Powściągliwa reakcja polskich władz po zabójstwie gen. Solejmaniego. Oświadczenie Prezydenta RP

Prezydent RP Andrzej Duda / Fot. Youtube
3

Polskie władze nie komentują zabójstwa irańskiego generała Qasema Solejmaniego zabitego w ataku rakietowym na rozkaz prezydenta USA Donalda Trumpa. Ani MSZ, ani premier Morawiecki nie wydali w tej sprawie żadnego oświadczenia. Natomiast prezydent Duda zapewnił na Twitterze, że „w sprawie ostatnich wydarzeń w Iraku działamy spokojnie i z rozwagą, mając na względzie w pierwszej kolejności bezpieczeństwo i interes Polski oraz naszych Obywateli”.

W oświadczeniu zamieszczonym na stronie prezydent.pl napisano, że „w związku z ostatnimi wydarzeniami w Iraku, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda zwrócił się do ministra spraw zagranicznych o udzielenie szczegółowych informacji, a także prowadzi bieżące konsultacje z ekspertami ds. Bliskiego Wschodu”.

Poinformowano też, że prezydent Duda polecił Biuru Bezpieczeństwa Narodowego monitorowanie sytuacji w ciągłym kontakcie z Ministerstwem Obrony Narodowej, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Stałym Przedstawicielstwem RP przy NATO oraz miejscowymi placówkami dyplomatycznymi.

„Prezydent wyraża nadzieję na deeskalację konfliktu, a także utrzymanie jedności euroatlantyckiej, służącej zapewnieniu stabilności w regionie. Jednocześnie informujemy o braku jakichkolwiek sygnałów wskazujących na wystąpienie zagrożeń dla Polski oraz jej obywateli” – czytamy w oświadczeniu.

Źródło informacji: prezydent.pl

Zobacz też:

Zabójstwo Solejmaniego to „akt terroryzmu”. Oświadczenie Ambasady Iranu w RP

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  Dobry język,to język powściągany w świecie, gdzie każdy może być skutecznie zoperowany,nawet jako sojusznik ludzi specjalnej troski

 2. Iwonka mówi

  Duda sie boi cokolwiek powiedziec zeby nie urazic USA i Izraela.
  Tu ( po angielsku) niesamowicie wazna dyskusja z powaznymi ludzmi na temat zabojstwa iranskiego generala. Kazdy powinien tego posluchac. https://www.youtube.com/watch?v=E8UYcEnwGg4

  Jessie Ventura zolnierz amerykanskiej Navy Seal i gubernator Minessoty o amerykanskim ataku na iranskiego generala.Posluchajcie co on mowi w 1- 2 min o rzadzie amerykanskim non stop oszukujacym spoleczenstwo amerykanskie i swiata. Polacy powinni dobrze sie zastanowic czy chca takiego alianta i jego wojska w Polsce. https://www.youtube.com/watch?v=UPi0xum4Mhk
  https://www.activistpost.com/2020/01/israel-given-advance-notice-of-u-s-plan-to-kill-iranian-gen-soleimani-u-s-congress-left-in-the-dark.html byly agent Mossadu o otaku. Mowi ze chce zeby USA walczylo w wojnie z Iranem bo oni sie boja.

 3. Anton mówi

  Przecież to okupanci a nie polski rząd ! czego oczekujecie od iluminackiej synagogi szatana ???

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.