„Pozbyliśmy się ustawy nie dając Polakom nic w zamian.” Negocjował ustawę z polskim rządem, teraz nie zostawia żadnych złudzeń

5

Portal Times of Israel opublikował analizę deklaracji polsko-izraelskiej oraz zmian jakie w ubiegłym tygodniu wprowadzono w ustawie o IPN. Bliski współpracownik premiera Izraela, który brał udział w negocjacjach ws. ustawy o IPN, nie pozostawia żadnych złudzeń, że wspólną deklaracją Izrael oszukał Polaków.

Autor publikacji pt. „Does the Israeli-Polish Holocaust law agreement defend truth or betray history?” Raphael Ahren zaznacza, że co prawda z ustawy wykreślono „najbardziej problematyczne” zapisy, jednak – powołując się na „eksperta” od Shoah – nadal deklaracja polsko-izraelska jest „zdradą pamięci o Holokauście”. PEŁNA TREŚĆ DEKLARACJI – KLIK

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ahren zaznacza, że podkreślenie w deklaracji „heroicznych czynów licznych Polaków” nie podkreślając – jego zdaniem – „licznych mordów” na Żydach, skłoniło krytyków porozumienia do argumentowania, iż Izrael przyjął „wypaczoną narrację na temat Holokaustu”. Na potwierdzenie tezy przytacza wypowiedź emerytowanego profesora historii i doradcy Yad Vashem Memorial, Yehudy Bauera, który powiedział: To zdrada, to po prostu zdrada. (…) Zdecydowana Polaków była skrajnie antysemicka, a (…) ta ustawa pozwala ścigać ludzi, którzy mówią prawdę. (więcej na ten temat tutaj – klik) Kancelaria Premiera Izraela oraz tamtejsze MSZ odmówiło oficjalnego komentarza do wypowiedzi żydowskiego historyka. Zabrał głos w tej sprawie jednak niejaki Yaakov Nagel – jak przedstawia go autor artykułu – jeden z najbardziej zaufanych współpracowników Netanjahu, człowiek który brał udział w negocjacjach ze stroną polską ws. zmian w ustawie o IPN.

Bauer najwyraźniej nie przeczytał deklaracji, albo był obrażony, że nie skonsultowaliśmy jej z nim – powiedział Nagel dla The Times of Israel. Gdyby to nie był Bauer, zareagowałbym inaczej – dodał, sugerując, że zaawansowany wiek Bauera może zaciemnić jego osąd.

Oto kraj, który szczyci się tym, że uchwalił prawo, które według nich przywróci narodowi honor, a pół roku później anuluje go z ogonem między nogami – Nagel zakpił z Polski.

To wielkie osiągnięcie dla państwa Izrael – kontynuuje Nagel. Mamy niesamowite osiągnięcie. Mieliśmy prawo, które wszyscy mówili, że było straszne, a teraz pozbyliśmy się go, nie dając im niczego w zamian mówi bliski współpracownik Benjamina Netanjahu i zaznacza, że art. 55a i 55b z ustawy o IPN, zakładający karę więzienia za antypolonizm, „został usunięty na polecenie Izraela”.

Czyli jednak moje wszystkie przypuszczenia dotyczące ustawy o IPN oraz okoliczności w jakich została zmodyfikowany, okazały się trafne… Teraz Żydzi śmieją nam się w twarz, polska władza zatańczyła tak jak im zagrano. A nam nadal wciska się kit, że ustawa o IPN, to wielki sukces rządu Morawieckiego.

Źródło informacji i cytatów: Times of Israel

Przeczytaj:

„To polityka, która bardzo mocno nam się opłaciła.” „Dobra zmiana” na kolanach przed żydowskim lobby. PiS zmienia ustawę o IPN

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Normalny mówi

  Obowiązkowy program dla polskiego rządu po odzyskaniu władzy od okupantów :

  1 Pełna Intronizacja Jezusa Chrystusa Króla Polski , 2 Wprowadzenie penalizacji za antykatolicyzm i antypolonizm oraz likwidacja penalizacji za tzw. antysemityzm, bo jest nadużywana przez Żydów do walki przeciw mówieniu prawdy o nich 3 Anulacja wszelkich długów zaciągniętych przez okupantów byłych i obecnych, 4 Nacjonalizacja dziko sprywatyzowanych, poniżej wartości rynkowych, przedsiębiorstw wraz z gruntami pod nimi a także obcych ośrodków dywersyjno-medialnych, 5 Odszkodowania za zbrodnie na narodzie polskim, za straty materialne i terytorialne od Niemców, Rosjan, Żydów, Ukraińców, Litwinów 6 Wprowadzenie kary śmierci, bez przedawnień, dla zdrajców, malwersantów, morderców, 7 Ścisła współpraca z kresowiakami i „Polonusami”, 8 Efektywne zagospodarowanie polskich bogactw naturalnych, 9 Znaczące obniżenie podatków, 10 Władza, gospodarka, finanse i handel w Polsce dla Polaków

 2. scigac !!! osadzic !!! mówi

  Trybunal Stanu dla tych którzy zdradzili intersy Polskie !!! inni z Afryki pisza naszym głąbom ustawę !!!!!!!!!!!!! co to ma znaczyć ?!

 3. Ada mówi

  A cóż nam „przyjaciele” mieli dać? Może kawałek Wąchocka … z kawałkiem łaskawej nadziei….skręcając się ze śmiechu po ponad 70-ciu latach po wojnie?! Po latach ciężkiej, pełnej wyrzeczeń odbudowy Polski
  z ruin i zgliszczy i wobec braku waszej jakiejkolwiek partycypacji, a jedynie ciągłego odcinania sowitych kuponów i lokowania w pomyślny rozwój upragnionego Izraela (łącznie z wykształceniem za friko waszych przyszłych kadr na naszych uczelniach na użytek…tu i tam i wszędzie, itd., itd.)
  Przecież to jest pokazowa kłótnia w rodzinie, w „międzynarodowej” rodzinie! Poza udziałem właścicieli POLSKI, czyli POLAKÓW – znów z przystawioną lufą… tym razem kaliber 1066!
  Tym dziełem niemal codziennych krzykliwych komedii pokrywa się prawie skutecznie pożarową konieczność dokonania prawdziwego remanentu POLSKICH AKTYWÓW WIELOSKŁADNIKOWYCH, JAK I PASYWÓW oraz ICH „LOSÓW”!
  W tym losów m.in. POLSKICH SYBIRAKÓW, POLONII, KRESOWIAN i ….miejsc ich dorobków, spadków oraz miejsc pochówków…..

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.