Premier Morawiecki w Kijowie: Polska przekazała Ukrainie pierwsze czołgi Leopard, a wkrótce przekaże 60 czołgów PT-91

premier Mateusz Morawiecki i prezydent Wołodymyr Zełenski/ fot. Twitter
19

W piątek (24.02.2023) premier Mateusz Morawiecki złożył wizytę w Kijowie, aby w rocznicę napaści Rosji na Ukrainę „dać jasny sygnał dalszego wsparcia w obronie Ukrainy”. Wizyta rozpoczęła się od wspólnego z premierem Denysem Szmychalem złożenia kwiatów pod Ścianą Pamięci Poległych za Ukrainę. Następnie Morawiecki spotkał się z prezydentem Wołodymirem Zełenskim.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podczas wspólnej konferencji prasowej Morawiecki poinformował o przekazaniu przez Polskę pierwszych czterech czołgów Leopard 2 A4, które już trafiły na Ukrainę. Zapowiedział też, że “na dniach” Polska przekaże Ukrainie 60 czołgów PT-91 Twardy. – Nakłaniamy naszych partnerów z Unii Europejskiej, z NATO, żeby zrobili to samo – powiedział.

– Ukraina musi wygrać tę wojnę, a Rosja musi przegrać tę wojnę. Rosja nie rozumie, że nie da się zniszczyć narodu, który pragnie wolności. Znamy smak rosyjskiej niewoli i nie chcemy rosyjskiego miru, bo nasz świat to świat wolności – powiedział Morawiecki.

Premier stwierdził też, że „z Rosją nie da się normalnie współpracować”. – Rosja słucha tylko języka siły i oporu, a dogadywanie się jest karkołomnym zadaniem – oświadczył. – Kijów jest dziś stolicą wolności. Jest najbardziej wysuniętą na wschód twierdzą wolnej Europy. Po 365 dniach każdy widzi, że Ukraina jest także sercem wartości europejskich – powiedział Morawiecki.

Źródło informacji i cytatów: Twitter/Kancelaria Premiera

Zobacz też:

Katarzyna TS: Bajka o siłach światła i siłach ciemności

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Mateusz mówi

  Polska najbardziej w Europie angażuje się w imperialistyczną politykę USA. Chcą, żeby Rosjanie wyszli z Europy, ale amerykańskie wojska mogą stacjonować sobie bezkarnie na wszystkich kontynentach. Niestety misja cywilizacyjna Polski przyjęła mroczny charakter służalstwa hegemonowi amerykańskiemu. Niech Pan Bóg to przebaczy…

 2. bbn mówi

  Żadna Polska. Jak podszyd śmie wypowiadać sie w imieniu dumnego narodu Polaków? To że podszyd (podszyd to chazarski aportujący kundel) Morowewacki ma swoje pięć minut i okrada Polskę i Polaków nie oznacza, że nie będzie dla niego i jego rodziny za to konsekwencji w przyszłości. Polacy pamiętliwi. Znajdziemy go nawet w Argentynie. Nie wszystkich nabierzecie metodą “na szczepionki”. Nie wszyscy są na tyle głupi aby dać się wykłuć mrna, żreć grafen w produktach dużych koncernów typu dałnon i szydowski nestle. Nie wszyscy są na tyle głupi by być namierzalnym 24h dzięki nanotechnologi sieciowej wstrzykiwanej w tzw:szczepionkach” na zvida19 i grypę. BTW: wielu oferuje milionowe nagrody za wyizolowanie wirusa “covid19” Jeszcze nikt nie upomniał się o łatwą podobno kasę… nawet szyd. Co więcej trzeba by upewnić się, że to ściema dla naiwnych debili? Naiwne debile chodzą teraz po ulicach a ja zapuszczam BT na swoim telefonie i obserwuję ich MAC adresy sieciowe. Debile siedza cicho i nic nie wiedzą, że są obserwowani i monitorowani 24h przez system telefoni komórkowej. To dlatego telefony nie mają wyjmowanych baterii. To dlatego maszty komórkowe są stawiane parami. Chodzi o łatwiejszą triangulację – namierzanie zaszczepów. Obudzcie się nPolacy. Nie jesteście krowami. Ale tak Was traktuje ta mafia szydowska obecnie przy władzy. Która dla ironi nazwała się bezczelnie prawem i sprawiedliwością. Ale w rzeczywistości to czyste bezprawie i niesprawiedliwość. Przyjdzie czas rozliczeń z tą mafią. Kradną na potęgę. okradają nas z zasobów. Ale nadal wierzę, że w narodzie jest siła aby z tą szydowską patologią skończyć raz na zawsze.

 3. Krzysztof mówi

  gdzie byłeś pinokio jak Polaków mordowali ukry , że wspomnę tu rzez na Wołyniu , czy Wolę Pieniacką ? A teraz rozbrajasz i tak biedną armię polską . Komu służysz ?

 4. AntyPO✡PiS mówi

  Na wojnie zarabiają zawsze wszyscy nie biorący w niej udziału. Wyjątek stanowi Polska, ale mamy u władzy niestety „polskojęzycznych” w których żyłach płynie ukraińska i żydowska krew.
  Dlatego Morawienko i Dudaczenko stawiają interes UPAdliny ponad interes Polaków.

 5. Flex mówi

  Ukrolans w pełni. Ale zobaczymy za pół roku jak w kampanii wyborczej “elity” będą już unikać niebiesko-żółtego tła i fotografować się już z naszymi barwami narodowymi za plecami. Ciekawe ile w tym “teatrze” prawdziwej “miłości do sąsiadów”. a ile cynicznej gry PRowej pod popularność uznanie w kraju, i za granicą? “Gdy dajesz jałmużnę, niech twa lewica nie wie co czyni prawica!” Ta uczył nasz Pan, ale oni chyba zapomnieli o tym i każdy gest muszą oznajmiać “trąby jerychońskie”!

 6. Jozef mówi

  Dwóch żydów i reszta tych chałaciarzy chce wojny … oni zamordowali NIEWINNEGO Pana JEZUSA… i chca mordować cay swiat!!
  łapy precz od POLSKI i POLAKÓW !!!

 7. bodek mówi

  Morawiecki pytałeś Polaków czy stoją murem za ukrainą ? Czy chcemy czy nie władza funduje nam UkroPolin niestety to juź jest przykry fakt. Obawiam się źe tacy ludzie jak min J Międlar będą przez władze tępieni aź do skutku.

 8. Michu. mówi

  Ja bardzo doceniam to co robi Prezydent Duda i Rząd, żeby ratować Ukrainę. Dzięki Polsce wielu ludzi na Ukrainie i uchodźców żyje, już dawno ruski by ich zabili. Prezydent i Premier to dobrzy ludzie, pomagają, bo trzeba pomagać. Polska jest wzorem humanitaryzmu i solidarności. Inne kraje mogą się uzyć i nas naśladować.

 9. Shadow mówi

  Oż kuźwa, ten upaiński pajac już krzyczy, że oni walczą za całą Europę. Nie wytrzymam, padnę, większego debilizmu dawno nie widziałam i nie słyszałam. No cóż takie teksty są dla permanentnych imbecyli typu MICHU, a jest ich niestety, na tej nieszczęsnej ziemi DUŻO ZA DUŻO.

 10. Shadow mówi

  @ Michu- czy ty mądry inaczej wiesz, co to jest zdrada stanu? To jest właśnie to, co robią polskojęzyczni politycy w naszym kraju. Powinni zawisnąć, po wcześniejszej utracie całych majątków.

 11. Michu. mówi

  @Shadow jesteś kobietą i tak wyzywasz bez żadnych powodów? Czy komuś ubliżyłem swoim wpisem? Jestem wrażliwy na krzywdę ludzką. Widzę zniszczone miasta i umęczonych ludzi. Nie widzę zniszczonej Moskwy czy Petersburga, jeden bandycki kraj napadł na drugi pokojowy. My pomagamy napadniętym. Czy to źle? Rozumiem , że nienawidzisz Ukrainy za banderowców. Ja też ich nienawidzę, ale tych co tą rzeź zgotowali, a nie współczesnych ludzi. Oni nam krzywdy nie zrobili i bardzo cierpią. Skrzywdzonym należy pomagać, tak robi państwo polskie.

 12. Rebih mówi

  Czy oni rzeczywiście myślą, że 60 czołgów pokona Rosję?
  Nie.
  Celem jest tylko przedłużenie wojny. Każdy kolejny dzień wojny to kolejne transporty pieniędzy i dóbr wypływające z Polski, USA i innych krajów. Cześć z tych pieniędzy wraca do “darczyńców”.
  A na dodatek sprzęt wydany z magazynów Wojska Polskiego trzeba uzupełnić.
  I to kolejna okazja do zawierania kontraktów z kolesiami i napychania swoich kont.
  Samonapędzający sie biznes, któremu kres położyć może tylko kapitulacja Ukrainy albo powstanie Ukraińców przeciw Żydom.

 13. Dumny Polak mówi

  Dziekuje Bbn za Twoja wypowiedz! Naprawde fajnie napisales!

  Zysze Panu Wolodii, zeby swoimi precyzyjnymi rakietami, trafil wszystkie te koszmarne polskojezyczne i inne, prezenty, juz w pierszych dniach po ich dostarczeniu!
  Od razu odbiloby sie to na pelnego spelnienia, radosci i dalszej mobilizacji idiotow, obdarzajacych tych faszystowskich upancow do dalszego trwania tej satanistycznej wojny!

  Wszystkie te ciezkie miliardy trzebaby po 40, czy 70 ton, spowrotem odtransportowac, najlepiej znowu do Berlina i otoczyc nimi znowu Ambasade Rosji, tak jak ten jeden T-72, ktory akurat tam zaparkowal!
  Przynajmniej byloby wesolo! I mielibysmy wszyscy na co placic nasze podatki!

  Wiekszego IDIOTYZMU nie mozna sobie wyobrazic, jak angazowanie wszystkiego , co sie rusza przeciwko Rosji, gdy oni maja wszystkiego tego po 100 krotnie, gotowych teraz na przemaszerowanie wpoprzek Europy, az po Portugalie i polnocna Anglie!
  A moze sie zalozymy!? Kto drazni niedzwiedzia, dostanie, jak zawsze w przeszlosci, wnet porzadnie po ryju!
  Tak, jak zawsze dotad, NATURA , albo, jak SAM STWORCA, zmiazdzy i nie pozostawi nawet smrodu, po takich nikczemnych “pomocnikach wojny”, jak tutaj na obrazku!.
  Szkoda tylko wszystkich tych ludzkich cierpien i prawdziwie demonicznej deprywacji samego zycia na swiecie.

 14. Maniek mówi

  Do Michu czy Mikhaiło. A nie widziałeś cierpiących ludzi w Donbasie po 2014 ostrzeliwanych przez armię upadlińską, rzezi ludności rosyjskojęzycznej w Odessie czy Gorłówce, egzekucji jeńców rosyjskich przez wojsko upadlińskie, ciągłe ostrzały ludności cywilnej w Donbasie, co nawet w amerykańsdkich dziennikach podają, a te hajlowanie, portrety Bandery oraz flagi czarno-czerwone i śpiewy Batko nasz Bandera. A dwie rakiety, co zabiły niewinnych Polaków to czyje byłe, jak nie bandytów ukraińskich. Nie słyszysz o tym, co? Taki jesteś wrażliwy na ludzką krzywdę? Ale prowokator z ciebie niezły

 15. Michu. mówi

  @Maniek mówisz słusznie o cierpiących w Donbasie, tylko źle napisałeś o winie Ukrainy, winna tu jest Rosją, która bezprawnie okupuje Donbas. Ukraińcy starają się odbić swoje ziemie. CO do egzekucji jeńców, nie pochwalam tego, ale biorąc pod uwagę skalę mordów Rosji na Ukrainie, nie dziwię się, że niektórzy nie wytrzymali i sami wymierzyli sprawiedliwość, chociaż podkreślam, że to nie powinno się wydarzyć . Co do banderyzmu, tutaj uważam, że nasze władze powinny bardziej stanowczo oponować przeciw temu, Ukraińcy mają wielkich bohaterów tej wojny, więc powinni ich czcić, Polacy są stanowczo przeciw banderyzmowi. Z rakietami to dobrze wiesz , że to był wypadek podczas obrony przed bandyckim ostrzałem rakietowym Rosjan. Co do Odessy ito nie będę usprawiedliwiał sprawców sprzed lat, ale był to jednostkowy przypadek . Widzisz Maniek sam ukraińekie miasta co zrobiła ruska dzicz, więc powiedz jak w takim przypadku można popierać Rosję?

 16. Быдлошевский Л.З. mówi

  https://pracownia4.wordpress.com/2014/05/07/masakra-na-ukrainie-jak-bandyci-mordowali-mieszkancow-odessy-w-domu-zwiazkow-zawodowych/#:~:text=W%20portowym%20mie%C5%9Bcie%20Odessa%20na%20Ukrainie%20dosz%C5%82o%20do,co%20zaowocowa%C5%82o%20(wed%C5%82ug%20oficjalnych%20danych)%2042%20ofiarami%20%C5%9Bmiertelnymi.

  Banderowcy 02.maja 2014 roku zmasakrowali 48 Rosjan w Domie Związków Zawodowych w Odessie a Polacy ( 4 ! ) dni później zdjęcia i artykuł umieścili …Polacy powinni oglądnąć i przeczytać zanim zaczną szczekać znowu…- ❗❗❗❗❗❗❗❗❗

 17. zagłoba sum mówi

  Stawianie takich skrajnie antypolskich ścierw, jak moravetz, duda, kaczyński ( czy jak oni się tak NAPRAWDĘ nazywają w językach swoich plemion), trzaskowski, tusk, hołownia, zandberg, kosiniak etc., etc., w kontekście symboli narodowych powinno być scigane za zniewazanie tychze symboli!

 18. adam mówi

  Chcialbym sie dowiedziec od Pana Premiera czy byl Niemieckim KAPUSIEM-Jest oskarzenie i nic-Cisza.Kto widzi zniszczenia w Ukrainie i Nasza Polska chec walki z Bracmi Banderowcami przeciw Rosji- to odpowiadam,droga wolna.Mam 73 lata i nigdy jeszcze niewidzialem zeby tak calowac Dupy Ukra.i due zelenskiego.Pan Prezyden Duda i Pan Premier Marowiecki pracuja jak babcia klozetowa.Gdzie sie podziali ludzie zdrowo myslacy .Dla Babc klozetowych niebedzie ratunku w USA.Atom zmiecie WSZYSTKICH.Przestancie Szczuc.Rosja jeszcze nigdy nie przegrala Wojny.Zacznijcie rozbrajac Banderowcow i co chwile puszczajcie filmy WOLYN I KAYTN.Adam Falkowski.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.