Portal oko.press domaga się postawienia Jacka Międlara przed sądem

Jacek Międlar na wrocławskim rynku/ fot. twitter
9

„Były ksiądz opowiada o „pasywnym, żydowskim motłochu” w przestrzeni publicznej niepokojony tylko przez garstkę protestujących. W tym czasie dochodzenia w jego sprawie są przenoszone, umarzane i wszczynane ponownie. Jeżeli państwo kluczy w tak skrajnych przypadkach, to czy w ogóle możemy w Polsce mówić o walce z antysemityzmem za pomocą prawa?” – pisze Jakub Szymczak na portalu oko.press. Redaktorem naczelnym tego portalu jest Piotr Pacewicz, współzałożyciel „Gazety Wyborczej”, co w tekstach zamieszczanych na oko.press widać, słychać i czuć.

Artykuł Szymczaka pt. „Międlar szerzy nienawiść do Żydów. Prokuratura Ziobry nie spieszy z reakcją” jest typowym gniotem michnikoidalnej propagandy. Jacek Międlar jest w nim przedstawiony jako potwór, który „sączy nienawiść w najlepsze”, a tytuł jego książki „przywodzi na myśl dość oczywiste skojarzenia z dziełem najsłynniejszego nazisty w historii”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Śledzenie publicystyki Międlara jest przygnębiającym zajęciem” – skarży się Szymczak, a następnie uderza w wysokie C i zarzuca Międlarowi, że „głosi on niebezpieczną, nienawistną ideologię”, a „rozwlekanie śledztwa przeciwko niemu dowodzi nieudolności państwa polskiego w kwestii przestępstw motywowanych nienawiścią”.

Czemu tak naprawdę ma służyć całe to ględzenie w stylu Michnika? Co jest przyczyną ataku na Jacka Międlara przeprowadzonym na portalu oko.press? Odpowiedź mamy w części artykułu zatytułowanej „Kłamstwo oświęcimskie”.

„Jednym z bardziej szokujących wątków w publicystyce Pana Międlara jest podważanie prawdy historycznej o zbrodni w Jedwabnem oraz umniejszanie cierpienia żydowskich ofiar Zagłady. Można zastanawiać się, jak takie wypowiedzi sytuować w kontekście obowiązującego w Polsce prawnego zakazu negacjonizmu, czyli zaprzeczania określonym zbrodniom” – oko.press cytuje wypowiedź dr Aleksandry Gliszczyńskiej-Grabias, która zajmuje się prawnymi aspektami przeciwdziałania dyskryminacji rasowej.

I jesteśmy w domu. Atak na Jacka Międlara wynika wprost z paniki środowisk żydowskich, które widzą, że sypie się antypolska narracja na temat Jedwabnego, a Międlar ma wielki udział w obnażaniu tego fałszu. Już samo domaganie się wznowienia ekshumacji wystarcza, żeby okrzyknąć kogoś antysemitą „podważającym prawdę historyczną o Jedwabnem”. Dlatego musimy upominać się o tę ekshumację każdego dnia. Boją się jej wyłącznie fałszerze historii, którzy ohydną narrację Jana T. Grossa wykorzystują do atakowania Polski pod dyktando przemysłu holokaustu.

Źródło cytatów:

Przeczytaj też:

„Domagamy się dokończenia ekshumacji w Jedwabnem.” PODPISZ PETYCJĘ

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Spostrzegawczy mówi

  Henryk Pająk – najwybitniejszy światowy historyk, dokumentalista i badacz relacji polsko – żydowskich w swojej przedostatniej książce pt. „ Apokalipsa bliżej niż sądzicie” , wydawnictwo Retro, 2016 rok podaje m.in. :
  „ Pomiot Kaina wytracił w ostatnim stuleciu ponad 120 milionów chrześcijańskich Słowian, w tym 80 mln Rosjan i ponad 10 mln Polaków…Od 1939 roku wymordowali na różne sposoby dwa kolejne pokolenia elit narodu polskiego. Zastąpiła je pofolwarczna i popegerowska hołota i wielkomiejskie szumowiny z KPP, PPR i syjonistycznego Bundu… Ich trzypokoleniowa okupacja trwa nieprzerwanie od 1939 roku …” ( str. 5 ).

  Ten sam autor w jednym ze swoich innych bestsellerów pt. ” Dyktatura nietykalnych ” wyd ” Retro” , 2006 r. artykułuje m.in znamienne zdanie :
  „Pół – Żyd Hitler i jego żydowska szajka ( m.in. Himmler, Heydrich, Eichmann, Goering, Gebbels, Milch, H. Frank i inni ) zadbali o to , aby radykalnie zmniejszyć ilość wrogów polskich Żydów…. ” ( str. 237 )

  Z kolei w innych swoich dziełach szeroko dokumentuje całą żydowską bolszewicko-stalinowską machinę unicestwiania Polaków, zwłaszcza katolików.
  Kto nie zna bestsellerów Pająka, nie zna historii relacji żydowsko – polskich na przestrzeni wieków.

 2. Normalny mówi

  Prawda kole Żydów w oczy !

  1. MSW mówi

   Trzeba się w końcu zainteresować czemu ma służyć dawanie Żydom mieszkającym na stałe w Izraelu polskiego obywatelstwa. Przypominam, żeby zdobyć np. brytyjskie, trzeba 5 lat mieszkać na terytorium Wielkiej Brytanii i znać historię, pokochać królową i mówić oraz rozumieć język.

  2. goj mówi

   A żeby dostać polskie, wystarczy obciąć napletek z pindola 😀 Właściwie to chyba nawet nie trzeba, bo kto to sprawdzi? Polskie obywatelstwa rozdają pewnie jak ulotki na ulicy.

 3. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Jezusa Chrystusa Sanhedryn też postawił przed sądem za wierność Dobru i Prawdzie. Jacek Międlar może być dumny z siebie. Ja też staram się być wiernym Dobru i Prawdzie i ciesze się,że taka jest postawa wielu Polaków.

 4. Teresa mówi

  Ludzie dokad Polacy beda tak przesladowani jak Ks.Jacek i inni,za to ze sa Polakami i mowia prawde.Bandyckie,zmijowate plemie wszelkiej masci zydoskie niech bedzie przeklete na wieki!!!

 5. Hammurabi mówi

  Póki co, to w Polsce istnieje zakaz szerzenia informacji o prawdach historycznych, o zbrodniach dokonywanych na Polakach i rabunku ich mienia.
  Pod „antysemityzm” podciąga się już wszelkie próby głoszenia prawdy, czyniąc z Żydów coś na kształt kasty postawionej ponad prawem, z filosemityzmu czyniąc świętość i nową czysto dogmatyczną, pozbawioną cienia refleksji religię.
  Veto!
  Każdy medal ma dwie strony. Póki co, żydostwo pieje na cały świat o swoich cierpieniach tych prawdziwych i tych wydumanych, metafizycznych.
  Pan Jacek stał się im solą w oczach, ziarenkiem piasku w trybach propagandowej maszynerii. I tylko od nas, od Polaków zależy, czy owa maszyneria go przemieli na pył, czy przeciwnie, zacznie się zacinać i gubić zęby w swoich trybach.

 6. Ink mówi

  Komuna by zrobiła porządek z żydowskim najeźdźcą,deportacja,to cenię w tym ustroju

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.