„Precz z Unią Europejską”. Konfederacja zaprasza na antyunijny Marsz Suwerenności [WIDEO]

Konfederacja/ fot. twitter
3

1 maja 2019 w Warszawie, w 15. rocznicę przyłączenia Polski do Unii Europejskiej, odbędzie się Marsz Suwerenności organizowany przez Młodzież Wszechpolską, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości i Konfederację. – To marsz przeciwko zawłaszczaniu suwerenności i niepodległości państwa polskiego przez brukselskich komisarzy – powiedział na konferencji prasowej w Sejmie prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki.

– To będzie dzień wolnych ludzi, polskich patriotów, którzy kochają Polskę, rodzinę i nie zgadzają się na dyktat unijnych oligarchów – zapraszał na marsz Tomasz Kalinowski ze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. „Precz z Unią Europejską” – bez ogródek zadeklarował prezes Młodzieży Wszechpolskiej Ziemowit Przebitkowski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Miała być wolność gospodarcza i niezależność państw narodowych w sprawach obyczajowych. Jest przeregulowana gospodarka i polityczna presja na aborcję i LGBT. Dość! – zadeklarowała Kaja Godek.

Szkoda, ze na konferencji nie pojawił się Marek Jakubiak. Nie wiemy zatem, czy jego Federacja dla Rzeczpospolitej popiera ideę antyunijnego marszu. Jakubiak deklaruje, że „nawrócił się” i przyłączył do Konfederacji, bo „wszyscy idziemy razem”. Czy zatem Jakubiak pojawi się na marszu 1 maja? Czy może jednak „cierń” w postaci postulatu Polexitu będzie go za bardzo uwierał?

Źródło informacji: youtube

Przeczytaj też:

J. Międlar: Miało być dobro, znów będzie „mniejsze zło”? Jakubiak pasuje do Konfederacji jak garbaty do ściany

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Ziemowit mówi

    Na razie Naród jeszcze nie dojrzał do tej decyzji, jeszcze nie dotarło do świadomości, że Unia to nowy rodzaj zwyrodniałej totalitarnej ideologii, zaplanowane jest ludobójstwo narodów Europy ale tym razem nie przez wojnę a poprzez multi-kulti oraz degrengoladę kultury europejskiej ( ruchy LGBT, feministyczne itp. )

  2. Robert mówi

    Może być ,tylko gdzie się ona biedna ,acz bogata podzieje,wśród lasów,łąk i dolin?jak zdecydowali Kazimierza jedynego wielkiego dobrodzieje?Którzy dla kasy, choć przy ziemi,zmienili Polskę w TVn Nie w polin

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.