Posiedzenie parlamentarnego zespołu Norymberga 2.0. Wyniki kontroli NIK ws. nieprawidłowości przy wypłatach dodatków kowidowych [WIDEO]

poseł Grzegorz Braun na posiedzeniu zespołu Norymberga 2.0./fot. Twitter
5

W piątek (6.05.2022) odbyło się kolejne posiedzenie parlamentarnego Zespołu ds. Nadużyć i Naruszeń Prawa w związku z Covid-19, potocznie nazywanego Norymberga 2.0. Pracom zespołu przewodniczy poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Tematem poprzedniego posiedzenia, które odbyło się 14 marca, były niepożądane odczyny poszczepienne występujące po przyjęciu preparatów nazywanych szczepionkami na C19. Dr Adam Niezgoda przedstawił wtedy referat dotyczący nieprawidłowości w procesie badań klinicznych przeprowadzonych przez Pfizera. – Pfizer udowodnił szkodliwość własnego produktu – podsumował dr Niezgoda.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOBACZ: Komisja Norymberga 2.0 ws. NOP po szczepieniach na C19: „Pfizer udowodnił szkodliwość własnego preparatu” [WIDEO]

Tematem dzisiejszego posiedzenia były wyniki kontroli przeprowadzonej przez Najwyższą Izbę Kontroli w zakresie nieprawidłowości związanych z systemem dodatków kowidowych w okresie od listopada 2020 do maja 2021 roku. Kontrola została przeprowadzona w trzech szpitalach kowidowych i w zachodniopomorskim oddziale NFZ. Jej wyniki pokazują systemową patologię, jaka wytworzyła się na skutek wprowadzenia dodatków kowidowych.

Dodatki były wypłacane wielokrotnie tym samym osobom, przy czym przekraczano miesięczny limit ich wysokości. Wypłacano je również po kilku miesiącach po wprowadzeniu różnego rodzaju korekt do dokumentacji, a wartość wypłaconych świadczeń zwiększała się w ten sposób o ponad 60%. Wystarczyło wykazać jeden 30 minutowy kontakt miesięcznie z pacjentem zakażonym lub podejrzanym o zakażenie wirusem SARS-CoV-2, żeby otrzymać dodatek w wysokości 15 tysięcy złotych. W zależności od szpitala dodatki wypłacano – w przeliczeniu na jedno łóżko kowidowe – nawet 30 pracownikom danej placówki medycznej. Dodatki wypłacano też osobom ustawowo nieuprawnionym do ich otrzymania oraz osobom, które w ogóle nie miały kontaktu z pacjentami kowidowymi.

Podczas posiedzenia zespołu przedstawiono też relację doktor Eweliny Gierszewskiej, która opowiedziała, w jaki sposób systemowo sparaliżowano służbę zdrowia odcinając pacjentów od bezpośredniego kontaktu lekarzy. Gierszewska jeździła na wizyty domowe do pacjentów z kowidem, podczas gdy inni lekarze odmawiali kontaktu z chorymi. Leczenie teleporadami określiła jako „leczenie w ciemno”. – Jak można leczyć nie osłuchując pacjenta jeżeli ma infekcje dróg oddechowych? Nie jest to zgodne ze sztuką lekarską – podkreśliła.

Źródło informacji: sejm.gov.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: Niezauważony upadek wielkiego kłamstwa

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rebih mówi

  Korupcja na masową skalę wspierana drukowaniem pieniędzy stałą się podstawowa zasadą PRL-BIS.

 2. verizanus mówi

  Co na razie z tego posiedzenia wynikło dla winowajców? Pewnie jak zwykle nic 😉

 3. zagłoba sum mówi

  W marcu 2021 Borys Johnson ogłosił ogólnonarodową minute ciszy dla uczczenia 125 Brytyjczyków, ofiar RZEKOMEJ pandemii. Teraz uwaga!!! W listopadzie tego samego roku niezalezne ośrodki zarządały ujawniena PRAWDZIWEJ liczby ofiar rzekomego wirusa covid i cóz sie okazało?.. Tych ofiar jest niespełna 7 tysięcy! Do czego zmierzam? Ano do róznicy pomiędzy 125k i 7k, wynoszącej 118 tysięcy zgonów. Te 118 tysiecy to ZAMORDOWANI z zimną krwią przez antyludzki i antyobywatelski rezim ludzie! Skala hipokryzji przekroczyła wszelkie „rekordy” W ukropolin ( POLSKI juz nie ma…) licznba zamordowanych przez skorumpowanych bandytów z antypolskiego nierządu, rzekomą opozycję i zeszmaconych ekspertów to ca. 200 tysięcy osób! I CO??? I NIC!!! Żaden z bandytów rządowych, zaden z gnojów zwanych ekspertami, zaden moravetz, budka, kalkstein, horban czy simon nie wiszą na latarnii…

 4. zagłoba sum mówi

  125 TYSIĘCY miało być, oczywiście.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.