Pomimo strajku nauczycieli rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne. ZNP grozi ich unieważnieniem

szef ZNP Sławomir Broniarz/ fot. screen
9

W poniedziałek Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych ogłosiły rozpoczęcie bezterminowego strajku nauczycieli pomimo tego, że nauczycielska „Solidarność” podpisała z rządem porozumienie gwarantujące 15 proc. podwyżkę pensji. W związku z rozpoczęciem strajku pod znakiem zapytania stanęło przeprowadzenie egzaminów gimnazjalnych (10, 11 i 12 kwietnia); egzaminów ósmoklasisty (15, 16 i 17 kwietnia) oraz matury (od 6 maja).

Jednak pomimo strajku dzisiejszy egzamin gimnazjalny rozpoczął się punktualnie. – W całej Polsce tylko w trzech szkołach doszło do nieprzewidzianych sytuacji. w pozostałych szkołach egzaminy odbyły się bez zakłóceń – poinformowała szefowa MEN Anna Zalewska dziękując dyrektorom szkół oraz tym wszystkim, którzy odpowiadali za organizację egzaminów. – Mamy już 5 tys. osób w bazie danych gotowych do tego, by dalej wspierać egzaminy – powiedziała Zalewska.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To nie spodobało się szefowi ZNP Sławomirowi Broniarzowi, który zaatakował osoby z uprawnieniami pedagogicznymi pomagające w przeprowadzeniu egzaminów. – Charakterystyczne jest to, że media nie miały dostępu do sal egzaminacyjnych. Trudno byłoby pewnie wytłumaczyć sytuację, kiedy opiekunami młodzieży są albo strażnicy leśni, albo straż pożarna, albo osoby duchowne i oni są jedynymi strażnikami przebiegu egzaminów. To jest porażka MEN i CKE. Niestety musimy liczyć się również z tym, że (…) mogą się pojawić odwołania od przebiegu egzaminówstwierdził Broniarz i dodał, że „uprawnienia pedagogiczne może mieć nawet pedofil”.

Źródło informacji: pap, twitter

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Obyś cudze dzieci uczył! Felieton byłej nauczycielki

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ggggggggggg mówi

  broniarz, kazdy z tych opiekunów, kórym ubliżasz jest milion razy lepszym czlowiekiem i opiekunem niz ty i twoja banda lewackich tuskoidowych prusaków, pasożytniczych szkodników! a pedofilem to jestes ty sam bo dokonujesz wprost gwałtu na umysłach, morale i emocjach dzieci, ktore przystępują do egzaminów. wy jestescie pasozytami!! broniarz, jeszcze pytanie – dlaczego szkoły społeczne/prywatne/ waszego ZNP nie przystąpiły do strajku???? dlaczego nie pozwoliłes im cwaniaczku zaprotestowac???? bo by ci się kasa uszczupliła, ty cyniczny prostaku, kasa płynąca z ww. prywatnych szkół!

  1. Paweł mówi

   Najwyraźniej wie co mówi o pedofilii bo sam zmienił żonę na taką plus minus dwadzieścia kilka lat…

 2. Antylewak mówi

  Ten stary komuch z znp, jest nie do ruszenia? Kręci naszym państwem garstka komuchów, lewaków i zasrancen. Bronirz, capie, daj dzieciom zaliczyć te egzaminy, czerwony niedouku.

 3. Alek mówi

  Za demoralizację dzieci i młodzieży pensję obniżyć o połowę. Kilka lat temu córka znajomej z egzaminu z angielskiego zapłakana, bo kazali jej opisać swój rzekomy udział w paradzie sodomitów.

 4. ikss67 mówi

  Skomentuję wyjątkowo artykuł z Wolne Media dotyczący wypowiedzi prof. Łona, członka Rady Polityki Pieniężnej z ramienia Podatków i Socjalizmu (PiS), szumnie zwąc. Stwierdził on, że przyjęcie euro przez Polskę koliduje z przepowiednią Fatimską.

  Pierwsze słyszę o takiej przepowiastce. Natomiast zgodze się z profesorem, przyjmowanie obcej waluty nie ma całkowicie racjonalnego sensu, ponieważ:
  1. Pozbawiamy się wpływu na politykę monetarną
  2. Silniejsze ekonomicznie państwa jak Niemcy Francja wykorzystują to, że wartość waluty jest osłabiana uczestnictwem w koszyku słabiej rozwiniętej gospodarki.
  3. Efektem tego słabsza gospodarka staje sie mniej konkurencyjnym rynkiem producenta, staje się atrakcyjniejszym rynkiem zbytu dla gospodarek bardziej rozwiniętych.
  4. Efekt porzucenia własnej jako takiej polityki monetarnej (I tak żydzi zadbali już aby bank narodowy (tutaj NBP) nie mógł pożyczać Rządowi pieniędzy, tylko od MFW) to koniec szansy na szybszy rozwój gospodarczy, ponieważ zozstanie on zrównany do gospodarki wiodącej, w tym wypadku, do Niemiec.
  5. Dodatkowo biorąc pod uwagę rosnące zadłużenie i notoryczną politykę budżetową w oparciu o ogromny deficyt oznacza to nie tylko zrównanie tempa PKB ale dodatkowo de facto ubożenie społeczeństwa. Rozjazd widełek pomiędzy wzrostem płac a wzrostem cen.

  czy tego chcą Polacy? Nie, tego chcą Niemcy, bez karabinów, bez SS, można podbić wrogie sobie Państwo i je podporzadkować, wystarczy poopłacać sowicie polityczne pieski i fundacje wspierające polskich szmalcowników politycznych.

 5. gojek mówi

  kurde, jak widzę jego gębę, nie dziwię się, że ludzie popełniają najcięższe przestępstwa…

 6. Buran mówi

  Panie Broniarz, okazuje się że uprawnienia pedagogiczne może mieć także mąciciel i zdrajca spacerujący z sobie podobnymi przystrojonymi w białe róże. Pedofile również.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.