Prawosławni prześladują rzymskiego katolika w Polsce!

Dawid Mysior, fot. zrzut ekranu z YouTube
44

Ksiądz katecheta nauczył mnie (autor publikacji – Paweł Krzemiński), by z szacunkiem traktować wszystkie wyznania. Zamierzam ten szacunek dalej podtrzymać pomimo tego, że prawosławni w Polsce przypuścili atak i prześladują pana Dawida Mysiora, który na swoim kanale prezentuje doktrynę katolicką – niezmienną od dwóch tysięcy lat, ustanowioną w Ewangelii i na soborach powszechnych.

Jak poinformował pan Dawid, jego kanał na yt jest masowo zgłaszany przez prawosławnych, którzy grożą mu prywatnie, że zlikwidują „zbrodniczą instytucję”. Polacy nie zdają sobie sprawy, że od ponad roku w Polsce drastycznie wzrosła liczba prawosławnych, którzy są potężna siłą polityczną. Prawosławie choć zachowało katolickie sakramenty, to nie jest zarządzane przez biskupa Rzymu i wierni na wschodzie są po prostu kontrolowani przez władze świeckie niezależnie czy to na Ukrainie, Białorusi, czy w Rosji. Patriarchowie pełnią symboliczną rolę, a władzę sprawuje „car”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dlaczego polscy katolicy zamiast pokazać świadectwo jakie dał nam Święty Andrzej Bobola – męczennik zabity przez prawosławnych nie nauczają z dumą prawd wiary przed naszymi odłączonymi braćmi, którzy pozostają w trwałej schizmie? Przecież jeżeli będziemy biernie się przyglądać atakom na katolickie wartości, to nie zdążymy mrugnąć okiem, zanim prawosławni uderzą ze zdwojoną siłą na naszą wiarę.

Pan Dawid Mysior przedstawił wiadomość prawosławnego batiuszki Igora Kowaliszyna z Parafii Prawosławnej we Wrocławiu, który grozi nie tylko ukróceniem jego działalności, ale nawet założeniem sprawy karno-prawnej. Z pewnością zarzuci mu, że nazywanie prawosławnych – schizmatykami obraża jego uczucia religijne. Tak samo Pan Jezus obrażał uczucia religijne faryzeuszy za co go prześladowali, a potem zamordowali. W tym przypadku batiuszka Igor swoje własne przekonania ceni wyżej od prawdy Jezusa Chrystusa i niczym Piłat prześladuje jego uczniów. Co ciekawe batiuszka zadeklarował lobbing wobec katolickich władz przeciwko Panu Dawidowi. Po raz kolejny pokazuje to, że liberalizm Soboru Watykańskiego II dał miecz wrogom Kościoła do tego, żeby przebijali wiernych Chrystusa.

Stańmy w obronie jedynej prawdziwej wiary katolickiej, która w Polsce jest obecnie zagrożona. Quis ut Deus?

Zobacz także:

J. Międlar: “Ukraińcy zakopali dziadka żywcem!” Publikuję kolejne wywiady ze Świadkami ukraińskiego ludobójstwa na Polakach [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SOWA mówi

  Katolicy przestali bronić Swojej Wiary, nie reagują na prześladowania, nie reagują na obrażanie NMP i Jezusa Chrystusa, wstydzą się przyznać do Jego imienia, co będzie dalej? Dalej będą prześladowania Katolików przez wyznawców wszystkich religii. Mamy burzenie KK we Francji 50 tyś do unicestwienia, mamy na Mszach Św tańce pogańskie i bluźniercze, co na to Katolicy? Nic na to mają to gdzieś, bo zatracili wiarę , nie wierzą w to co ma miejsce na Mszy Świętej?. Przypominają się słowa Zbawiciela”Czy jak Chrystus powróci na ziemię znajdzie wiarę”

 2. Dumny Polak mówi

  A to tutaj juz nie jest POLSKA, tylko ukraina? I to juz ONI tu rzadza, a my musimy sie wyniesc, czy co!?

 3. Hammurabi mówi

  Kościół od wielu już lat „robi bokami” niczym zajechana szkapa dorożkarza sadysty.
  Masowy odwrót od jego prawd jest owocem nie tylko uprawianej za lewackie pieniądze propagandy ale przede wszystkim tchórzostwa i lenistwa i nieuctwa tych, którzy tylko z przyzwyczajenia nazywają się „katolikami rzymskimi”.
  Inna sprawa, to ciągłe głoszenie pokoju i to za wszelką cenę przez sam kościół, który – jak tak dalej pójdzie – będzie uprawiał „modły” nawet z murzyńskimi szamanami.
  27 października 1986 roku w Asyżu do przedstawicieli różnych religii i wyznań Jan Paweł II powiedział: „Wyzwanie, jakim jest pokój, które dziś stoi przed każdym ludzkim sumieniem, przekracza różnice religijne”.
  Czy miał na myśli generalną rejteradę katolików do podziemia?
  Papież Polak w swoim nauczaniu podkreślał niezbywalną godność każdej osoby, bez względu na jej religię, czyli miał na myśli również rzymskich katolików, którym oto przybysze jej odmawiają, szarogęsząc się w ich kraju.
  Igor Kowaliszyn grozi? Straszy?
  Cóż… Biorąc pod uwagę dokonania „polskich” sądów więcej jak pewnym jest to, że jedyną formą odpowiedzi rzymskich katolików (jak tak dalej pójdzie) będzie schowanie do przysłowiowej kieszeni będącej mocno na wyrost w gruncie rzeczy idei pokoju za wszelką cenę i ręczne, manualne ukrócenie, wytłumaczenie Igorowi, że nie jest u siebie.
  Jeśli nie, jeśli gospodarze tego kraju będą milczeć, to zrobią to już zupełnie bezkarnie igorowe owieczki zupełnie tak, jak robiły to „owieczki” „pełnego heroicznych cnót Czcigodnego Sługi Bożego” niejakiego Aleksandra Szeptyckiego, (oraz biskupów Nikity Budki i Josyfa Slipyja spod znaków 14 Dywizji Grenadierów SS i UPA) o którym JPII w czerwcu 2001 roku na lwowskim hipodromie mówił: „Jak moglibyśmy nie wspomnieć dalekowzrocznej i gruntownej działalności pasterskiej Sługi Bożego, metropolity Andrzeja Szeptyckiego, którego proces beatyfikacyjny posuwa się do przodu i którego mamy nadzieję oglądać pewnego dnia w chwale świętych”… Zapominając, że nie kto inny jak Kardynał Wyszyński dwukrotnie (w 1958 i 1962 roku) zablokował ukraińskie zakusy.
  Któż jak Bóg?
  przekornie spytam jaki Bóg? Czyj Bóg?

 4. Piotrx mówi

  Wrogość wobec obrządku łacińskiego sięga dawnych średniowiecznych czasów. Przygotował ją kler kościoła wschodniego (greckiego), bowiem akcję przeciwko „łacinnikom” prowadzili w Kijowie duchowni, głównie greckiego pochodzenia i to często na najwyższych stanowiskach. Mnich Teodozy w swoim utworze „Słowo o wierze chrześcijańskiej i łacińskiej” stwierdza, że ta ostatnia jest gorsza od żydowskiej, że trzeba się wystrzegać wszelkich kontaktów z łacinnikami, a gdyby nawet dało im się w potrzebie jeść lub pić z własnego naczynia, to należy je potem wymyć i modlitwą oczyścić. Metropolita kijowski Jan II potępiał w 1080 r. tych Rurykowiczów, którzy wydawali swoje córki za władców zachodnich, zaś Metropolita Nikifor (1104-1121) pouczał księcia Włodzimierza Monomacha jak wielkim przewinieniem jest utrzymywanie stosunków z łacinnikami. Metropolita ów skierował specjalne pismo do księcia wołyńskiego Jarosława, „ponieważ książę sąsiaduje z ziemią lacką, a ci, co na niej żyją, przyjęli naukę łacińską i odstąpili od Apostolskiej Cerkwi.” Arcybiskup nowogrodzki Nifont (1129-1156) dokładnie nauczał wiernych jak mają postępować wobec „łacinnika”, gdyby ten chciał stać się wyznawcą Kościoła wschodniego. Przepisany przez arcybiskupa ceremoniał wskazuje, że uważano go za nowochrzczeńca. Książę nowogrodzki Włodzimierz został wypędzony przez mieszkańców Pskowa, ponieważ wydał swą córkę za katolika, zaś Kronika pskowska nieustannie operuje takimi epitetami jak „pogańscy łacinnicy” a w Kijowie wyobrażano sobie diabła w postaci Polaka (Pateryk kijowsko-pieczerski).

  Późniejszym przykładem jest aktywny udział duchownych prawosławnych w inspirowaniu rzezi hajdamackich. Jak pisze F.R. Gawroński: „Do połowy XVIII w. kresowe prowincje Rzeczypospolitej wolne były od zaczynu niezadowolenia religijnego, które fanatyzm i ciemnota, połączone z celami osobistymi, w ciągu kilku lat zdołały rozdmuchać w pożar społeczny. Wkrótce jednak potem wystąpił na widownię człowiek nadzwyczajnej ambicji i energii, który, zapatrzony w Koniskiego, pozazdrościł mu laurów. Sam działał za setki. Czynny, sprężysty, chłodny, dziki i mściwy, pozbawiony najważniejszych cnót chrześcijańskich — pokory, miłości i prawdy, umiał za pomocą obłudy rozbudzić fanatyzm śród społeczeństwa zupełnie niezdolnego do fanatyzmu; umiał wmówić męczeństwo tam gdzie były karane przestępstwa; umiał ubrać w pozory prześladowania walki duchowieństwa dwu obrządków do prawa na chleb duchowny, a pochwyciwszy nić polityki rosyjskiej, której doniosłości i ważności nie rozumiał nawet, zdziałał na szkodę tego państwa, w którym mieszkał. Człowiekiem tym był mnich, ihumen motroneńskiego monasteru, Melchizedek Znaczko-Jaworski. Zanim o działalności jego mowa będzie, musimy kilka słów powiedzieć o dwóch monasterach: motroneńskim i mosznorskim, które w walce z unii z „błahoczestijem” wybitną rolę odegrały i o tym terenie, na którym zlokalizowała się najpierw walka religijna, a potem odbyły się saturnalia hajdamackie……Dwa powyższe monastery, fundowane przez rodziny polskie, utrzymywane łaską i opieką polskich magnatów posuwających hojność swoją do lekkomyślności obywatelskiej, ochraniających „błahoczestije” w imię egoizmu i obojętności religijnej, — stały się kuźnią i ogniskami niepokoju i zdrady państwowej….”

  Człowiekiem tym był mnich, ihumen motroneńskiego monasteru, Melchizedek Znaczko-Jaworski. Zanim o działalności jego mowa będzie, musimy kilka słów powiedzieć o dwóch monasterach: motroneńskim i mosznorskim, które w walce z unii z „błahoczestijem” wybitną rolę odegrały i o tym terenie, na którym zlokalizowała się najpierw walka religijna, a potem odbyły się saturnalia hajdamackie.

 5. Piotrx mówi

  Sutanna umoczona we krwi – Stanisław Woczeja

  https://przemyslhistoria.pl/przemysl/dzieje/rus/sutanna.html

  /fragmenty/

  Duchowieństwo prawosławne i rola jaką odegrało w mordowaniu Polaków

  1. Metropolita prawosławny Polikarp [Sikorski (i.n)] w kazaniu zachęcał do rżnięcia Polaków (m. Łuck). Współpracownik nacjonalistów ukraińskich(m. Krzemieniec).

  2. Pop Petroszczuk (i.n) wygłosił kazanie(…) Lachiw i Żidiw wyryzaty (w czasie otwarcia cerkwi w Chorłupach 20 lipca 1942r.). Na każdą wyprawę przeciw Polakom, lub bolszewikom święciłem broń, noże, siekiery, widły, oraz udzielałem błogosławieństwa.

  3. „29 sierpnia 1943r. we wsi Szuń, gm. Bereżce, pow. Luboml, prawosławny duchowny Pokrowskyj (i.n) w miejscowej cerkwi urządził akt poświęcenia noży, kos, siekier i sierpów, jako narzędzi mordów i rozdał je parafianom, aby mordowali „Lachów”.

  4. Ukraińskie wioski wrogo nastawione do ludności polskiej … wieś Bielicze, gm. Grzybowica, na czele której stał pop prawosławny Robotnicki (i.n), wieś Zabłoćce, gm. Grzybowica również na czele z popem Kwaśnyckim Teodorem.

  5. Na Lachów nasz pop Stepan (i.n) uroczyście poświęcił nam broń, tzn. karabiny, kulomioty, bagnety, oraz siekiery, widły i jakieś inne samoróbki wykonane chłopskim sposobem i pomysłem. W wielu wsiach popi święcili taką broń, a bywało że zachęcali do wybierania kąkolu z pszenicy „czyli do bicia Polaków na nic i nie kogo nie czekając”…

  6. Nie wykluczone, że część szkolenia bulbowscy podchorążowie odbywali w Monastyrze Poczajowskim, pisze o tym z resztą, podając jako pewnik „Samoistijna Ukrajina”. (lipiec -wrzesień 1994r.)

  7. Wieś Tylawka –„W 1943r. w cerkwi duchowny prawosławny Dubyćkyj (i.n) (drugi syn popa z Szumska)święcił noże i siekiery służące do mordowania Polaków).”

  8. Zalipie – „W naszej wsi proboszczem miejscowej cerkwi prawosławnej był Potockij (i.n), który podczas kazań podjudzał miejscowych Ukraińców do mordowania Polaków używając często przysłowia biblijnego o plewieniu pszenicy z kąkoli. Tym kąkolem byli Polacy. On też święcił członkom band UPA broń, karabiny, siekiery i noże.”

  9. Wg. Jurija Kurylczuka w jednej z miejscowości (Czortoryźk – obwód wołyński) księża prawosławni własnoręcznie stracili 17 Polaków.

  10. Wieś Huta Stepańska – „19 lipca 1943r. po napadzie i spaleniu większości siedzib, okoliczni duchowni prawosławni odprawili przed kościołem dziękczynne nabożeństwo za zwycięstwo nad Polakami, a potem Ukraińcy spalili drewniany kościół pw. Najświętszego Serca Jezusowego wybudowany w 1927r.

 6. Piotrx mówi

  Cerkiew prawosławna 1939-1947
  https://przemyslhistoria.pl/przemysl/dzieje/rus/prawoslaw.html

  „Kierownictwo UCK (Ukraiński Centralny Komitet) w Krakowie było zainteresowane podporządkowaniem Cerkwi prawosławnej celom ukraińskiego nacjonalizmu i w tym kierunku wywierało wpływ na gubernatora. W rezultacie dalszych rozmów i zgodę Dionizego na ukrainizację Cerkwi, na Wawelu doszło do uroczystego spotkania delegacji UCK i arcybiskupa Dionizego z gubernatorem H. Frankiem. Metropolita Dionizy złożył wtedy przysięgę lojalności na ręce gubernatora, co było złamaniem przyrzeczenia złożonego na wierność państwu polskiemu. „

 7. Piotrx mówi

  Duchowieństwo prawosławne i rola jaką odegrało w mordowaniu Polaków

  1. Metropolita prawosławny Polikarp [Sikorski (i.n)] w kazaniu zachęcał do rżnięcia Polaków (m. Łuck). Współpracownik nacjonalistów ukraińskich(m. Krzemieniec).

  2. Pop Petroszczuk (i.n) wygłosił kazanie(…) Lachiw i Żidiw wyryzaty (w czasie otwarcia cerkwi w Chorłupach 20 lipca 1942r.). Na każdą wyprawę przeciw Polakom, lub bolszewikom święciłem broń, noże, siekiery, widły, oraz udzielałem błogosławieństwa.

  3. „29 sierpnia 1943r. we wsi Szuń, gm. Bereżce, pow. Luboml, prawosławny duchowny Pokrowskyj (i.n) w miejscowej cerkwi urządził akt poświęcenia noży, kos, siekier i sierpów, jako narzędzi mordów i rozdał je parafianom, aby mordowali „Lachów”.

  4. Ukraińskie wioski wrogo nastawione do ludności polskiej … wieś Bielicze, gm. Grzybowica, na czele której stał pop prawosławny Robotnicki (i.n), wieś Zabłoćce, gm. Grzybowica również na czele z popem Kwaśnyckim Teodorem.

  5. Na Lachów nasz pop Stepan (i.n) uroczyście poświęcił nam broń, tzn. karabiny, kulomioty, bagnety, oraz siekiery, widły i jakieś inne samoróbki wykonane chłopskim sposobem i pomysłem. W wielu wsiach popi święcili taką broń, a bywało że zachęcali do wybierania kąkolu z pszenicy „czyli do bicia Polaków na nic i nie kogo nie czekając”…

  6. Nie wykluczone, że część szkolenia bulbowscy podchorążowie odbywali w Monastyrze Poczajowskim, pisze o tym z resztą, podając jako pewnik „Samoistijna Ukrajina”. (lipiec -wrzesień 1994r.)

  7. Wieś Tylawka –„W 1943r. w cerkwi duchowny prawosławny Dubyćkyj (i.n) (drugi syn popa z Szumska)święcił noże i siekiery służące do mordowania Polaków).”

  8. Zalipie – „W naszej wsi proboszczem miejscowej cerkwi prawosławnej był Potockij (i.n), który podczas kazań podjudzał miejscowych Ukraińców do mordowania Polaków używając często przysłowia biblijnego o plewieniu pszenicy z kąkoli. Tym kąkolem byli Polacy. On też święcił członkom band UPA broń, karabiny, siekiery i noże.”

  9. Wg. Jurija Kurylczuka w jednej z miejscowości (Czortoryźk – obwód wołyński) księża prawosławni własnoręcznie stracili 17 Polaków.

  10. Wieś Huta Stepańska – „19 lipca 1943r. po napadzie i spaleniu większości siedzib, okoliczni duchowni prawosławni odprawili przed kościołem dziękczynne nabożeństwo za zwycięstwo nad Polakami, a potem Ukraińcy spalili drewniany kościół pw. Najświętszego Serca Jezusowego wybudowany w 1927r.

  Sutanna umoczona we krwi /fragmenty/ – Stanisław Woczeja

 8. dsa mówi

  „który na swoim kanale prezentuje doktrynę katolicką – niezmienną od dwóch tysięcy lat, ustanowioną w Ewangelii i na soborach powszechnych.” – …tu już chyba potrzeba czegoś mocniejszego niż wytykanie durnoctw kosmicznych… może jakieś elektrowstrząsy…? szalony pawełku – kiedy to Nauczyciel ustanowił jakąś „doktrynę katolicką”, co??? gdzie w Ew. Mateusza czy też Jana jest wskazana jakowaś „doktryna katolicka”???
  …co do „szacunku” dla innych wyznań, to jest to grzech przeciwko Ojcu, a to jest bardzo poważna sprawa jak wiemy… ci ludzie to są po prostu zwyczajni poganie, a więc niewiele mamy z nimi jako chrześcijanie wspólnego tak naprawdę – ot kulturalna obojętność, to zdaje mi się Nauczyciel nam zalecał, a nie to co ten „katecheta” walnięty, oczajdusza lucyferiański…. tfu! a kysz szatanie!

 9. Paweł mówi

  DSA Chrystus był Bogiem, któremu bluźnisz każdym swoim wpisem. Myślisz, że czcisz Boga? Bóg zszedł na ziemię odkupić człowieka, a Ty go nie poznałeś, czym naplułeś na Opatrzność i jej nieskończony majestat. Dziwi mnie, że jeszcze nie drżysz przed Bogiem, którego obrażasz. Nie wiesz, że kolana niewiernych ugną się na Sądzie Oststecznym przed Chrystusem? I twoje kolano się zegnie.

 10. KRESOWIANIN mówi

  Dsa– nienawiść jaka wyłania się z wpisów Dsa pokazuje , jak celne jest postrzeganie autora felietonu na prawdę. Wklejam dwa fragmenty , jeden z Apokalipsy ŚW Jana i drugie świadectwo mordu, przypominam , że duchowni na Wołyniu święcili topory i zachęcali do mordu Lachów. Dlatego trzeba mieć się na baczności, bo nic się jak widać nie zmieniło. Jacyś duchowni z Ukraińscy grożą Katolikom.

 11. KRESOWIANIN mówi

  Apokalipsa” rozdz. 6 (9-11) „(9) A gdy otworzył piątą pieczęć, zobaczyłem poniżej ołtarza dusze zabitych z powodu Słowa Bożego i z powodu świadectwa, które składali. (10) I zawołały donośnym głosem: Jak długo, Władco święty i prawdziwy, czy nie będziesz sądził mieszkańców ziemi i za naszą krew nie wymierzysz im kary? (11) Każdej z nich dano białą szatę i powiedziano im, by jeszcze przez krótki czas odpoczywały, aż się zamknie liczba ich współsług i ich braci, którzy mają ponieść śmierć podobnie jak oni.

 12. Paweł mówi

  Nie należy z nie katolikami rozmawiać na cytaty z Pisma Świętego, ponieważ Ci nie mają żadnego szacunku dla Słowa Bożego. W swoim małym rozumku myślą, że są w stanie pojąć słowa Boga i pysznią się tym przed światem. Nie rozumieją, że Msza Święta, sakramenty i katoliccy kapłani to żywe uobecnienie tego co w Piśmie Świętym jest tylko opisane. Żyją jak poganie, za nic mają przykazania, niszczą Ewangelię swoimi herezjami. Nie należy im się wykładać cytatami z Apokalipsy, ponieważ zaraz wyskoczą ze „swoimi” z góry przygotowanymi cytatami, z których nic nie rozumieją lub rozumieją tak jak złe duchy tego chcą.

 13. Anty mówi

  Na razie takiemu duchownemu prawłosławnemu przeszkadzają słowa a później będzie poświęcać widły, kosy i te nowocześniejsze rodzaje uzbrojenia do użycia przeciwko niewinnym

 14. dsa mówi

  #szalony katolu pawle – Jezus syn Józefa i Marii był Synem Człowieczym Ojca; od dnia chrztu, czyli przyjęcia misji Zbawiciela, został właśnie Mesjaszem… 3 lata nauk Jego, uczyniły zeń naszym Nauczycielem; po dniu Zmartwychwstania, Mesjasz został Pantokratorem wszechświata, czyli tym, który wypełnił misję Ojca i w nagrodę za to dostąpił największej chwały, czyli zasiadania po prawicy Ojca… ergo – gdzie tu masz choć jedną jedyną wzmiankę o jakiejś boskości Mesjasza? abstrahuję od tego, że theos jako nazwa postaci mitycznych jest całkowicie nieadekwatnym określeniem Ojca i Mu ubliża, więc i tym bardziej ubliżałoby to osobie Pantokratora…
  …to tak tytułem wstępu tylko nieszczęsny szaleńcze i bluźnierco katolski…

 15. dsa mówi

  #kresowianin
  …jaka nienawiść? jesteście poganinami i bluźniercami głupie katole, którym nasrały we łbach lucyferiańskie pacynki przez wieki swych wysrywek… jako chrześcijanin napominam was jedynie – to że me słowa niczym bicze Nauczyciela trzaskają, kiedy i On gonił hałastrę z Domu Ojca, to normalka… inaczej z wami nie można niestety…

 16. Piotrx mówi

  Panie Pawle proszę skorygować nazwisko w informacjach o sobie: zamiast Feliks Konieczny winno być Feliks Koneczny . Dziękuję

 17. Paweł mówi

  PiotrX dawno temu pisane, musiała wkraść się literówka :(, nie mam możliwości zmiany, to jest już sprawa do redaktora Jacka.
  DSA myślisz, że kogokolwiek przekonasz herezją swoją? Nie czcisz Najświętszej Maryi Panny przez którą na świat przyszło zbawienie. Sam już dawno utraciłeś drogę zbawienia i chcesz wszystkich pozbawić katolickiego kapłana i sakramentów. Szatanowi dusze chcesz zdobywać, dla piekła wojujesz. Ty nie wiesz, że wam klęska wielka już dawno zapisana jest w niebie?

 18. M.K. mówi

  Nowa szajba się szykuje – po żydach i muzułmanach przyszła kolej na nowego urojonego wroga – prawosławnych.

 19. Paweł mówi

  M.K. dla człowieka niewierzącego, który w nic nie wierzy, jest dekadentem i marzy tylko o dogodzeniu swojemu ciału, nie ma żadnych zagrożeń. Katolik woła za psalmistą „otoczyły mnie Panie wszystkie narody”. Katolicy zawarli z Panem Nowe Przymierze, jesteśmy wybrani. Ale tracimy swoje wybraństwo na rzecz pogan i heretyków, ponieważ odrzucamy wierność Bogu. Ale walka trwa, jeszcze nie wygraliście, zapowiadam wam klęskę już teraz.

 20. Paweł mówi

  Pilnie uważaj to, co mówi ś. Ambroży, iż wiary Chrystusowej w odszczepieństwie i heretyctwie niemasz. Mówiąc niektórzy heretycy: iż wierzym w Chrystusa, i drudzy wszystko Credo z nami wyznawają. A cóż po tem — nie z wiary to czynią, którą sam Bóg wlewa Duchem swoim Świętym, i którą to wszystko wierzy, co Bóg przez Kościół, to jest starszych kościelnych, porządnie od siebie wezwanych i posłanych, mówi i naucza, ale ze swego obie­rania i rozumienia wierzą w Chrystusa, i inne artykuły o nim, ale nie dlatego, iż tak święty Kościół z Ducha Bożego naucza, ale iż to tak się im zda wedle rozumu ich, a jako oni mówią, wedle Pisma. I przetoż to wierzą, co chcą i co się im podoba; a co się im nie zda ani podoba, a jako mówią, czego w Piśmie, to jest w głowie swej i w swoich wykładach nie znajdują, temu nie wie­rzą. Przetoż wiara ich nie jest wiara Boska, święta, kościelna, od Ducha Świętego, ale obierki i wynalazki, i upodobanie ich.
  Źródło: Piotr Skarga: Żywot ś. Satyra brata ś. Ambrożego, t. IV, s. 416.

 21. Paweł mówi

  Sekty heretyckie jedna drugą prześladuje, a wszystkie prawdy nie mają, a na religję, która sama prawdę ma, zgodnie biją; i w tem się tylko zgadzają, prawdę zgubić a fałsz i niezgodę szczepić. Jako gdy złodzieje co ukradną, a dzieląc się poswarzą, i jeden na drugiego o sprawiedliwość woła – chcąc ich ktoś pogodzić, zawoła na nich, aby szli do wójta a każdy tem swej sprawiedliwości dochodził – pewnie się wnet wszyscy zezwolą na to, chociaż niezgodni między sobą, aby nie chodzili mówiąc: Wszystkich nas da powiesić. Święta rzymska Piotra ś. stolica jest jako wójt i sędzia na heretyków i wszystkich sekciarzy, którzy się o to między sobą swarzą, co z Kościoła rzymskiego wykradli. A gdy im ktoś do zgody ukazuje, a do sędziego, gdzie jest stolica prawdy i sprawiedliwości, im radzi, wszyscy się wzdrygają i boją, i na to się zgodzą, iż sędzia zły, nie ma sprawiedliwości i prawdy, a u samych zbiegów i cudze wykradających, sprawiedliwość i prawda została.

  Źródło: Piotr Skarga: Obrok duchowny do męczeństwa ś. Eugenjusza, biskupa kartagińskiego i wieli innych, umęczonych w Afryce

 22. Paweł mówi

  Co żeby się rozumiało, wiedzmy, iż przy każdej wolności musi być niewola, i przy każdem dobrodziejstwie musi być jaka za nie służba i powinność, bo sam tylko Pan Bóg tak wolny jest, iż żadnej niewoli i służby nie winien, bo sam od siebie jest, i nie ma nic od nikogoż i wyższego nad sobą nie zna. Stworzenie każde mając dobrodziejstwa i wolność, musi też, przy niej mieć niewolę i służbę. A jest jedna wolność Boska, druga czartowska, trzecia rzeczypospolitej świeckiej. Wolność Boska jest — od grzechu, śmierci, skazy, czarta, piekła i zguby wiecznej na duszy i ciele wolnym być. Niewola Boska jest — nie móc grzeszyć, ani dobra nabytego utracić, a to albo doskonale, jako aniołowie i Święci, którzy grzeszyć i dobra swego utracić nie mogą, albo niedoskonale, jako my tu w ciele będący, którzy acz grzeszyć i dobro nasze utracić możem, ale jednak tę świętą niewolę powinną na sobie niesiem, abyśmy nie zgrzeszyli. Co uczynić za pomocą Boską, przynajmniej śmiertelnych się zmaz wiarując, możem. A służba Boska jest ta, aby się w nas i przez nas działa wola Boga naszego, jako w niebie, tak i na ziemi; jako aniołowie czynią wolę Boską w posługach, śpiewaniu. chwale, czci czynieniu i w pokłonie, tak i my tu na ziemi dlategośmy są wolnością synowską darowani, abyśmy chodzili w sprawiedliwości i dobrych uczynkach, które nam Chrystus nasz w Zakonie swym rozkazał, jako mówi Apostoł. Wolność czartowska jest — wszystko czynić, co świat, ciało i żądze nasze skażone każą, na żadne się prawo Boskie i ludzkie i na rozum przyrodzony nie oglądając. Niewola czartowska jest — nie móc nic dobrego czynić, ani z grzechu powstać, a Bogu się Stworzycielowi nigdy nie kłaniać ani korzyć. Służba jego jest — wszystkie grzechy i występki przeciw Bogu i bliźniemu. Wolność świecka i rzeczypospolitej jest — nie służyć pohańcom i sąsiadom. pana sobie obierać i prawa świeckie stawić. Niewola w rzeczypospolitej jest — nic przeciw prawom nie czynić, a niewolnikiem być u praw i urzędów, wedle nich postawionych; a służba jest — wojnie służyć, granic bronić etc. Bójmy się diabelskiej wolności, a tej, którą mamy w rzeczypospolitej na grzechy i bluźnienia Boga, i na wolność wiar sobie jakich kto chce stawienia, nie rozciągajmy, bo to jest diabelska wolność. To prawa wolność, w której grzechu rozpustności i potępienia wiecznego i Bożego gniewu uchodzą, a tego nie dopuszczają. To prawa niewola, gdzie wolno grzeszyć, ginąć i diabłu się w moc podawać. Boże, zniewol mnie tak, abych Cię nigdy obrazić nie mógł, spętaj mnie tak i okowy tak mocne na mnie ułóż. abych nigdy w grzech nie upadł. A nie daj onej myśli bezbożnych, w której mówią: Rozbijmy okowy tych, którzy nas do Boga i do dobrego niewolą, a zrzućmy z siebie jarzmo ich. Święta mi taka i zbawienna niewola.

  Źródło: Piotr Skarga: Na narodzenie Św. Jana Chrzciciela kazanie krótkie

 23. Paweł mówi

  Moja wiara prowadzi do zbawienia. Nawróćcie się.
  Źródło: Święty Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik patron Polski

  Polacy za Świętym Andrzejem Bobolom idźmy do naszych braci, którzy tłumnie u nas się odiedlili i głośmy im jedyną religię katolicką, to nasz obowiązek. W dodatku dla Polski bardzo korzystne jest oderwanie ich od ośrodków władzy prawosławnej.

 24. przesladowany mówi

  Franciszek jest pierwszym schizmatykiem kościoła i z jego zakłamanie rozlewa się na cały Kościół…
  nie broni wiary katolickiej, ale ją niszczy (często zamilcza prześladowania katolików, pieje na temat innych)…
  Jak się nie opamięta i inni jego bracia to zginą na wieki w piekle…

 25. dsa mówi

  #szalony pawełek
  …ot szaleńcze pierwsze lepsze z brzegu bluzgi katolskie, niejakiego śniętego ambrożego: „A cóż po tem — nie z wiary to czynią, którą sam Bóg wlewa Duchem swoim Świętym […]” – jak wiemy z Ew. Mateusza, Nauczyciel zwrócił się do zdrajcy – idź i czyń co masz czynić, boś do serca swego złego wpuścił i on tobą już kieruje…. oznacza to dla nas chrześcijan, że to od każdego jednego człowieka zależy kim jest i co robi w swym życiu – Duch Św. wlał się tylko w normalnych ludzi z tego co mi wiadomo raz – mianowicie jako Pocieszyciel Apostołów, ażeby w swej misji głoszenia Dobrej Nowiny nie zeszli z drogi i wiedzieli co mówić w godzinie prawdy… ergo – jebnięty ambroży bredzi na jawie i bluźni przeciwko glorii Ojca jako Duchowi Św. imputując mu sprawstwo czy też odpowiedzialność wręcz jakąś za czyny i wybory ludzkie… a kysz szatany!

 26. Paweł mówi

  DSA Duch Święty, który sobie upodobał Maryję jako swoją Oblubienicę, ożywia Kościół Święty, grzech przeciwko niemu niechybnie sprawi utratę zbawienia. Nawróć się póki masz czas, może jeszcze jest nadzieja dla Twojej biednej duszy.

 27. Paweł mówi

  DSA Bóg uczynił sobie z Izraela lud kapłański, chcesz mi powiedzieć, że Bóg zmienił swoją wolę, bo DSA sobie ubzdurał, że pozjadał wszystkie rozumy? Przecież Chrystus był Arcykapłanem na wzór Melchizedeka i ustanowił nowe kapłaństwo, a Duch Święty nadał prawa swojemu Kościołowi przez liczne Sobory. DSA przestań się kompromitować i zacznij chodzić do Kościoła, zastanów się jaki to grzech tak Ciebie od tej Mszy odwodzi i skończ zwodzić ludzi. Świat bez kapłanów, to świat bez Boga, chcesz sobie grzeszyć tak, żeby Duch Święty nie widział, marne te twoje złudzenia…

 28. Paweł mówi

  Będziecie mi królestwem kaplańskim i świętym ludem – Exod.
  Pan Jezus nie tylko potwierdził to prawo, ale jeszcze sam siebie w Ofierze dla Kościoła Świętego złożył. A u heretyków, lutrów, jehowitów, gdzie są kapłani sługi Boga? Gdzie są święte ręce do składania Ofiary Chrystusa Jezusa? Nic nie ma, poza jadem co zabija katolików i na katolicką wiarę tylko chętka jest, żeby ją zniszczyć i rozłożyć, aby powiększyć grono swojego zgorszenia.

 29. Ewa-Maria mówi

  Coraz śmielej UPAińcy sobie poczynają. Tak władza jak i KK zeszły na psy, Na nikogo już nie możemy liczyć . To my Polacy musimy sami się obronić przed barbarzyńcami okupującymi naszą Ojczyznę.

 30. Paweł mówi

  Pani Ewo-Mario a na cóż mi Ojczyzna, jeżeli dusze bym zgubił? Na co mi bogactwa, mądrości i inne bzdety? Jesteśmy katolikami, kochajmy człowieka, nienawidźmy odstępstwa, zła, kłamstwa, niegodziwości. Każdy człowiek powinien usłyszeć Ewangelię. Może ją odrzucić, ale tak naprawdę czy my naprawdę wychodzimy głosić Słowo Boże? Może dlatego tyle tych herezji dzisiaj się panoszy, bo katolicy przestali być misyjni? Mamy głosić społeczne panowanie Jezusa Chrystusa, ile dusz by uratowało państwo uznające Chrystusa króla? Uznające jego miłosierdzie i jego prawo?

 31. Krzysztof mówi

  DO : SOWA – dlaczego nie zadałeś pytania klechom o rozwiązłość , złodziejstwa i wszelkiego rodzaju nadużycia , w tym posiadanie partnerek ( czyt . gospoś ) oraz dzieci , którym spec fundusz alimentacyjny kościelny – z naszych datków wypłaca alimenty ? Zakonnicom również . I oni śmią qwa nas umoralniać i grzmieć z ambony jakim to narodem grzesznym jesteśmy ? A kim są ONI – NAUCZYCIELE ! MORALNOŚCI ! Jestem katolikiem od zawsze , ale teraz ma być po mojemu – żadnego gnojka w czarnej kiecce słuchać nie będę – tylko ewangelia i nic więcej . Do kontaktu z Bogiem ,żaden klecha nie jest mi potrzebny – jeszcze kasę będzie chciał za , to jakby to tylko ON potrafił się modlić wg. ustanowionych regułek . Film : ” U PANA BOGA ZA PIECEM ” Pięknie pokazuje rozmowy z Bogiem i Najświętrzą Panienką zwykłego proboszcza – i to jest piękne . Nie klepcie regułek – rozmawiajcie z BOGIEM jak ten aktor – Pan Dzierma . Takich księży chcemy , takich potrzebujemy !

 32. Krzysztof mówi

  DO PAWEŁ : ty normalny jesteś , czy głupiec z jarmarku . Wez się pie…nij w łeb młotkiem – takim 5kg. żebyś poczuł . Może coś się zmieni w twoim myśleniu – jeśli myślisz w ogóle !

 33. Krzysztof mówi

  Do : Prześladowany – zgadzam się z Tobą w 100% , a ten DSA , czy Paweł to jakiś nawiedzony klecha . O co ci chodzi klecho ? O kasę ?

 34. Paweł mówi

  Krzysztof, proponuję iść do spowiedzi, bo trwasz w grzechu śmiertelnym.

 35. Быдлошевский Л.З. mówi

  Ukraińscy duchowni katoliccy nie prawoslawni….Od XVI wieku ukraińscy duchowni byli katolikami….W Bieszczadach też byli Katolicy i cerkwie tzw. Prawosławne były WSZYSTKIE katolickimi…A zresztą szkoda słów na te durnote….

 36. Paweł mówi

  Co za bzdura, prawosławni obrządku kijowskiego to katolicy? A słoń to małpa?

 37. Hammurabi mówi

  @Быдлошевский Л.З.
  A przecież uniosłeś się i miałeś tu nie wracać…
  Posłuchaj siebie po raz wtóry.

 38. Быдлошевский Л.З. mówi

  I co wy teraz milczycie zamiast mnie z miłością bliźniego zwyzywać, prawda ? Nie wiedzieliście o tych grekokatolikach vel Banderowcach ale mnie do piachu chcieliście zakopać, prawda ?

  No więc Bandery Andriewicza Stiepana tatuś był księdzem katolickim nie prawda li ? I w 1959 roku w Monachium był zabity jako katolik i papież się za niego modlil, prawda ? I 5 000 000 na Ukrainie razem z innymi Banderowcami również, prawda ?
  Szkoda tylko że w Akcji “Wisła” w 1947 się co nieco rozproszyli ci ukraińscy Katolicy, prawda ?

  “Kościół grekokatolicki powstał w roku 1596 w wyniku zawarcia unii brzeskiej. W jej wyniku część hierarchii Kościoła prawosławnego na terenach ówczesnej Rzeczypospolitej podporządkowała się jurysdykcji papieskiej, zachowując przy tym dotychczasowy obrządek.

  Uznając dogmaty katolickie, Kościół grekokatolicki vel Banderowski zachował prawosławne odrębności liturgiczne i prawne, w tym małżeństwo księży przed święceniami oraz odmienny kalendarz kościelny i języki liturgii.

  Przez wielu Ukraińców uznawany jest za Kościół narodowy. Na Ukrainie Kościół ten miał przed 24 lutego 2022 r. ponad 5 mln wyznawców. Ponadto kilka milionów mieszka wśród emigracji ukraińskiej na świecie, a kilkadziesiąt tysięcy – w Polsce. Największe skupiska wiernych są w naszym kraju na Warmii i Mazurach, w okolicach Koszalina, Wrocławia i Przemyśla. Rozproszenie wiernych tej cerkwi w Polsce wynika z przesiedleń ludności z południa kraju w ramach akcji “Wisła” w 1947 roku.

  W roku 2020 w wyniku reorganizacji struktury Kościoła greckokatolickiego w Polsce powstała nowa eparchia olsztyńsko-gdańska, a eparchia wrocławsko-gdańska zmieniła nazwę na eparchię wrocławsko-koszalińską.

  Od 1 września 2022 r. eparchie greckokatolickie w Polsce mają własny wspólny Trybunał cerkiewny, będący sądem I instancji dla spraw w zakresie Kodeksu Kanonów Kościołów Wschodnich.

  Na terenie naszego kraju działają także dwa męskie domy zakonne ojców bazylianów w Warszawie i w Przemyślu oraz dziewięć żeńskich domów zakonnych: Sióstr Służebnic Niepokalanej Panny Maryi w Przemyślu i w Warszawie, sióstr bazylianek w Warszawie, Przemyślu i w Gorlicach oraz Sióstr Świętego Józefa w Krakowie i w Przemyślu.”

 39. Piotrx mówi

  Nie bardzo rozumiem o co temu panu chodzi, bo nic odkrywczego tutaj nie napisał , są to powszechnie znane rzeczy, co nie zmienia faktu że duchowni prawosławni też mieli polską krew na rękach- vide kila postów wyżej „Sutanna umoczona we krwi”

 40. Быдлошевский Л.З. mówi

  Jestem tylko skromnym mgr fil. Rosyjskiej że pisze o tatusiu ksiedza katolickiego Stepana Bandery którego sowieci w 1959 roku zabili w München i ja tam byłem miód i wino piłem na grobie Bandery ale niepotrzebnie to pisze bo WSZYSTKO kolega to wie, prawda ?

 41. Piotrx mówi

  Nie jestem pańskim kolegą, a reszta zgadza się, niepotrzebnie.

 42. Piotrx mówi

  ” o tatusiu ksiedza katolickiego Stepana Bandery”
  przecież to ojciec S.Bandery był księdzem grekokatolickim

 43. gnago mówi

  Co za kretyńskie bzdety! Kościół jest jeden, a wszelkie róznice wtórne sa dziełem pychy ludzkiej podsycanej przez podszepty szatańskie . A schizma jest winą biskupa Rzymu, nie ortodoksów . Wszystkie różnice między tymi wyznaniami są jedynie sprawą ludzką nie Boską. To wina kościołów że ich kler kultywował satanizm olewajac Dekalog i przykazanie miłości?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.