Potężny Marsz o Wolność w Londynie. Pochód prowadziły brytyjskie pielęgniarki [FOTO+WIDEO]

2

22 stycznia 2022 roku w Londynie odbył się Marsz o Wolność. Relację z tego wydarzenia przesłał do nas Czytelnik Krzysztof Jastrzembski.

„Zbiórkę ogłoszono na 13: 00 pod siedzibą BBC koło Oxford Circus. Marsz prowadziły pielęgniarki z angielskiej służby zdrowia (National Health Service NHS) przez Regent Street, Picadilly, Haymarket, do Trafalgar Square, gdzie zatrzymano się na około godzinę, pewnie po to by dziesiątki tysięcy uczestników zapełniło plac, niektórzy tam jedli obiad. W marszu brała duża grupa katolików z klasztoru Tyburn Convent, którzy zaczęli przygotowania już o 9-tej rano, byli też Polacy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 Następnie przemarsz przez Whitehall, gdzie widoczna była garstka policjantów przed siedzibą Borysa Johnsona, tłum skandował „Hańba”(Shame). Poza tym jednym odcinkiem nie było nigdzie policji. Marsz dotarł pod Parlament ( Parliament Square) około 15: 00, z tym ze Big Ben cały czas wskazywał 12-tą, przydałby się zegarmistrz. Nie było żadnych organizatorów ani mównicy, z tym że podczas imprezy były spontaniczne występy małych kapel, na Trafalgar Square rozdawano darmowe obiady i było stoisko z koszulkami po £4, i niektórzy wykrzykiwali hasła, głownie „Freedom” przez tuby.  Rozdawano też nową gazetę pt. Freedom z „Nuremberg #2” na pierwszej stronie.

Filmik z MIR.TV, spotkanych na Trafalgar Square.”

RELACJA WIDEO – TUTAJ

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. czarny mówi

    Podreptali sobie i jakiś efekt z tego jest? Bo na razie to pewnie Johnson pęka ze śmiechu.

  2. BP mówi

    Jak go królowa pogoni za jego wybryki, to przestanie się śmiać

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.