Poseł Braun interweniuje w obronie nauczycielki szykanowanej za udział w akcji #StopUkrainizacjiPolski. Donos do dyrekcji złożyli ukraińscy uczniowie [WIDEO]

poseł Grzegorz Braun podczas interwencji poselskiej w szkole w Nisku/ fot. Twitter
19

W środę (2.11.2022) poseł Konfederacji Grzegorz Braun przeprowadził interwencję poselską w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Interwencja dotyczyła nauczycielki matematyki szykanowanej za udział w pikiecie promującej akcję #StopUkrainizacjiPolski.

Dyrektor zapowiedział wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec kobiety w reakcji na petycję z 23 października podpisaną przez ponad 60 Ukraińców uczących się w tej szkole, którzy domagają się ukarania nauczycielki. Ukraińscy uczniowie odmówili też uczestniczenia w prowadzonych przez nią lekcjach.

Wsparcie - darowizny

Po zakończeniu pikiety #StopUkrainizacjiPolski, w której brała udział nauczycielka, ukraiński uczeń wysłał do niej wiadomość na Facebooku, w której zarzucił jej brak wiedzy historycznej na temat Stepana Bandery i Ukraińskiej Powstańczej Armii.

– Akcja uświadamiająca, prowadzona pod hasłem #StopUkrainizacjiPolski, znajduje swoje pełne potwierdzenie w tej sytuacji. Polska nauczycielka, w polskiej szkole, w regionie o utrwalonych tradycjach patriotycznych, nie może czuć się już jak u siebie – stwierdził poseł Braun.

Posła Brauna przyjął zastępca dyrektora, który usiłował nie dopuścić do przeprowadzenia interwencji zasłaniając się nieobecnością dyrektora. Poseł wezwał policję, aby umożliwiła mu przeprowadzenie interwencji. Zastępca dyrektora nie chciał udostępnić petycji złożonej do dyrektora zasłaniając się dobrem uczniów, którzy podpisali się pod petycją. Następnie poinformował, że skarga uczniów była związana z ulotką #StopUkrainizacjiPolski, na której była przekreślona flaga ukraińska. Po okazaniu wiadomości, którą nauczycielka otrzymała przez Facebook, a w której podniesiono kwestię Bandery i UPA, zastępca dyrektora przyznał, że o tym nie wiedział i weźmie to pod uwagę. Z notatki udostępnionej posłowi Braunowi wynika, że dyrektor szkoły uznał, iż nauczycielka dopuściła się „naruszenia praw ucznia i praw dziecka”

Tak wygląda ukrainizacja Polski. Ukraińscy uczniowie, przyjęci do polskiej szkoły, atakują polską nauczycielkę, a dyrekcja staje po ich stronie. Bandera i UPA mają być uznani za bohaterów, a nauczycielka jest szykanowana za udział w patriotycznej pikiecie. To dopiero przedsmak tego, co czeka nas w Polsce ze strony Ukraińców gloryfikujących zbrodniarzy odpowiedzialnych za ludobójstwo na narodzie polskim.

Źródło informacji: Konfederacja Korony Polskiej/Facebook

Zobacz też:

Ukraina celebruje 80. rocznicę powstania UPA: „Współczesne Siły Zbrojne Ukrainy są tak samo niezłomne jak żołnierze UPA”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. z-k mówi

  Nie pomoże poselska interwencja. Solidarnie zaszczują kobietę – ukraińscy banderojuniorzy wzięci na utrzymanie polskich podatników razem z polskimi banderopachołami

 2. Reakcjonista mówi

  Bandera awqnsował na piSSowskiego bohatiera?

 3. W K mówi

  Ukraińcy to antypolski problem. Ukraińcy muszą opuścić Polskę. Dzięki temu zniknie problem.

 4. AntyPO🔯PiS mówi

  👏 Wielkie brawo dla polskiego patrioty 💕 Pana Grzegorza Brauna!

  Brawo KONFEDERACJA Wolność i Niepodległość! 💪

  NIE dla ukrainizacji Polski !!!

  Ta banda 60-ciu banderowskich 👹 pomiotów powinna być deportowana razem z rodzicami na UPAdlinę do żyda ✡ Zełenskiego!

 5. Hammurabi mówi

  “Pani Małgorzata podniosła ton”… I miała pełne święte prawo!
  Obejrzałem materiał i znów nasuwa mi się niezmienne pytanie: gdzie do jasnej cholery są rodzice i opiekunowie polskich uczniów tej (i zapewne wielu innych szkół terroryzowanych przez poprawnych ideologicznie urzędników) szkoły? Gdzie są sami uczniowie? To przecież ICH SZKOŁA, MIASTO, ICH KRAJ!!!
  Co? Dudy w miech i wzrok błądzący po suficie? Obojętność na miarę “wiejskiego głupka którego lał w pysk kto chciał a ten się tylko uśmiechał? No brawo! “Niech na całym świecie wojna, byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna”, choć Nisko to ponoć nie wieś ale miasto piętnastotysięczne.
  Garstka – nazwijmy to po imieniu – nieproszonych gości zaczyna panoszyć się w tej szkole, dyktować warunki, stawiać wymagania…
  Miliony zaś ich rodaków żyjąc na nasz koszt, postępują bądź niedługo będą postępować podobnie!
  Przypomnę więc stare przysłowie: “gość i ryba po trzech dniach cuchnie”. Obecna w polskim życiu mimo tradycyjnej polskiej gościnności, bo każdej gościnności można nadużyć a Ukraińcy jej od dłuższego czasu nadużywają.

 6. larry mówi

  to pokazuje jak nasz system edukacji jest upośledzony skoro młode banderole nie są doedukowane w tej kwestii i dalej gloryfikują ludobójców

 7. zagłoba sum mówi

  Od dawna piszę, że Narodu Polskiego NIE MA! Pozostało moze 10, może 20 procent Polaków, reszta to ogłupiona prymitywną propagitką sączoną 24/7/365 przez meNdiościek tępa biomasa (tzw. ciemny lud, który wszystko kupi).

 8. T mówi

  Marna szkoła skoro 60 uczniów z kraju na u jest w stanie zagrozić posadom nauczycielskim odmawiając nauki. Ciekawe czy ten pan dyrektor petycję przyjął osobiście z chlebem i solą czy też zasłaniał się zastępcą. Cienki bolek z dyrektora skoro nie umie bronić swojego zdania. Zmieńcie go bo za rok będziecie w obcym języku uczyć albo zamienią was na nauczycieli z kraju na u.

 9. Rebih mówi

  NIestety, ale ta nauczycielka została osamotniona w walce o Polskę. A wystarczyłoby, gdyby polscy uczniowie ją wsparli. Ale każdy rodzic gdzieś tam pracuje i boi się wychylić. A gdy do drzwi zapuka Ukrainiec z siekierą, będzie juz za późno na “odwagę cywilną”.

 10. Elena mówi

  Komu nie podoba się POLSKA HISTORIA PRAWDY – jeszcze żyją Świadkowie tamtych zbrodni, to VON Z POLSKI!

 11. Krzysztof mówi

  A ja wywliłbym ich wszystkich na zbity pysk . Niech wracają do siebie , a idiotów dyrektorów zwalniał dyscyplinarnie bez prawa nauczania – dożywotnio .

 12. qqaRR mówi

  Brawo dla tej pani i posla ktory powaznie traktuje swoj mandat…

 13. Łuki mówi

  Niespełna na umyśle joanna scheuring-wilgus – (pożal się Boże) – stanie przed sądem za zakłócenie Mszy Św. w kościele św Jabuba – tu u nas w Toruniu.
  Wreszcie jako Etatowa Podsądna ?

 14. Shadow mówi

  A niby kto ma zrobić porządki w takich szkołach? Kuratorium, czy może min. Czarnek, dupek i sługus Pis-owski? Przecież oni wszyscy dostają pieniądze od tego zbydlęconego i sprzedajnego nierządu, chociaż to pieniądze nas obywateli, a nie rządowych i parlamentarnych zdrajców. Dopóki polskie bydło nie zacznie logicznie myśleć, w co mocno wątpię, oraz nie zacznie brać spraw w swoje ręce, będą nas takie upaińskie gówna poniewierać i wykorzystywać. Polsko do coorwy nędzy —obudź się.

 15. Anna mówi

  Uczeń nie musi być klasyfikowany. Należą się ambitnym banderowcom komisy z matmy, jeśli o nie ładnie poproszą. Z czym dyrektor chce iść po dyscyplinarkę dla nauczycielki?
  Bezradność tych pedagodów wobec uczniów jest zasmucająca.

 16. zagłoba sum mówi

  Pan Braun w formie ale tego jego mecenasa to bym zwolnił. Facet się nie nadaje na kauzypedrę! Byle urzędniczyna go zakrzykuje!

 17. ZiomzB4 mówi

  W książce „Kto zabił Profesorów Lwowskich” opisano sytuację, w której ukraińskie donosy stały się powodem o wiele większej tragedii, gdy na podstawie list sporządzonych przez ukraińskich studentów aresztowano i wymordowano we Lwowie polskich profesorów wraz z rodzinami.
  Po czasach zaborów i komunizmie, nie lubimy w Polsce wszelkiego rodzaju donosicielstwa i skarżenia.
  Może dzięki temu właśnie Polacy będą przychylniej nastawieni do polskiej matematyczki niż do przybyszy ze wschodu, którzy przez donosy próbują narzucać swoje widzimisię.

 18. Hela mówi

  Gdzie jest tamtejsza społeczność, wszyscy już zbanderyzowani? Polskie dzieci do tej szkoły nie chodzą? Co na to ich rodzice?

 19. Wojciech mówi

  Przyjdą po nas z nożami w zębach te upowskie. Pomioty

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.