Poseł PiS zapowiada policyjne kontrole w kościołach w celu weryfikacji paszportów kowidowych. Rzecznik KEP: „Prawo nie przewiduje takiej możliwości”

poseł Czesław Hoc/ fot. screen
13

W czwartek (9.12.2021) poseł Prawa i Sprawiedliwości, Czesław Hoc, współautor projektu ustawy wprowadzającej segregację sanitarną w miejscu pracy, był gościem programu „Graffiti” Polsat News. Zapytany o termin złożenia projektu do Sejmu, odparł, że nastąpi to za tydzień.

ZOBACZ: Posłowie PiS składają projekt ustawy wprowadzającej segregację sanitarną w miejscu pracy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Odnosząc się do wprowadzonych przez rząd limitów w pomieszczeniach, z których zwolnione są wyłącznie osoby zaszczepione, Hoc oświadczył, że jeśli właściciel obiektu nie dokona weryfikacji, to policja będzie mogła kontrolować np. wiernych w kościołach lub klientów restauracji.

– Jeśli w restauracji lub kościele będzie powyżej połowy osób w ławkach, czy przy stolikach, to będzie mogła wejść policja i sprawdzić? – zapytał red. Marcin Fijołek. – Tak, w mojej ocenie oczywiście tak – powiedział Hoc. Na uwagę, że limity już dawno nie są nigdzie przestrzegane, poseł PiS odpowiedział: Jeżeli wtedy weszłaby kontrola w postaci służb mundurowych, właściciel mógłby ponieść karę.

Do wypowiedzi posła Hoca, zapowiadającego policyjne kontrole w kościołach, odniósł się rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. – Prawo nie przewiduje żadnej możliwości weryfikowania paszportów kowidowych czy jakiś innych zaświadczeń, które mogłyby potwierdzić zrobiony test – powiedział.

– Jeśli takie regulacje zostaną wprowadzone, wtedy Kościół w Polsce do tego się odniesie. Na razie takich praktycznych wytycznych nie ma, a zatem pozostaje to, co obowiązuje do tej pory – odwoływanie się do uczciwości, roztropności i do zdrowego rozsądku tych wszystkich, którzy przychodzą na nabożeństwa czy liturgie – wskazał rzecznik KEP. – Nie ma żadnych narzędzi prawnych do tego, żeby móc kogokolwiek w tym punkcie weryfikować – dodał.

– Prędzej będę odprawiać Msze Święte na parkingu, niż sprawdzać certyfikaty wchodzącym do kościoła – zapowiedział na Twitterze ks. Daniel Wachowiak.

Źródło cytatów: Polsat News

Zobacz też:

„Idioci i hochsztaplerzy zgotowali nam ten los”. Katarzyna Treter-Sierpińska o książce „Kowidowe getta” [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. bess mówi

  Kościół został już tak zinfiltrowany przez diasporę żydowską, że łatwo domyslac się stanowiska episkopatu. To już jest korporacją nie Kościół. WIęc podejdą do sprawy po kupiecku. Wejdą w ten interes, czyliświatowy obóz koncentracyjny zarządzany przez elity na smyczy. Jak wiemy nad wszystkim stją pos żydowskie klany banksterskie. To jest mafijny kartel zarządzany przez cztery największe fundusze inwestycyjne na świecie, Właścicieli (na papierze) 90% dóbr na świecie, dzięki mechanizmowi produkowania i pożyczania pustego pieniądza. Kto im na to pozwolił? Skorumpowani urzędnicy.

 2. Hammurabi mówi

  To może żeby ułatwić działanie takim mendom jak ten cały Hoc wprowadzić obowiązek tatuowania kodu kreskowego na czołach zaszczepionych? Jeszcze lepiej na czołach i prawym ramieniu…
  Pod tym kodem można dodać pesel i numer statystyczny odpowiadający miejscu i dacie zaszczepienia?
  Jakiż to byłby „piękny widok”, gdyby w sklepach, kościołach, środkach komunikacji ludzie wchodząc, pokazywaliby innym ów kodzik.
  Mając go na czole mogliby sprzedawać i kupować… Zupełnie jak w Apokalipsie…
  Czesio Hoc poseł na Sejm V, VI, VII, VIII i IX kadencji (2005–2015, od 2019), poseł do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji (2015–2019)…
  Chodzący dowód na konieczność ograniczenia do dwóch kadencji poselskich.
  Po ponad dwudziestu latach „kariery” i utraceniu kontaktu z rzeczywistością stanowi realne zagrożenie dla porządku prawnego Polski i nie tylko on.

 3. internet mówi

  Kobieta zakażona koronawirusem pobiła rekord. Prawie rok z COVID-19

 4. Aga mówi

  Gibraltar najbardziej zakeczupowany kraj na swiecie powyzej 99%, włśnie odwołał wszystkie uroczystości zaplanowane na koniec roku z powodu wzrostu liczby chorych na srovid.

 5. Rebih mówi

  To kolejne forsowanie bezprawia, bowiem właściciel nie ma prawa nawet zapytać o szczepienie. Pewnie komuś wlepią mandat na postrach, bo przecież chodzenie po sądach przyjemne nie jest, wiec nawet gdy ktoś wygra proces to i tak de facto zostanie dotkliwie ukarany. Cały PiS z tą ich podłością i arogancją a la Morawiecki.
  Ciekaw jestem tylko, czy policja ma prawo żądać świadectwa szczepienia. W końcu nie są od tego.

 6. Egil mówi

  Po ryju widać, ze to swinia pierwszej klasy.

 7. Arkadiusz mówi

  Polski parlament powinien liczyć 100 posłów. Żebyśmy wszystkich po twarzach i nazwiskach rozpoznawali i zapamiętali. Żeby nie było takich sytuacji, że jakiś poseł chowa się przed elektoratem przez całe lata, a w pewnym momencie zostaje uruchomiony przeciw niemu. Za dużo ich, przez co mogą się przed nami „chować”.

 8. Buran mówi

  @Arkadiusz. Od dawna tak uważam. A senat – tą słynną izbę zadumy – zlikwidować, bo to jest zwykła przeczekalnia dla tych co nie załapali się na bardziej intrantne synekury.

 9. Repatriant mówi

  ja znam tego rabiego kloca czy hoca, ponury żniwiarz, doktor kostucha, uśmiercił więcej ludzi niż wyleczył, pokomunistyczny, zamordystyczny tłuk z zachodniopomorskiego

 10. Wiesław mówi

  Nie słuchajmy i nie popierajmy antypolskich prostytutek.

 11. anonim mówi

  To parszywa gnida już z tej mordy widać, że to rasowy komuch, który całe życie żył na cudzy koszt. Trzeba zapamiętywać te mendy, które atakują Polaków i w swoim czasie wymierzyć im sprawiedliwość. To ich trzeba zlustować pochodzeniowo, środowiskowo i nawet genetycznie i wtedy okaże się jak wiele przybłęd polskojęzycznych jest w Polsce. Nie oszukacie tych czujnych Polaków, który jest sporo i którzy nie wierzą w wasze polityczne brdenie i brzydzą się waszą nowomową. Już nawet ,,niebieskie ptaki” przestały wam ufać.

 12. Marysia mówi

  Lekarz Kołobrzeski. Rzeczywiście, nie ma dobrych opinii wśród mieszkańców. Idealnie wpasowuje się w towarzystwo mataczy tego pięknego Uzdrowiska…. 🙁 jest przykładem ustawionych wyborów. Kogo znam, to głosował albo na KO albo na młodych z PiS, Zachodniopomorskie ma słabe struktury narodowe. Więc jak Hoc może być z sejmie? Ale coś tu pisać. Gawłowski senator koszaliński 😀 mimo, że ludzie nie mogą mu wybaczyć zniszczenia jez. Jamno. Więc jak takie kanalie mogą doić nasz kraj? Wybory to paranoja…….

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.