy partnerstwo militarne w kontekście napięć na Bliskim Wschodzie, które jak wiadomo bardzo zagrażają bezpieczeństwu Polski i USA. Broniliśmy bezpieczeństwa USA w Iraku, Afganistanie, gdzie teraz?

 7. MSW mówi

  Współpraca wojskowa najważniejsza, bo na tym opiera się potęga Ameryki. Cała reszta już nie jest tak imponująca. Jeszcze porno robią najlepiej na świecie. Ale już gdyby murzyn pracujący na zmywaku chciał sobie wykupić ubezpieczenie, to go stać nie będzie, niestety. Obama chciał to zmienić. A co zmieni nasz Andrzej Duda, z bożej łaski. Jeśli Trump jest tak przychylny Polsce, czemu wiz nie zniesie do Stanów. Albo przynajmniej nie uprości procedur, żebyśmy mogli sobie tam pojechać, popracować na zmywaku w Californii? Chodzi o to PKB na zbrojenia, tylko o to.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.