Posłowie zdecydowali w kwestii komisji śledczej ds. „wyborów kopertowych” i zamrożenia cen energii

Jacek Sasin/ fot. screen
4

W czwartek (7.12.2023 r.) wieczorem Sejm jednomyślnie zagłosował za przyjęciem uchwały o powołaniu komisji śledczej do zbadania legalności, prawidłowości i celowości działań podjętych w celu przygotowania i przeprowadzenia wyborów Prezydenta RP w 2020 r. w formie głosowania korespondencyjnego. Przegłosowano także sprawę zamrożenia cen energii.

W głosowaniu dotyczącym wyborów prezydenckich w roku 2020 wzięło udział 446 parlamentarzystów, wszyscy byli „za”, nawet przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy. Teraz wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak (Konfederacja) poinformował, że prezydium Sejmu przyjęło jednomyślnie parytet podziału miejsc w komisji śledczej ds. wyborów kopertowych „w sposób uwzględniający proporcjonalność i zarazem dający wszystkim klubom możliwość zasiadania” w niej. KO będzie miała w niej czterech przedstawicieli, PiS – trzech, a reszta klubów po jednym.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przypomnijmy, że w roku 2021 w sprawie tzw. „wyborów kopertowych”, które ostatecznie się nie odbyły, wypowiadał się sam Marian Banaś, prezes Najwyższej Izby Kontroli. 25 maja 2021 roku poinformował, że kieruje do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministrów: Michała Dworczyka, Jacka Sasina i Mariusza Kamińskiego. Sprawa dotyczy prezydenckich wyborów kopertowych, których przeprowadzenie zlecił Morawiecki.
Organizowanie i przygotowanie wyborów na podstawie decyzji administracyjnej nie powinno mieć miejsca i było pozbawione podstaw prawnych – mówił Banaś podczas konferencji prasowej. NIK złożyła wtedy zawiadomienia do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez zarząd Poczty Polskiej i zarząd Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Druk kart wyborczych do wyborów kopertowych, które się nie odbyły, pochłonął ponad 70 milionów złotych. Głównym odpowiedzialnym wyrzucenia pieniędzy w błoto był minister aktywów państwowych i wicepremier Jacek Sasin.

W czwartek Sejm przegłosował także zamrożenie cen energii elektrycznej na pierwsze półrocze 2024 roku. Posłowie przyjęli projekt sejmowej większości. Za ustawą zagłosowało 247 posłów, 197 się wstrzymało, a jeden był przeciw. Posłowie przyjęli projekt sejmowej większości. Za ustawą zagłosowało 247 posłów, 197 się wstrzymało, a jeden był przeciw.

Relacja z obrad Sejmu:

Przeczytaj także:

Żydowski kolega Mazurka twierdzi, że mordowanie Palestyńczyków “to nie jest wymordowanie”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. zagłoba sum mówi

  Komisje w knesejmie nie są od wyjaśnianie czegokolwiek, tylko od lansowania się i wyciągania kasy podatników. Do takich szwindli wystarczyłaby NIEZALEZNA prokuratura…

 2. AntyPO✡PiS mówi

  Kolejny teatr dla gojów i oczywiście na ich koszt.

  Od 1989 roku rządzi w Polsce układ komunistów z postkomunistami, czyli POPiS, SLD, PSL + przystawki III droga
  Obowiązuje żelazna zasada ustalona w przy okrągłym stole – „my nie ruszamy waszych, a wy naszych”

  I dlatego po 1990 roku nie został rozliczony ani jeden komunistyczny 👹 zbrodniarz z PZPR, SB i WSW.
  A na liście „100” najbogatszych mieszkańców Polski jest wyłącznie komunistyczna bezpieka i jej resortowe pomioty, które mogą sobie beztrosko mieszkać w luksusowych rezydencjach.

 3. Rafał mówi

  Wszystko dlatego że PiS nie skorzystał z pomocy fachowców. Jest taka instytucja która od ponad 1000 lat pasożytuje na Polakach dojąć grube miliardy a jeśli chodzi o koperty to terenowi przedstawiciele tej instytucji są prawdziwymi mistrzami we wszelkich operacjach kopertowych…. zwłaszcza jesli te koperty zawierają gotówkę.

 4. anonim mówi

  Nic temu pomiotowi wierchuszki komuszej nie zrobia. W Magdalence junta jaruzelsko-kiszczakowa wraz z zydokomuna i zydosolidarnoscia zawarli nieformalby pakt, ze wzajemnie z tej bandy nikogo nie beda ruszac. Ta hucpa trwa do dzis i trwac bedzie, bo obce genetycznie polskojezyczne osobniki niczym kameleony udaja Polakow, patriotow, katilikow i autorytety. Nieswiadomoma biomasa nie rozumie i nie chce zrozumiec ze to szwindel, bo jest karmiona papka propagandowa i daninani ze zlodziejskich podatkow.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.