Presja ma sens! Narodowe Muzeum Żydów wykreśla określenie „polski obóz pracy”

6

Kilka dni temu informowaliśmy o niebywałym skandalu. Na jednej z ekspozycji w Narodowym Muzeum Żydów w Amsterdamie napisano, że pewna żydowska rodzina straciła życie w „polskim obozie pracy” w Szopienicach w 1942 r. Zwiedzający wystawę Polacy zwrócili uwagę organizatorom ekspozycji i domagali się wykreślenia kłamliwego określenia. Na próżno. Organizatorzy stwierdzili, że nic nie wykreślą, ponieważ zawarte w notce słowa „napisali świadomie”.

Dzień po opublikowanym przez nas artykule pt. „Dość tego! Narodowe Muzeum Żydów w Amsterdamie o „polskim obozie pracy”! „Napisaliśmy to świadomie” otrzymaliśmy odpowiedź z Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz, „Auschwitz Memorial”. Stwierdzono, że interweniowano w celu usunięcia kłamliwego napisu, a na dowód przesłano nam fragment e-maila, który nadesłano z muzeum w Amsterdamie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dziękujemy za poniższą wiadomość i uświadomienie nam niewłaściwego nazewnictwa zastosowanego w holenderskim tłumaczeniu opisu wystawy. Wystawa, której częścią jest wskazana informacja, została przygotowana rok temu i wkrótce opis będzie poprawiony. Stosowanie niewłaściwego nazewnictwa jest niezgodne z naszymi standardami, ponieważ zawsze przykładamy wielką wagę do właściwych sformułowań. Rząd holenderski, stosując się do naszych zaleceń, wspiera najnowsze wytyczne Międzynarodowego Sojuszu na Rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA) z 2017 roku, mające na celu stosowanie właściwych określeń i zaprzestanie używania zwrotu „polski obóz koncentracyjny” lub innego niewłaściwego zwrotu opisującego nazistowskie-niemieckie obozy założone w okupowanej Polsce.

Jak widać presja ma sens, a my cieszymy się, że liczą się z naszym zdaniem poważne instytucje. Walka z antypolonizmem jest potrzebna i miejmy nadzieję, że dzięki wytężonej pracy, taki sytuacje jak w Narodowym Muzeum Żydów w Amsterdamie już nigdy nie będą miały miejsca.

Zakłamywanie historii i przypisywanie partycypacji w Holocauście to zabieg, z którym spotykamy się zarówno ze strony niemieckiej jak i żydowskiej (PRZECZYTAJ). Absurdalne, że mimo nabierającego coraz większego rozpędu antypolonizmu, wciąż krzyczy się o mitycznym antysemityzmie. Polonofobia nabiera coraz większych rozmiarów, a ludzie padają ofiarą obrzydliwych manipulacji. Ale jest na to odpowiedź.

Powstaje film „German Death Camps”, który zostanie zrealizowany w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. Wywiad z dyrektorem produkcji i reżyserem filmu niebawem opublikujemy na naszym portalu. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy, którą naszym zdaniem już dawno powinna wesprzeć Telewizja Polska i Instytut Pamięci Narodowej.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/german-death-camps

Oficjalna strona filmu: http://germandeathcamps.film

Wsparcie przez PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_donations&business=BV5RRKQAK46WS&lc=PL&item_name=Darowizna%20na%20film%20%22German%20Death%20Camps%22&currency_code=PLN&bn=PP-DonationsBF%3Abtn_donateCC_LG.gif%3ANonHosted

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. test24 mówi

  Brawo! Tylko trzeba jeszcze dopilnować, żeby faktycznie poprawili, bo mogą napisać maila z odpowiedzią na odczepnego i olać sprawę, bo kto w Polsce będzie to sprawdzał – to są cwani ludzie.

  1. Ewa mówi

   Sprawdzilam.Poprawili

  2. test24 mówi

   Świetnie! Dziękuję 😉

 2. d. mówi

  Żydzi powinni się pod ziemię ze wstydu i braku honoru zapasć za tę pisownię „polskie….”! ale czy oni mają wstyd? czy oni mają honor? czy wiedzą w ogóle co to jest honor i wstyd??? przecież gdyby mieli honor i wstyd to NIGDY NIKOMU NA SWIECIE NIE POZWOLILIBY NAPISAĆ „polskie obozy…” ech szkoda słów! świadomie i celowo piszą kłamstwa, generują kłamstwa! wstyd i hańba! tylu Polaków pomimo, ze za podanie Żydowi kromki chleba czy szklanki wody niemcy Polaków zabijali to Poalcy mimo to ryzykowali zyciem swoim i swoich dzieci a dzisiaj Żyd pisze, ze „Żydzi zginęłi w polskim obozie pracy” czy ” polskim obozie śmierci”. Jakim trzeba być cynikiem by niemieckie zbrodnie przypisywac Polakom!!!! zapamiętajcie sobie to Żydzi, żadne pieniądze swiata nie są warte tego abyście tak potwornie łgali!!! żadne pieniądze! ale czy wy to zrozumiecie skoro dla was bogiem są wyłącznie pieniądze!?

 3. Normalny mówi

  Jest to wielki dyplomatyczny i moralny sukces Jacka Międlara i portalu ” wprawo.pl „. Moim zdaniem należy się za to min. jakieś znaczące wyróżnienie z polskiego MSZ.

 4. Maciej mówi

  Mityczny antysemityzm???!!! Chyba was popierdoliło. Polacy to klasyczni antysemici. Jakikolwiek wpis o Żydach na jakimkolwiek forum generuje wrodzoną nienawiść do tej narodowości. Trzeba być ślepym albo nawiedzonym naziolem-narodowcem żeby tego nie dostrzegać.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.