Presja ma sens! Basia Poleszuk wychodzi z więzienia [WIDEO]

Barbara Poleszuk/ fot. screen
8

– Jestem po rozmowie z mamą Basi Poleszuk, Elżbietą. Sąd zamienił więzienie na dozór elektroniczny, tak więc udało się wszystko to o co walczyliśmy. Basia jest w kompletnym szoku. Dajmy jej chwilę czasu na powrót do życia. Basia będzie moim gościem wRealu24 na dniach – informuje Marcin Rola na Twitterze.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

O zamianę kary więzienia na dozór elektroniczny wniosła na początku grudnia Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga. Barbara Poleszuk, działaczka Narodowej Hajnówki angażująca się w organizację uroczystości upamiętniających Żołnierzy Wyklętych, została  w sierpniu 2017 roku skazana na 4 miesiące pozbawienia wolności za rzekome podrapanie policjanta podczas imprezy „Noc Kupały” w Białowieży w 2016 r. Poleszuk rozpoczęła odbywanie kary 26 października 2018 roku.

W obronę Basi Poleszuk zaangażowały się środowiska narodowe oraz niezależne media, w tym telewizja wrealu24, EmisjaTV oraz portal wPrawo.pl. Poseł Kukiz’15 Józef Brynkus przygotował petycję, w której domagał się uwolnienia Poleszuk. Anna Kołakowska, najmłodsza więźniarka polityczna stanu wojennego, podjęła głodówkę w obronie Poleszuk, o czym poinformowała w liście do ministra Zbigniewa Ziobry. 2 grudnia 2018 Kluby Gazety Polskiej zorganizowały w Warszawie koncert pod hasłem „Uwolnić Basię na Święta”. W koncercie udział wzięli m.in. Jan Pietrzak i Paweł Piekarczyk. W czasie koncertu mówili o uwięzieniu Barbary Poleszuk między innymi mec. Krzysztof Wąsowski oraz Zygmunt Miernik.

Za co tak naprawdę Basia Poleszuk trafiła do więzienia? Czy za napaść na policjanta, czemu Poleszuk zaprzecza, czy może za jej działalność narodową, która nie podoba się lokalnej władzy? Polecamy wstrząsający i wielce wymowny reportaż na temat rodziny Poleszuków przygotowany przez telewizję EmisjaTV.

Źródło informacji: twitter, youtube, facebook

Przeczytaj też:

Spaliliśmy portrety Lenina i Marksa. Oskarżyli nas o „mowę nienawiści”. Antykomuna w „czerwonym Zagłębiu” [ZDJĘCIA]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rambo mówi

  Sprawą pani Basi Poleszuk pokazuje dobitnie „polskie klimaty” czyli układy i układziki. Jak w urzędzie miasta pracuje mama, to także syn pracuje i córka i koleżanka. Rączka rączkę myje, gdyby jakieś przekręty wyciekły do mediów. Siła tych układów skazała niewinną osobę na więzienie. Podrapany policjant został pożałowany i pomszczony, nieważne, że kosztem niewinnej osoby. Ja na miejscu Basi podałbym Policję o odszkodowanie. Tak jak zrobiła to odważna dziewczyna od Szturmowców, która zdemaskowała erotomana na posterunku w Warszawie.

 2. Krzysztof mówi

  Bydlę , które ją skazało na karę więzienia powinno mieć zakaz sprawowania urzędu sędziego . Założę się ,że to żyd – żydówa. !00.000 %. Odwalcie się od Basi śmierdzące czosnkiem mośki!

  1. kici kici KOCUR mówi

   Świetny komentarz. 100% prawdy i dowcipu. Podpisuję się pod nim czterema łapkami i ogonkiem. Pozdrawiam

  2. Ada mówi

   Jakie to żałosne i wstrząsające, rzucić w bagno młodą, porządną dziewczynę za patriotyzm.
   Z jednej strony osadzona w więzieniu służyła ku zastraszeniu środowiska przed Marszem Niepodległości, z drugiej – jej zmieniony pobyt – w pobliżu tegoż Marszu w Warszawie miał być przyczynkiem do rozruchów… Wreszcie w grudniu Warszawska Prokuratura Okręgowa wniosła
   o dozór elektroniczny!
   Osoba nie karana na podstawie jednostronnego oskarżenia ląduje z wyrokiem bezwzględnym w więzieniu!
   Nie będzie uniewinnienia, a jedynie dozór elektroniczny – czyli ” „winna” „!!!

 3. kici kici KOCUR mówi

  „W obronę Basi Poleszuk zaangażowały się środowiska narodowe oraz niezależne media, w tym telewizja wrealu24”.
  A gdzie są te „szlachetne” fundacje i stowarzyszenia jak obrońcy praw człowieka czy Amnesty International. To ich zasranym obowiązkiem jest walczyć w takich sprawach jak ta. Panu Bogu ducha winna Basia Poleszuk trafia do kicia a z ich strony cisza. A… zapomniałem, oni walczą o wolność dla islamskich terrorystów, muzułmańskich morderców, gwałcicieli, nożowników. Bardzo zabiegają o to aby muzułmanom włos z głowy nie spadł. Szczególnie zaangażowana w to jest Amnesty International. Pani Olimpio Bielecka można wiedzieć dlaczego nie ruszyła pani swojego śmierdzącego tyłka w sprawie Pani Basi? Bardzo o was było słychać na początku ubiegłego roku kiedy walczyliście o wolność dla tunezyjskiego mordercy z Ełku. A może trzeba zorganizować manifestację przed siedzibą tej instytucji przy ulicy Joachima Lelewela w Warszawie

  1. Piotr Bein mówi

   Racja! A gdzie organa państwowe takie jak Rzecznik Praw Obywatela? Gdzie bicz nad „niezawisłą” dintojrą? Gdzie minister niesprawiedliwości Ziobro?
   Takie numery trza w zarodku wyłapywać i walić żydłactfo po mordzie patrząc aby tylko równo puchło.
   Obecnie Alieksandr Haretski ma śledztwo za …uzdrawianie ludzi pod włos medycynie rockefellerowskiej. Tysiące przesłuchiwanych przez prokuraturę, węszą rzekome molestowanie sexualne pacjentów! Jak zwykle zarzuty tego, co sami dopuściliby się.
   Tymczasem Paweł Bednarz z żelaznymi dowodami na handlarzy tysiącami polskich dzieci rocznie, nie może przebić się przez beton dintoryjno-rządowo-kościelny, skąd najwyższe ałtorytety uwiklane są w proceder pod Koszer Nostra, globalnej mafii nad mafiami w handlu żywym towarem, organami…
   Sprawa śp. Magdaleny Żuk też zamieciona pod dywan, bo chodzi o mafie wrocławską i egipską, z Koszer Nostra na górze.

 4. zyz mówi

  Sędziowie za kradzieże wychodzą na wolność, a za patriotyzm – młodzi ludzie trafiają do więzienia! Takie ci to żydowskie POLIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.