Prawybory prezydenckie w Konfederacji. Lista kandydatów i regulamin udziału w głosowaniu

prezentacja kandydatów w prawyborach prezydenckich Konfederacji/ fot. screen
1

Kto będzie kandydatem Konfederacji w wyborach prezydenckich 2020? O tym zdecyduje wynik prawyborów, w których mogą wziąć udział wszyscy wyborcy i sympatycy tego ugrupowania. Prawybory będą organizowane w systemie elektorskim. W grudniu i styczniu odbędzie się szesnaście konwencji wojewódzkich, na których wyborcy ideowej prawicy będą mogli poprzeć wybranego przez siebie kandydata. Po każdym ze zjazdów kandydat otrzyma, proporcjonalną do poparcia, liczbę mandatów elektorskich, które będzie mógł obsadzić wybranymi przez siebie przedstawicielami. 18 stycznia 2020 roku w Warszawie odbędzie się zjazd elektorski, na którym zostanie wyłoniony zwycięzca prawyborów.

Czynne prawo wyborcze na Zjeździe Wyborczym przysługuje obywatelowi polskiemu, który wpłacił co najmniej 30 zł darowizny na rzecz partii Konfederacja Wolność i Niepodległość nie później niż na 3 dni przed Zjazdem Prawyborczym oraz zarejestruje się poprzez formularz internetowy (TUTAJ) oraz najpóźniej w dniu przekazania darowizny skończył 18 lat. Pod uwagę brane są tylko darowizny wpłacone po 1 listopada 2019 roku. Darowizna powinna zostać wpłacona na konto partii Konfederacja Wolność i Niepodległość (o numerze: 38 1020 1026 0000 1802 0395 5127) przelewem z konta osobistego w banku z siedzibą na terenie Polski a w tytule należy wpisać: „Darowizna”. Darowiznę mogą wpłacić wyłącznie osoby zamieszkujące stale w Polsce, których dane rachunku bankowego potwierdzają zamieszkiwanie w Polsce. Darowizna może pochodzić wyłącznie z własnego konta wyborcy. Niedopuszczalne są wpłaty w imieniu innej osoby.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Każdy wyborca może głosować tylko na jednym Zjeździe Wyborczym, wskazanym w formularzu rejestracyjnym. Każdemu wyborcy przysługuje tylko jeden głos. Na Zjeździe Wyborczym głosuje się osobiście po okazaniu dowodu tożsamości i weryfikacji posiadanego czynnego prawa wyborczego. Niedopuszczalne jest głosowanie przez pełnomocnika lub korespondencyjnie. Głosowanie na zjeździe wyborczym jest tajne poprzez zaznaczenie znaku „x” na karcie wyborczej w kratce obok wybranego kandydata i umieszczenie karty w urnie wyborczej.

Lista kandydatów Konfederacji w prawyborach prezydenckich: Konrad Berkowicz, Krzysztof Bosak, Grzegorz Braun, Artur Dziambor, Janusz Korwin-Mikke, Paweł Skutecki, Krzysztof Tołwiński, Jacek Wilk, Magdalena Ziętek-Wielomska.

Źródło informacji: konfederacja.net

Zobacz też:

Ordynarne kłamstwo TVN! Konfederacja jest PRZECIW zwiększaniu składki na ZUS

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Tomek mówi

    Z jednej strony, ciekawa inicjatywa, pokazanie, że Konfederacja chce zrobić demokratyczny plebiscyt, z drugiej strony – śmiesznie to trochę wygląda, jak formacja mająca 11 posłów ma 9 kandydatów na prezydenta. To nie Partia Republikańska w USA…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.