Poseł Nowoczesnej usprawiedliwia Rzeź Wołyńską. Ostra reakcja redaktora Klarenbacha [WIDEO]

Paweł Pudłowski/fot. twitter
15

Podczas programu „Minęła 8” poseł Nowoczesnej Paweł Pudłowski odniósł się do antypolskiej demonstracji we Lwowie, która odbyła się pod hasłem „Lwów nie dla polskich panów”. Pudłowski oświadczył: „To bardzo smutne obrazki. Ta relacja mogłaby być lepsza. Uważam, że dyplomacja polska powinna zabiegać o jak najczęstszy dialog z Ukrainą i o rozmowę o historii, która jest trudna, bo rzeczywiście wymagaliśmy – będąc tam – pracy ponad miarę i Rzeź Wołyńska…”

Redaktor Klarenbach zapytał: „Wymagaliśmy czego? Panie pośle, co pan mówi? Czy wy w Nowoczesnej wszyscy macie jakieś nowoczesne podejście do historii? O czym pan mówi?”, na co poseł Pudłowski stwierdził: „Mówię o tym, że Polacy wymagali ponad miarę od ukraińskich pracowników, tak oni przynajmniej tłumaczą się dlaczego nastąpiła Rzeź Wołyńska. Tak? Czy pan redaktor nie słyszy tego dialogu?”.

Jak można zareagować na takie brednie? Redaktor Klarenbach zrobił to po mistrzowsku. „Kiedy doszło do Rzezi Wołyńskiej, kiedy szedł Bandera, czy też ludzie związani z OUN/UPA i „riezali” swoich za to, że się związali z Polakami, to było też wymaganie czegoś ponad stan? Czy ci Ukraińcy, którzy ponieśli śmierć za to, że ratowali Polaków, też od nich wymagano ponad stan? O czym pan mówi w ogóle?” – zapytał Klarenbach, a Pudłowskiemu ględzącemu o trudnej historii wyjaśnił: „Nie. Ona jest bardzo prosta. Historia w tym wypadku jest zero-jedynkowa”.

Źródło: twitter

SKLEP-WPRAWO.PL

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Nowoczesna zabiega o elektorat na poziomie gimbazy, ciekawe tylko, że za takie brednie nikt ich nie pozwał za lżenie narodu polskiego (ponoć są takie paragrafy). Niby nie ma być nienawiści itd, a jak tacy jak ten poseł takie nienawistne i nieprawdziwe rzeczy mówią o Polakach jest jakaś dziwna cisza wśród różnych zatroskanych o „nienawiść, rasizm, ksenofobie” itp

 2. Mr. ?? mówi

  Samozaoranie nowoczesnego
  Nowoczesna, PO, PiS tak podlizują się Ukrainie, opowiadają bajki o tym że Ukraina jest potrzebna do walki z Rosją Ukraina która oddała Krym bez walki 🙂

 3. Robert mówi

  Ukraina to nowa ziemia obiecana,nowy raj na ziemi,żyznej,bogatej,pomiędzy wschodem a zachodem,królestwo niebieskie którego budowę zlecili carpenterom amerykańskim wg.ich technologii.Polega ona na wejściu w posiadanie starego domu na drogiej,dobrej działce,kompletnym wyburzenia i postawieniu new construction dla bogatego,żydowskiego ownera ,lekarza,prawnika,bankiera.Tak sie buduje Amerykę

 4. Robert mówi

  Babi Jar,tam się wszystko zaczęło w tzw.ostatecznym rozwiązaniu

 5. M.i mówi

  Dużo się mówi o skutkach stosunków między Polakami i Ukraińcami, między innymi na Wołyniu, a może ktoś się pochyli i przedstawi przyczyny, i wyjaśni dlaczego tak się stało?? Czy nie jest faktem,że II RP niestety źle traktowała Ukraińców na siłę chcąc ich spolonizować ?? Niestety faktem jest że likwidowano im szkoły i cerkwie (ok.260), do czego to miało doprowadzić??? Czy może to było nawracanie na jedynie słuszną wiarę ??? Takie działania nasilały nastroje antypolskie i to nie działo się z dnia na dzień więc nic dziwnego że w końcu doprowadziło do tragicznych wydarzeń. Niestety stosunki między dwoma narodami nie są czarno-białe i w tej kwestii nie można szukać tylko winy jednostronnej jakby co niektórzy chcieliby widzieć. Są to trudne tematy ale na pewno trzeba o tym rozmawiać nie wybielając, żadnej ze strony konfliktu.

  1. V80 mówi

   Czyli twoim zdaniem tłumaczy to riezanie piłami ludności polskiej w tym dzieci?! Gratuluję oceny sytuacji, naprawdę wnikliwa analiza

  2. Aga mówi

   Po pierwsze nie ma żadnej Ukrainy. To są tereny Rusi Czerwonej, Kijowskiej od wieków należące do Polski (wystarczy sprawdzić jakie nazwy noszą uczelnie np we Lwowie i dla jakiego kraju biło serce Lwowa Semper Fidelis). Twór zwany współcześnie Ukrainą powstał około 100 lat temu z austriacko-niemieckiej inspiracji. Składa się z ziem należących do Polski, Rumunii, Królestwa Węgier (ach te sentymenty kiedy to graniczylismy że sobą…) oraz Tatarów krymskich ewentualnie Rosji. A pochodzenie tzw Ukraińców…poczytajcie…kto i dlaczego uciekał na Dzikie Pola leżące wtedy pomiędzy Polską a Turcja.. Jedyne do czego ten tzw „narod” jest zdolny to organizowanie co jakiś czas rzezi vide Rzeź Humania. Przydałby się znowu współczesny książę Jarema Wisniowiecki.. Jestem za zakazem opuszczania Ukrów do naszej kochanej Ojczyzny, zakaz nadawania obywatelstwa, zakaz nabywania ziem i nieruchomości. Inaczej sami wychodujemy żmiję na własnej piersi i będziemy mieć V kolumnę. Zastanówcie się, jak już zdobędą polskie obywatelstwo to na jaką partię będą głosować….?

   1. michu mówi

    To jest robione celowo. Zachód rozbijają muslimami a nas Ukrami

    1. Teresa mówi

     Wszędzie Zydzi działają i jątrzą,nastawiając jednych przeciw drugim

   2. M.i mówi

    ”Tereny należące od wieków do Polski,, … czyli ,,bezkrwawo,, szablą odebrane i to według ciebie znaczy że już polskie -:) i dodaj jeszcze że rusini to tak jakby Polacy byli …he..
    No niestety ale Polacy stanowili 17% społeczeństwa na tych terenach. Co do nazw we Lwowie to na ten czas nie było innych szkół jak polskie -:) wszystkie inne były likwidowane podobnie jak cerkwie innego wyznania. Wszystko miało podlegać polonizacji ,taka polityka była z założenia. Jak się pisze o ,,rezaniu,, to uczciwość nakazuje też przedstawić mordy dokonane ze strony polskich ,,patriotów,, Nie można wybiórczo traktować historii. Druga RP ma niestety wiele grzechów na sumieniu i o tym też trzeba mówić i taką intencję miała moja wcześniejsza wypowiedź.

    1. Aga mówi

     Hahaha! Tak…W XIII i w XIV wieku to było mnóstwo upadlinskich szkół…to się uśmiałam! Tak, Rusini to byli Polacy, tak jak Polakami są Mazowszanie, Kaszubi, Ślązacy bo to był region w Polsce. Zaskoczę Cię ale 20 % Polaków to byli mieszkańcy nawet Odessy, poczytaj trochę… W polskim Lwowie przed wojną około 80% stanowili Polacy. Czekam aż jeszcze napiszesz że Kamieniec Podolski to też upadlińcy zbudowali..swoją drogą warto zobaczyć jak doprowadzają do ruiny ten stary polski zamek, burząc mury przy pomocy ciężkiego sprzętu. U tego prymitywnego, stepowego „narodu” to się nazywa „konserwacja zabytkow”.

 6. A mówi

  Dali najmądrzejszego a i ten poległ… Dupa.

 7. michu mówi

  To jest robione celowo. Zachód rozbijają muslimami a nas Ukrami

 8. Teresa mówi

  No cóż,politycy z nowoczesnej,ale nie tylko oni,równiez z PO,PSL jak również z PIS jest niedokształcona,guzik wiedzą,wiedza histyryczna na poziomie zerowym,dostają instrukcje z partii i potem tworzą zupełnie nową historię opartą i na instrukcjach i na własnych wymysłach.

 9. Polak mówi

  No oczywiście że Pan Pudłowski ma rację. Ukraińcy powiedzieli polakom ‚ dosyć ‚ widocznie inaczej się nie dało na tamte czasy,
  Trzeba oddzielić skutek od przyczyny. Wszyscy celebrują skutek, ale tylko Pan Pudłowski miał odwagę przedstawić wstydliwą dla polaków przyczynę.
  Klarenbacha sterowanego z ‚ reżyserki’ pominę uśmiechem.
  Brawo dla prawdy, nawet tej gorzkiej o polakach. Brawo za odwagę Panie Pudłowski.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.