Potwierdzono 17 przypadek koronawirusa w Polsce. Pacjentka w stanie ciężkim hospitalizowana w Poznaniu

COVID-19/ fot. pixabay
2

W poniedziałek (9.03.2020) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 17 przypadku koronawirusa w Polsce. Pacjentka w stanie ciężkim przebywa w szpitalu w Poznaniu. Miała kontakt z osobą, która przyjechała z Włoch, jednak u tej osoby nie stwierdzono objawów koniecznych do izolacji i badań w kierunku występowania koronawirusa.

Osoba w wieku średnim została przewieziona do naszego szpitala w niedzielę przed północą. Jest w stanie ciężkim. Ma objawy zapalenia płuc o bardzo ciężkim przebiegu klinicznym, jest podłączona do respiratora i jest w stanie śpiączki farmakologicznej – poinformował rzecznik poznańskiego szpitala.

Wcześniej kobieta przebywała w szpitalu w Puszczykowie. – Z uwagi na podejrzenie zakażenia koronawirusem, po uzgodnieniu z lekarzem oddziału zakaźnego została przekazana do szpitala miejskiego w Poznaniu. Szpital w Puszczykowie zastosował sanitarne procedury ochronne – poinformowała rzecznik szpitala.

Spośród 17 chorych, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, 5 osób hospitalizowanych jest w Raciborzu, 3 we Wrocławiu, dwoje w Ostródzie, Szczecinie i w Warszawie, oraz po 1 w Poznaniu, Krakowie i Zielonej Górze.

W Europie najwięcej przypadków koronawirusa stwierdzono we Włoszech – 7375. Zmarły 366 osoby. We Francji stwierdzono 1209 przypadków zakażenia. Zmarło 19 osób. W Niemczech jest już 1151 zakażonych i 2 ofiary śmiertelne. W Hiszpanii zakażonych jest 948 osób, z czego zmarło 19. Na całym świecie odnotowano ponad 111 tys. zarażonych. Zmarło 3893 osób, wyzdrowiało ponad 62 tys.

Źródło informacji: wPolityce, Twitter, euractiv.pl

Zobacz też:

Koronawirus: Polska wdraża kontrole sanitarne na granicach. Premier apeluje o odwołanie imprez masowych

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Marian mówi

    Selekcja naturalna… Nic nadzwyczajnego, nie dbasz o siebie – umierasz,proste…

  2. piotr p mówi

    Wiemy, że istnieje zbiór wirusów zwanych koronawirusami (przyczyna) dające objawy grypy, grypopodobne, przeziębienie (skutek). Mówią, że istnieje nowy koronawirus covid-19 (przyczyna2) dający objawy grypy, prypopodobne, przeziębienia (taki sam skutek). Istnienie covid-19 nie jest zatem konieczne dla istnienia tego skutku więc on nie istnieje ( nie tworzy się zbędnych bytów). Histeria została wywołana w celu przesunięcia wolności obywatelskiej w kierunku GUŁAGU teraz nazwanym miejscem kwarantanny. Prawdziwe zagrożenie dopiero przyjdzie a jest nim biały kitel + szczepionka + 5G.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern