Porównał Polaków do zwierząt! Bodnar jest skończony, krytykuje go nawet opozycja [WIDEO]

Adam Bodnar/ fot. screen
12

Adam Bodnar. W latach 2015-2021 na papierze sprawował funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich. Piszemy „na papierze”, gdyż na politycznych kartach polskiej historii Bodnar zapisał się jako rzecznik środowisk lewackich, nie zaś praw wszystkich obywateli. Wystarczy wspomnieć kwestionowanie przez Bodnara wpisu sformułowania „Bóg, Honor, Ojczyzna” w paszportach oraz haniebne zawiadomienie do prokuratury, które w oparciu o zmanipulowany materiał złożył na Jacka Międlara. Ostatecznie hasło w paszportach pozostało, Międlar został uniewinniony przez sąd, a Bodnar się skompromitował.

Teraz Bodnar, jako laureat nagrody Dialogpreis, przemawiał 22 października podczas uroczystości, która odbyła się w niemieckiej Getyndze. W swoim przemówieniu były RPO porównał Polaków do „oswojonych zwierząt”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polska kultura prawna i przemiany po 1989 r. zostały zainspirowane i były wspierane przez niemiecką myśl prawniczą. Na tym opierało się konstruowanie w Polsce nowoczesnego państwa prawa, mechanizmów ochrony praw człowieka i demokracji. Na tym opieraliśmy naszą integrację europejską. Ale to powoduje – po stronie mentora – także szczególną odpowiedzialność. Jak w przypowieści z „Małego Księcia”. Jeśli oswoi się zwierzątko, to nie można go później porzucić. Mam na myśli odpowiedzialność za to, aby rzetelnie, a tym samym także krytycznie oceniać sytuację w Polsce – mówił Adam Bodnar.

Rzecz oczywista, prawa część społeczeństwa nie pozostawiła na Bodnarze suchej nitki. Niektórzy jego wypowiedź porównali z przemowami przywódców III Rzeszy. Jednak tylko prawica skrytykowała byłego RPO. Także opozycja jest zniesmaczona jego wypowiedzią.
Państwa i narody to nie są zwierzątka. Trzeba bardzo uważać – mówił we wtorkowym „Graffiti” Polsat News wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak.

Źródło informacji i cytatów: Polsat News, wPrawo.pl

Przeczytaj także:

Jacek Międlar wygrywa w sądzie z Rafałem Gawłem! Poszło o nazwanie Gawła żydem, oszustem, antypolonitą i wskazanie na jego „zdrowie” psychiczne [UZASADNIENIE WYROKU]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Antychazar mówi

  To zeświniony judoka, jak widać, ten swądar-bondar. I tak jest, pamiętajcie, że wszelka ohyda bierz się od … zrymujcie… „judoków”

 2. Buran mówi

  Wygląda na to, że uwielbienie dla Niemiec a pogarda dla Polski rozum mu odbiera. Zły to ptak co kala własne gniazdo. Oto jakiego mieliśmy „wspaniałego” rzecznika.

 3. Krzysztof mówi

  Skoro nasz naród jest wg Bodnara zwierzątkiem, to Bodnar dla mnie jest pluskwą, albo kleszczem na sierści tego zwierzątka. Taka retoryka nie powinna bulwersować takich „intelektualistów”… A swoją drogą, jaką niewolniczą trzeba mieć naturę, jak trzeba być zakompleksionym, a co gorsza ciemniakiem intelektualnym, żeby mówić o swoim narodzie, który ma tysiąc lat udokumentowanej historii, który utworzył jako trzeci w Europie parlament, który szczycił się demokracją szlachecką i wolnościami obywatelskimi, kiedy dokoła rodziły się dyktatury i absolutyzmy oświecone, który stworzył Konstytucję III Maja, a który ucierpiał od wrednej pruskiej i rosyjskiej tyranii w czasie rozbiorów, który stracił swoje elity z rąk hitlerowskich Niemców, komunistycznych Rosjan i własnych zdrajców, jak można o tym wszystkim mówić, jako „zwierzątku”…??? Co za gnida…!

 4. Hammurabi mówi

  Bodnar podąża już przetartym przez Buzka i Tuska szlakiem. W Polsce jest właściwie skończony. Jedynie samobójca lub ktoś zaszantażowany zatrudniłby tego „prawnika”, tego „doktora” nauk prawnych.
  Co innego unia. Unia potrzebuje takich, co to potrafią się sami na kokardkę zawiązać, bo zamiast kręgosłupa mają giętką strunę grzbietową.
  Bodnar zapewne ma obiecane jakieś lukratywne stanowisko. Kto wie, czy przypadkiem nie wyląduje bezpiecznie i wygodnie w Luksemburgu?
  Buzek prywatyzował za „złotówkę”, Tusk udostępniał i podawał marynarki a ten tu robi za „oświeconego”.

 5. anonim mówi

  Wyjatkowo podla kanalia, germanofilski przydupas i polakozerca na rowni z folksdojczem tfuskiem. Takiemu nalezaloby sie dac w pysk jak zydkowi boniemu.

 6. Baldwin mówi

  Niemcom się spodobała ta wypowiedź, to porównanie dowodzi wyższości niemieckiej rasy. Dziś gdy ogląda się relacje z parlamentu polskiego i niemieckiego, to widać wyższość niemieckiej kultury, ale nie rasy. Bodnar to miał na myśli i porównanie, którego użył wcale mnie nie bulwersuje.

 7. Baldwin mówi

  Zaraz, coś sknociłem. Oczywiście Niemcom ta wypowiedź Bodnara się spodobała bo dowodzi wyższości niemieckiej kultury. I możemy się oburzać ale to prawda. Wystarczy obejrzeć relacje z parlamentu, pracę różnych służb czy wreszcie nawet porządek w segregacji śmieci. Polska jest ciągle daleko za

 8. Zbychu mówi

  Zawsze się zastanawiałem dlaczego bodnar na typowo ukraińską,szpetna GORSZĄ RASOWO mor..Kiedy przeczytałem o nim na Wikipedii i dowiedziałem się kim był jego tatuś..m.in.że przesiedlony został w akcji Wisła wszystko stało się jasne.Po swoim ukraińskim tatusiu odziedziczył nie tylko swoją szpetna mordę i germanofilskie ciągotki ale również uległość i sprzedajność..I PEWNIE TCHÓRZOSTWO.

 9. pazur mówi

  Zawsze uważałem, że przesiedlenie chachłow i szwabów było błędem. Należało problem rozwiązać na miejscu, raz na zawsze. Nie byłoby dzisiaj tylu problemów. Dzicz przesiedlona z drewnianych chat po raz pierwszy zobaczyła wodę w kranie i zamieszkała w murowanych domach a teraz zieje nienawiścią. Do baldwin: jakby szwabom wymordować elitę, zastąpić ją przywiezioną na sowieckich czołgach bolszewią poddać 50 letniej okupacji to by tacy ” kulturalni” nie byli. Nie zapominaj, że ta ich kultura wydała Hessa, Himmlera, Dirlewangera i Eichmanna. Bardzo uporządkowany naród, jest czego zazdrościć!

 10. MACIEJ mówi

  @ Pazur
  Hess i Eichmann to żydzi. To tylko tak na marginesie 😉

 11. pazur mówi

  @ MACIEJ
  Niemniej jednak to państwo niemieckie powierzyło im tę misję.

 12. Boguslaw mówi

  Pierdolony wieprzowo-ukrainski RYJ, tylko podobnej do prawdziwego czlowieka, bestialskiej KANALII!!
  PASZOL TY WON z naszej Polszy ty wonjucznaja blja cobaka! Demoniczny ludzki CHLAM!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.