Poznań finansuje proislamskie warsztaty „Drogi integracji”, w których uczestniczy imam wahabickiej Ligi Muzułmańskiej

fot. facebook
14

Urząd Miasta Poznania finansuje antydyskryminacyjne, proislamskie warsztaty „Drogi integracji”, których celem jest „wzajemne poznanie się i obalenie tkwiących w nas, wytworzonych głównie w mediach, stereotypów”. Jednym z wykładowców podczas warsztatów jest urodzony w Maroku imam Youssef Chadid, przewodniczący Ligi Muzułmańskiej w RP. Liga to związek wyznaniowy propagujący wahabizm, zrzeszający muzułmanów sunnickich posiadających obywatelstwo polskie oraz osoby ze stałym i czasowym pobytem w Polsce.

Czym jest wahabizm? To radykalny i ortodoksyjny odłam islamu wyznawany w Arabii Saudyjskiej. W 2007 roku dr Denis MacEoin, ekspert studiów nad islamem, poprowadził dwuletni projekt badawczy dotyczący wahabitów w Wielkiej Brytanii. Dzięki niemu odkryto całe zbiory nienawistnej literatury w jednej czwartej brytyjskich meczetów. Wszystko to było publikowane i rozprzestrzeniane przez agendy powiązane z rządem Arabii Saudyjskiej. Zawartość tej literatury zachęcała między innymi do palenia, kamienowania i zrzucania homoseksualistów ze szczytów gór lub wysokich budynków – to samo dotyczyło cudzołożników i tych, którzy śmieliby opuścić lub zmienić swoją religię.

Szacuje się, że Saudyjczycy wydają na religijną propagandę za granicą około dwóch do trzech miliardów dolarów rocznie od 1975 roku. Pieniądze te zostały wydane na stworzenie 1500 meczetów, 210 ośrodków islamskich i dziesiątek akademii oraz szkół muzułmańskich. Nie jest przesadą stwierdzenie, że te meczety są przede wszystkim fabrykami propagandy, produkującymi ideologów wahhabickich, dominujących dziś w Wielkiej Brytanii.

Czemu więc tak naprawdę służą warsztaty organizowane w Poznaniu? Czy, jak piszą organizatorzy, „dostosowywaniu trudnych relacji międzykulturowych do lokalnych warunków”, czy też jest to początek ekspansji radykalnego islamu wahabickiego w Polsce?

Witold Gadowski, który na islamie zna się o wiele lepiej niż poznańscy urzędnicy, wielokrotnie mówił, że wahabickich i salalfickich imamów należy deportować z Europy. „Radykalni imamowie to z reguły ludzie charyzmatyczny i z łatwością zarażają słabo wykształconych, młodych wyznawców islamu. Internet nie ma takiej mocy, indoktrynacja musi być najpierw zainspirowana w środowisku najbliższym. (…) Wystarczy prześledzić jak i do kogo płyną pieniądze z Arabii Saudyjskiej oraz z Kataru. Wtedy mamy już od razu wykazane ogniska salafickie i wahabickie w Europie. Te grupy trzeba wyodrębnić i poddać obserwacji oraz represji. Jeśli zaczną łamać prawo, trzeba ich deportować.” – mówił Gadowski w wywiadzie w Radio Wnet w 2016 roku.

Tymczasem „Wolne Miasto Poznań” przeznacza pieniądze polskich podatników na finansowanie warsztatów antydyskryminacyjnych z udziałem wahabickiego imama. Ręce opadają! Gdyby głupota miała skrzydła, urzędnicy poznańskiego ratusza lataliby jak gołębice!

Źródło: facebook, euroislam.pl, radiownet.pl

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  To nie głupota urzędnicza. To pierwsze objawy choroby wywoływanej przez chciwość i przerośnięte ego pozbawionych zasad dorobkiewiczów. Pieniądze nie śmierdzą, zwłaszcza dla kogoś głodnego luksusów, władzy i wpływów. Zachód Europy wszedł już w ostry stan tej choroby. Kto wie, czy możliwy do uleczenia, biorąc pod uwagę rzekę pieniędzy płynącą z kilku kierunków i całkowitą degrengoladę znacznej części tamtejszych społeczności.

 2. Henio mówi

  Zakazac jak na Slowacji wszelkim dzialaniom islamowi,na terenie Polski.Proste czy duda bedzie taki madry?

 3. Anahu Yamito mówi

  Poznaniacy pogoncie teczowego jacka i jego bande lewakow i zboczencow z ratusza

 4. Zdzisław mówi

  Oszczędzają pieniądze Sorosza bo te pójdą na kampanie wyborczą

 5. Tomek mówi

  Arabia Saudyjska sprzedaje nam ropę a za zarobione pieniądze nas podbija, czyli finansujemy własną eksterminację.

  1. Ada mówi

   Mamy cały łańcuszek przyspawanych do nas takich „przychylnych przyjaciół”.
   Na poradzieckim wschodzie Europy mówi się o nas „PANY”…..
   Przypilnowano skutecznie naszego kraju miodem i mlekiem płynącego.
   Teraz na własnych barkach niesiemy nowych panów z długimi łapskami
   w naszych” kieszeniach ” prawie już nawet ” bez podszewki”.
   Przebudzeni roszczeniowi właściciele – golcy
   są kłopotliwi i zbędni…..

 6. ktos mówi

  Masakra mam nadzieję, że w końcu Poznań odciągnie od koryta PO. Tęczowy Jasiu to masakra dla Poznania. Nic nie robi w ważnych kwestiach. W Poznaniu kosztem kierowców wszędzie robi za to bus pasy.

 7. Jarek mówi

  Powinniśmy wziąć przykład z naszych Przodków i przegnać w diabły tę hołotę razem z lewactwem

 8. Ayax mówi

  To tylko świadczy o upadku katolickiego kościoła w Polsce. Pieronek , Polak i banda bredzą przez co duża cześć ludzi ma to wszystko w dupie. Rozwiązanie to chyba tylko modlitwa, bo Morawiecki nie da Polakom zarobić żeby pomogli odbudować swój kościół, bo jak już biorą od masonów na renowacje kościołów to co się później dziwić, ze szczekają jak pan każe. Jak to wszystko się czyta to dla normalnego człowieka do życia zostaje już tylko Paragwaj albo Fidżi

 9. Robert B. mówi

  Poznań finansuje, bo Poznaniem rządzi Jaśkowiak, który liczy, że odpowiednie towarzystwo zauważy jego „poglądy” i dzięki wyląduje w Brukseli na synekurze odpowiadającej jego ego…

  1. Robert B. mówi

   ERRATA:

   JEST: i dzięki…
   MA BYĆ: i dzięki temu…

 10. Matka polka mówi

  To lewactwo z urzędu m. Poznania przejdzie wkrótce na islam. Dlatego tak działają. Od lewactwa do islamu krótka droga.

 11. julie mówi

  POZNAN TO POLSLA ! ! ! I TYLKO POLSKA ! ! ! A RZAD UDAJE GLUCHEGO BO WLASNIE WYLIZUJE D..E ryzego !! !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.