Premier ogłosił zmiany w rządzie. Nowi ministrowie w resortach rolnictwa, klimatu, sportu i rozwoju

premier Mateusz Morawiecki/ fot. Twitter KPRM
7

We wtorek (26.10.2021) premier Mateusz Morawiecki poinformował o zmianach w rządzie. Nowi ministrowie pojawią się w resortach rolnictwa, klimatu, sportu i rozwoju.

Dotychczasowego ministra rolnictwa Grzegorza Pudę zastąpi Henryk Kowalczyk, który obejmie też funkcję wicepremiera. Puda zostanie ministrem resortem funduszy i polityki regionalnej, którym dotychczas kierowała Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Stanowisko ministra klimatu traci Michał Kurtyka. Oficjalnym powodem odejścia Kurtyki ma być sytuacja rodzinna. Według Onetu dymisja to rezultat przegranej w sporze z Czechami o wydobycie węgla w kopalni w Turowie. Nowym ministrem klimatu będzie Anna Moskwa, była podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, członek zarządu spółki Baltic Power, która buduje farmę wiatrową na Morzu Bałtyckim.

Nowym ministrem sportu i turystyki będzie Kamil Bortniczuk, były sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. 5 lutego 2021 Bortniczuk wraz z Adamem Bielanem zostali wykluczeni z Porozumienia Jarosława Gowina. W czerwcu 2021 Bortniczuk został jednym z liderów nowoutworzonej Partii Republikańskiej, której prezesem został Bielan.

Premier Morawiecki zapowiedział też, że nowym ministrem rozwoju i technologii, które to stanowisko sam dotychczas piastował, zostanie Piotr Nowak. To były wiceminister finansów i doradca szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Źródło informacji: rmf24.pl, onet.pl

Zobacz też:

Prezes NIL oskarża ministra Niedzielskiego o doprowadzenie do nadmiarowej liczby zgonów. Lekarze nie czują się odpowiedzialni za hekatombę Polaków

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rebih mówi

  Cały cyrk zrobiono z dwóch powodów.
  Po pierwsze musieli pozbyć się Kurtyki, który strefił się podpisaniem „Zielonego Ładu”. Oczywiście Kurtyka zrobił to, co zrobił na polecenie Kaczyńskiego i Morawieckiego, ale teraz mogą oni umyć rączki i powiedzieć: to co, że to nie my rozp..liśmy polskie górnictwo i energetykę, to zrobił Kurtyka i został za to ukarany utratą stanowiska. Rachunki wyrównane, rozejść się, a za dwa lata glosować na nas, bo PO odbierze wam 500+, które dziś jest warte 300+, a za dwa lata będzie warte 100+ lub mniej.
  Po drugie konieczne było wykrojenie z postawu sukna ministerialnych płaszczy dla kolejnych kolaborantów: Bielana & Co. Ale to normalne działania w demokracji. Każdy chce uszczknąć.

 2. W K mówi

  Zmiany, które niczego nie zmienią.

 3. Historyk mówi

  Nic nowego . Wiele lat temu pan Pietrzak w swoim monologu mówił .” Tego damy tu . Tamtego tam , a ten pójdzie tu . I mamy nowy rząd .

 4. anonim mówi

  Szkodnik kurtyka wykonał rozkaz globalistów bankstersko-klimatycznych, teraz trzeba go posłać na polityczą emeryturę. Pinokio jak zwykle znów kłamie bo nos ma coraz dłuższy i ogłasza nowe sukcesy. Rządy pod przewodnictwem człowieka z kartelu bankowego to najgorszy koszmar dla kraju.

 5. Jan Kowalski mówi

  Świnie przy korycie zmienia się kiedy świnia za bardzo naświni. Wtedy po zmianie udaje się, że nic się nie stało.

 6. Wojtek mówi

  Może się to wydawać niemożliwe ale będzie JESZCZE lepiej!

 7. ppp mówi

  jprdl kiedy w końcu będą wisieć?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.