Premier Morawiecki zapowiedział zaostrzenie restrykcji dla niezaszczepionych oraz wprowadzenie obowiązku szczepień w niektórych zawodach

premier Mateusz Morawiecki/ fot. Facebook
18

W poniedziałek (6.12.2021) premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zaostrzenie restrykcji dla osób niezaszczepionych przeciw Covid-19 oraz wprowadzenie obowiązku szczepień w niektórych zawodach. Nowe zasady mają zostać przedstawione we wtorek lub środę.

Zapowiedziany pakiet obostrzeń ma być wprowadzony w związku z „sytuacją świąteczną” i ma być odpowiedzią na mutację Omikron. – Będziemy wzmacniać mechanizmy obowiązkowości szczepień w niektórych zawodach. Będziemy dyskutować o wzmocnieniu restrykcji dla niezaszczepionych w niektórych miejscach – powiedział Morawiecki.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Obecnie obowiązujące restrykcje zostały wprowadzone rozporządzeniem Rady Ministrów z 1 grudnia 2021 roku. Wprowadzono 50% limity obłożenia w kościołach, hotelach, restauracjach, kinach, teatrach, filharmoniach, koncertach, domach i ośrodkach kultury. W zgromadzeniach i uroczystościach, takich jak wesela, może uczestniczyć do 100 osób. W siłowniach, klubach i centrach fitness, muzeach i galeriach sztuki, na targach, wystawach, kongresach, konferencjach i w sklepach obowiązuje limit 1 os./15m2. Z limitów wyłączone są osoby zaszczepione dwiema dawkami szczepionki przeciw Covid-19.

Źródło informacji: PAP

Zobacz też:

SKANDAL! Premier Morawiecki zaleca wysyłanie niezaszczepionych pracowników na pracę zdalną lub na zaplecze

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Misiek13 mówi

  A ja myslalem ze Morawiecki i Prezydent A.Duda wyjechali juz do Izraela

 2. Andrzej mówi

  Sram na ciebie sprzedawczyku morawiecki i na twoje nielegalne obostrzenia.
  twój ojciec w grobie się przewraca z powodu jak potraktowałeś Polaków. Doprowadziłeś ścierwo do 200 tyś zgonów. Ludzie umierają na kwarantannach bo wciskacie im porady telefoniczne. Mam nadzieję,że zdechniecie całą rodziną. Nie masz ani jaj ani honoru.

 3. Saturnin mówi

  Zapowiedział zaostrzenie restrykcji dla żydów przebywających na terenie Polski oraz wprowadzenie obowiązku szczepień nożem w niektórych zawodach (polityk, lekarz, prawnik).

 4. Krzysztof mówi

  No. od tego się zaczyna a potem wszyscy. Pis tak ma, że jak coś wprowadza to nie od razu, tylko pomału i stopniowo. Kiedyś nie do pomyślenia było o segregacji o paszportach, że takie coś będzie miało miejsce a teraz? Przyjdzie czas na przymusowe szczepienia. Tylko zostaje nam poczekać niech zwiększy się liczba ss-manów covidowych w urzędach, w służbie zdrowia czy w sanepidzie, wtedy będą się wdzierać do naszych mieszkań, będą nas siłą szprycować albo utworzą getta. Tu już wszystko jest możliwe.

 5. Republikanin mówi

  @Krzysztof: „Tu już jest wszystko możliwe.” – Tak, tym bardziej, że spolegliwość Polaków stawia nas chyba na pierwszym miejscu w Europie w tej niechlubnej statystyce.

 6. George mówi

  Morawiecki. ty czosnkowa szumowino. Pamiętaj – Norymberga 2.0 już działa. I nie skończy się na tzw. odpowiedzialności politycznej, czyli bezkarności. I jeśli myślisz, że wyprzedaż ty i i ta twoja majątek i dasz dyla za granicę, wiadomo gdzie, to się myślisz. Mam nadzieję, że przyjdziemy po ciebie i cała twoją rodzinę. Szmalcownicy i zdrajcy muszą ponieść konsekwencje. Koniec z bezkarnością!

 7. Krzysztof mówi

  @Republikanin: A więc pozostaje nam, RATUJ SIĘ KTO MOŻE!!! Ta wojna kiedyś się skończy, winni będą sądzeni ale życia ukochanych z rodzin z powodu zaniedbań rządu i służby zdrowia nikt nie zwróci.

 8. Ewa-Maria mówi

  Restrykcje w domach? . Wara wam psychopaci od mojego domu. Mój dom i nikt mi nie będzie dyktował co mam robić i kto ma w nim przebywać i ile osób. Zachorowalność spada więc wymyśleli nowy bat na ludzi Omikron. Zapłacicie za swoje łotrostwa srogą karę.
  Zacytuję fragment z ostatniego wydania 'Warszawskiej Gazety’. 'Zatem wygląda na to ,że 'mutacje’ i 'warianty’ ogłaszane są wtedy, ,gdy są potrzebne–a taka potrzeba właśnie zaszła, bowiem ludzie zaczęli się buntować przeciwko nowym restrykcjom i trzeba było bydełko wyznaczone do 'wyszczepienia trzecią dawką znów postraszyć, żeby przestało fikać’.

 9. beno mówi

  Ten, kto trzeźwo myśli już dawno pozbył się złudzeń co do zamiarów bandytów ze świecznika udających (nieudolnie zresztą) przedstawicieli Narodu. To najgorsza, podstępna i niezwykle groźna dla Polaków szumowina, bo działająca za pieniądze polskich podatników, ale nie dla naszego dobra a na zlecenie starszych i „mądrzejszych”. To są po prostu oprawcy-najemnicy nie mający nic wspólnego z pro-polskimi interesami. Z historii (a płynie z niej nauka najważniejsza) już to przerabialiśmy i nigdy nie kończyło się to dla nas dobrze. Czas wreszcie zacząć działać WSPÓLNIE póki szkody są jeszcze do odwrócenia.

 10. Piotr mówi

  No to żegnaj PIS pa,pa Zjednoczona prawico. Właśnie wybraliście swą najbliższą przyszłość , na Śmietnik Historii.Tam jest wasze miejsce. Walić w swój elektorat to jest polityczne samobojstwo .

 11. Max mówi

  Następny rząd nie Polski tylko polskojęzyczny. Na czyje polecenie chce skazać Polaków na segregację . Zdrajcy

 12. MACIEJ mówi

  Im bardziej naciskacie tym większy opór będziemy stawiać. Morawiecki ty gnido, i tak zdechniesz jak każdy inny szczur. Pluje Ci w pysk żydowski pomiocie.

 13. pazur mówi

  Mówią, że omikron może być odporny na szczepionkę. Parafrazując Misia: czy wiecie po co jest ten omikron? Nikt tego nie wie więc nie ma obawy, że ktoś zapyta. My tym omikronem tłumaczymy ludziom dlaczego chorują pomimo że się zaszczepili. A skoro nie wiadomo czy szczepionka zadziała to trzeba zaszczepić wszystkich jak najszybciej. Czego nie rozumiesz????

 14. internet mówi

  Kompromitacja lekarza, który mówił o szczepionkach. Nie zauważył jednego.

 15. finka mówi

  I jak szybko przykryło to sprawę sprzedaży działek zaradnych małżonków, za chwilę wyjdą inne sprawki, haki gotowe do ujawnienia, jak będzie trzeba.

 16. anonim mówi

  Morawiecki to bankster, który objął władzę po nocnej zmianie nr 2, dlatego to nie jest wybraniec Suwerena, a figurant wybrany przez mafie i loże. Nie uznaję jego władzy, tak samo jak jego nierządu, którym kieruje. P.S. zaczynaja kolejny ekap pacyfikacji Polaków, gdyż natrafili już na poważny opór i propaganda rządowa już nie działa. Teraz te wilki zaczynaja wyłazić z owczych skór i pokazywać swoje zęby. Wielu Polaków połapała się w tej zbrodniczej mistyfikacji koronościemy. Parchy zza Atlantyku i Morza Śródziemnego wydali rozkaz do zdecydowanego działania wobec już opornych Polaków, gdyż budowa polin jeszacze się nie zakończyła. Jest jeszcze duża rzesza Polskich Patriotów, którzy pokazują mendom wała.

 17. Fajcer mówi

  W obozach też mówili idziecie się kapać tylko zamiast wody leciał gaz. Pinokio gwarantuje bezpieczeństwo szczypawek i że ta prosta jest już ostatnią.

 18. Tugrys1 mówi

  Trzeba się w broń zaopatrzyć!!!!!.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.