Ponad 2000 amerykańskich pojazdów wojskowych na polskich drogach. To ćwiczenia Saber Strike-18

ćwiczenia saber strike 18/ fot. mon.gov.pl
13

W związku z zaplanowanym w dniach 3-15 czerwca br. ćwiczeniem Saber Strike-18 przez teren naszego kraju w okresie od ostatniego tygodnia maja do początku lipca przemieści się ponad 2000 pojazdów Armii Stanów Zjednoczonych – informuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

Będą to transporty z rejonów stacjonowania wojsk oraz punktów przeładunkowych w rejony szkolenia, ale również przemieszczenia w trakcie prowadzonego szkolenia, a w ostatniej fazie ćwiczenia transporty powrotne do miejsc stałej dyslokacji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Największego ruchu drogowego należy spodziewać się na trasach przemarszu 2 Pułku Kawalerii Armii Stanów Zjednoczonych, który w dniu 28 maja wyruszył ze swojego miejsca stacjonowania w Vilseck na terenie Niemiec.

Siły i środki z 2 Pułku Kawalerii rozpoczęły przekraczanie granicy naszego kraju w dniu 29 maja poprzez przejścia graniczne w Jędrzychowicach oraz miejscowości Kudowa Słone. Jest to największa formacja przemieszczająca się w najbliższych dniach po polskich drogach licząca w sumie 1250 pojazdów podzielonych na 5 rzutów. Pierwszy z nich liczy około 40 pojazdów, natomiast pozostałe cztery liczą po około 300 pojazdów. Transporty poruszają się w kolumnach po 20 sztuk i są pilotowane przez pojazdy Żandarmerii Wojskowej.

Główne trasy przemieszczeń czterech największych rzutów kształtują się następująco:

Trasa nr 1 – Jędrzychowice – Wrocław – Oleśnica – Leszno – Poznań – Powidz – Chełmno – Grudziądz – Ostróda – Olsztyn – Olecko – Budzisko (główne trasy: autostrada A4, DK nr 5, 16 i 61).

Trasa nr 2 – Kudowa Słone – Kłodzko – Wrocław – Oleśnica – Leszno – Poznań – Powidz – Sochaczew – Mszczonów – Góra Kalwaria – Łochów – Łomża – Olecko – Budzisko (główne trasy DK nr 8, S8, autostrada A1 i A2, DK 50, S8, 63, 16 i 61).

Ponadto zwiększonego ruchu należy spodziewać się na drogach Województwa Zachodniopomorskiego i Pomorskiego, gdzie najbardziej obciążone będą  drogi o numerach 3,10 i 22 oraz autostrada A1.

Źródło: mon.gov.pl

Obejrzyj:

Donald Trump a imigranci z Uzbekistanu w Polsce… Już tłumaczę! | J. Międlar

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Waldek mówi

  Nie chcemy żadnych obcych wojs w Polsce! us army już wiele osób zabił na polskich ulicach w wypadkach drogowych, to jest kolejny temat tabu w reżimowych mediach głównego ścieku, obok roszczeń żydowskich, banderyzmu na ukrainie i wielu innych.

  1. michu mówi

   Możemy nie chcieć. Np w 1939 r. też mogliśmy nie chcieć, a potem od 1944 do 1993 także mogliśmy nie chcieć. No i co z tego?

 2. Constancja mówi

  Izrael i USA maja te same interesy, wiec hipoteza pierwsza:
  wojsko to przyslano by ostatecznie zlikwidowac mlodych, patriotycznie nastawionych Polakow, ktorzy chodza na marsze, na ktorych wywolac zamieszki to blachostka i wtedy wkrocza oni w celu obrony przed „faszystami”, jak to nazwano ludzi, ktorzy kochaja wlasany kraj.
  Hipoteza druga: na terenie Polski rozegra sie wojna miedzy USA a Rosja, Polacy beda cialem armatnim, Polska bedzie zniszczona.
  A jesli USA potraktuja Polske jako baze wypadowa do potencjalnej wojny z Rosja, to Rosja moze nas potraktowac bronia jadrowa, a po czyms takim juz sie nie podniesiemy.
  Hipotezy optymistycznej nie mam.
  Chyba, ze Polacy chwyca za rozance i do modlitwy za ojczyzne. Rozaniec jest silniejszy od broni atomowej, co udowodnil sw. Maksymilian Kolbe.

  1. michu mówi

   To prawda, chociaż przekonał się o tym dopiero po drugiej stronie życia w pełni (za Jego życia ziemskiego wydawało się że zło tryumfuje). Taki atak jądrowy mógł być w latach 80-tych, Opatrzność posłużyła się wtedy gen. Kuklińskim. Jakoś w narodzie nie ma aż takiej wdzięczności, ani też odejścia od niemoralności, wtedy też modlił się za nas z pewnością gorliwie papież Jan Paweł II.

  2. Constancja mówi

   Gen. Kuklinski zaplacil za to straszliwa cene, zabito mu dzieci i to na terenie USA. Co o czyms swiadczy…mozna sie domyslac.
   Co do modlitw Jana Pawla II pomine to milczeniem, analizowanie tej postaci to albo wpadniemy w schizofrenie, albo trzeba jasno stwierdzic, ze to byl gracz, ale nie na rzecz Jezusa Chrystusa. Gdyby Polska go obchodzila i gdyby tak naprawde byl oddany Maryi posluchalby Jej i poswiecilby Rosje. Dlaczego tego nie zrobil ? Zachowanie dobrej relacji z Rosja bylo dla niego wazniejsze niz Bog, czy bezpieczenstwo Polski. Tak, on mial bardzo dobre relacje z komunistami. I tu nie trzeba byc nie wiadomo jak bystrym, zeby to spostrzec. Podroze po swiecie wtedy kiedy Polska byla za zelazna kurtyna i jakakolwiek podroz za granice byla zakazana i tylko dla „wybrancow” dostepna. Zrobili taka afere z ks. prof. Wielgusem bo gdzies tam jezdzil. A Wojtyla ? Cicho sza. I jeszcze inne sprawy.
   Kiedy Polacy zaczna myslec samodzielnie i szukac prawdy ?

  3. michu mówi

   Ja akurat jestem katolikiem i dlatego dla mnie to św. Jan Paweł II, a Polska obchodziła go bardzo. Szkoda tylko, że Polacy go nie słuchali. Z troską zaraz po transformacji przyjechał i przypomniał 10 przykazań. Prawie płakał jak widział co się dzieje. W 1997 r. jak przepraszali Go w Krakowie,że komunistów wybrali to przeprosiny przyjął. A potem co? Miał osobiście głosy w wyborach liczyć i urny pilnować? Osobiście w każdym kiosku niemoralność tępić? Rosja z tego co wiem została poświęcona, chociaż bez wyraźnie wymienionej nazwy.

  4. Constancja mówi

   Znowu kompromis, poswiecil caly swiat, a Matce Boskiej chodzilo o Rosje, Rosje…Moze wlasnie po to go ocalila bo liczyla na niego.
   Wolal dalej juz zyc bezpiecznie i sie nie narazac.

   P.S. to jest trudny temat i rozumiem przywiazanie Polakow do tej osoby (papiez Polak to brzmi dumnie).

 3. Robert mówi

  Prawidłowy kryptonim rosnącej grzybni pasożyta amerykańskiego to World Cup 2018.W Rosji będą grali,pasożyty usraelskie opanowywali kolejne tereny wroga.Dla działań Rosji utkali pojęcie wojna hybrydowa,dla swoich,własnych, fitopatologia i walka z nią w obronie zieleni i świętego grala…PETRODOLARA.Dla pozostałych puchar świata,wyssany z palca, jak po trafieniu do SIATKI,ojca i matki CIAstoplasto,bramkarza o kosmicznych możliwościach we wszechświecie.Lepszego obrońcy demokracji nie znajdziecie,choćby mistrzostwa przyznali Polsce

 4. Robert mówi

  Jest więc dla Polski informacja co nas,kibiców,kiboli całkowicie się tyczy,w kopaniu piły,Rosja i omajgasz Ameryka, zwana CIAmaFILDEM,zupełnie się nie liczy.Tylko TRUMPkarz wie ,dlaczego czasem lepiej udawać skopanego…Dla tytułu mistrzowskiego?

 5. Ada mówi

  Trasa nr 1 biegnie przez tereny północne kraju ku granicy wschodniej, natomiast trasa nr 2 w zasadzie biegnie poprzez centrum, łukiem omijając Warszawę i również ku granicy wschodniej. Nie jest uwzględniony cały teren łuku południowego w tych manewrach. Nie wiem, wydaje mi się właśnie najtrudniejszy, chociaż… kobiety chyba na tym się nie znają.

 6. Mr. ?? mówi

  Może zrobią tu kolejną wojnę zwłaszcza że Izrael się szykuje

 7. rychu mówi

  Albo ameryka zrzuci zydowskie jarzmo albo jestesmy po niewłasciwej stronie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.