Posłowie Kulesza, Dziambor i Sośnierz odchodzą z partii KORWiN: „Budujemy czwartą nogę Konfederacji” [WIDEO]

Jakub Kulesza, Artur Dziambor i Dobromir Sośnierz/ fot. screen
5

We wtorek (8.03.2022) posłowie Jakub Kulesza, Artur Dziambor i Dobromir Sośnierz poinformowali, że odchodzą z partii KORWiN, ale pozostają w Konfederacji jako jej „czwarta noga”.

– Zmiany są czymś NORMALNYM. Często dokonywane są siłą. Partie powstają, łączą się, rozpadają. Dzisiaj razem z Arturem Dziamborem i Dobromirem Sośnierzem opuszczamy partię KORWiN i budujemy czwartą nogę Konfederacji. Partię prawdziwie wolnościową, skupioną na sprawach gospodarczych – napisał na Twitterze Kulesza odnosząc się do wpisu Janusza Korwina-Mikkego na temat nienaruszalności granic w Europie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Szczere życzenia powodzenia! Nic tak dobrze nie robi, jak konkurencja. To znacznie lepsza sytuacja niż nieustanne spory wewnątrz Partii od pół roku… – odpisał Janusz Korwin-Mikke.

 

– Niestety, po prawdziwej kanonadzie nieodpowiedzialnych wypowiedzi prezesa na tematy ukraińskie, jesteśmy zmuszeni wypisać się z partii KORWiN – powiedział poseł Sośnierz na konferencji prasowej.

 Oczywiście wiemy, że Janusz Korwin-Mikke takie wypowiedzi miał już wcześniej, od lat był znany z takich prorosyjskich wypowiedzi, mniej lub bardziej prorosyjskich. W zwykłych, spokojnych czasach pokoju był to jakiś irytujący ekscentryzm. Natomiast od kilku tygodni jest to temat numer jeden w Polsce i jeszcze długo będzie. I w obliczu takiej sytuacji, w obliczu wojny na Ukrainie, w obliczu tego, jak dużym problemem to się dla nas stało, nie jesteśmy w stanie nadal się identyfikować jako partia KORWiN. Partia nazywa się tak, jak się nazywa. Trudno odcinać się od wypowiedzi Janusza Korwina-Mikkego pod etykietką partii KORWiN – wyjaśnił Sośnierz.

Źródło informacji: Twitter, Facebook

Zobacz też:

Konfederacja domaga się reakcji premiera Morawieckiego ws. dezinformacyjnych działań TVP Info

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Cóż… stół na trzech nogach nigdy się nie będzie kolebał nawet jeśli nogi nie są równe. Przy czterech wystarczy, że jedna jest nie „tej długości”…

 2. W K mówi

  Jeśli nie dołączy do nich poseł Winnicki, to się nie liczy. Panowie posłowie, czas zakasać rękawy i słowa zmienić w czyny. Dzięki Wam już wkrótce ukraińskie sotnie mogą maszerować na Placu Czerwonym. Herojom posłom sława!

 3. Leszek SG mówi

  Cóż, banderowcy i fanatyczni atlantyści odchodzą. Ale mają pamięć rybek akwariowych. JKM jest obiążęniem, ale też głównym atutem środowiska wolnościowców. A każdy,kto ma pamięć lepszą niż rybka akwariowa, wie jak kończyli korwinowca bez Korwina. Kończyli na śmietniku..
  W Konfederacji, tyko JKM i Braun zachowują realizm i godność

 4. Rafał mówi

  Gratuluję wam „wolności słowa” i cenzurowania komentarzy!!!

 5. Marek mówi

  Najlepiej prosto do trzaskiwskiego

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.