Potwierdzono 17 przypadek koronawirusa w Polsce. Pacjentka w stanie ciężkim hospitalizowana w Poznaniu

COVID-19/ fot. pixabay
2

W poniedziałek (9.03.2020) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 17 przypadku koronawirusa w Polsce. Pacjentka w stanie ciężkim przebywa w szpitalu w Poznaniu. Miała kontakt z osobą, która przyjechała z Włoch, jednak u tej osoby nie stwierdzono objawów koniecznych do izolacji i badań w kierunku występowania koronawirusa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Osoba w wieku średnim została przewieziona do naszego szpitala w niedzielę przed północą. Jest w stanie ciężkim. Ma objawy zapalenia płuc o bardzo ciężkim przebiegu klinicznym, jest podłączona do respiratora i jest w stanie śpiączki farmakologicznej – poinformował rzecznik poznańskiego szpitala.

Wcześniej kobieta przebywała w szpitalu w Puszczykowie. – Z uwagi na podejrzenie zakażenia koronawirusem, po uzgodnieniu z lekarzem oddziału zakaźnego została przekazana do szpitala miejskiego w Poznaniu. Szpital w Puszczykowie zastosował sanitarne procedury ochronne – poinformowała rzecznik szpitala.

Spośród 17 chorych, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, 5 osób hospitalizowanych jest w Raciborzu, 3 we Wrocławiu, dwoje w Ostródzie, Szczecinie i w Warszawie, oraz po 1 w Poznaniu, Krakowie i Zielonej Górze.

W Europie najwięcej przypadków koronawirusa stwierdzono we Włoszech – 7375. Zmarły 366 osoby. We Francji stwierdzono 1209 przypadków zakażenia. Zmarło 19 osób. W Niemczech jest już 1151 zakażonych i 2 ofiary śmiertelne. W Hiszpanii zakażonych jest 948 osób, z czego zmarło 19. Na całym świecie odnotowano ponad 111 tys. zarażonych. Zmarło 3893 osób, wyzdrowiało ponad 62 tys.

Źródło informacji: wPolityce, Twitter, euractiv.pl

Zobacz też:

Koronawirus: Polska wdraża kontrole sanitarne na granicach. Premier apeluje o odwołanie imprez masowych

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Marian mówi

    Selekcja naturalna… Nic nadzwyczajnego, nie dbasz o siebie – umierasz,proste…

  2. piotr p mówi

    Wiemy, że istnieje zbiór wirusów zwanych koronawirusami (przyczyna) dające objawy grypy, grypopodobne, przeziębienie (skutek). Mówią, że istnieje nowy koronawirus covid-19 (przyczyna2) dający objawy grypy, prypopodobne, przeziębienia (taki sam skutek). Istnienie covid-19 nie jest zatem konieczne dla istnienia tego skutku więc on nie istnieje ( nie tworzy się zbędnych bytów). Histeria została wywołana w celu przesunięcia wolności obywatelskiej w kierunku GUŁAGU teraz nazwanym miejscem kwarantanny. Prawdziwe zagrożenie dopiero przyjdzie a jest nim biały kitel + szczepionka + 5G.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.