Polsko-ukraińskie konsultacje międzyrządowe. Podpisano memoranda o współpracy gospodarczej, energetycznej i kulturalnej

Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński, Wołodymyr Zełenski, Denys Shmyhal/ fot. Twitter
13

W środę (1.06.2022) odbyły się w Kijowie polsko-ukraińskie konsultacje międzyrządowe dotyczące współpracy obu państw. Efektem jest podpisanie memorandów intencyjnych dotyczących współpracy w różnych dziedzinach, w tym gospodarczej, energetycznej i kulturalnej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Dzięki sile naszej solidarności i rodzącego się braterstwa pomiędzy narodami polskim i ukraińskim odbudujemy to, co zniszczył Putin, jeszcze większe, piękniejsze i bezpieczniejsze! – oświadczył premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział, że Polska będzie hubem gospodarczym dla Ukrainy, a polskie firmy będą brały udział w jej odbudowie. – Dzisiaj na Ukrainie dzieje się historia. Musimy przebudować porządek polityczny w taki sposób, żeby Rosja już nigdy więcej nie zagrażała pokojowi innych krajów swoim „ruskim mirem” – dodał Morawiecki.

W zaistniałej sytuacji pozostaje zadać pytanie zasadnicze, czyli ile będzie Polskę kosztować to pogłębiające się bratanie obu narodów. Na razie cała ta „dziejąca się historia” oznacza, że Polska dopłaca do interesu, a koszty idą w miliardy. Pada wiele pięknych słów, politycy biorą się w objęcia, a lud roni łzy wzruszenia, gdy słyszy z obu stron deklaracje o tym, jak to będziemy w przyjaźni żyli długo i szczęśliwie. Lud nie zdaje sobie sprawy, że do takich „przyjaźni” potrzeba trzech rzeczy: pieniędzy, pieniędzy i jeszcze raz pieniędzy. Oczywiście jedni te pieniądze wykładają, a inni je konsumują. Czy polscy podatnicy będą wykładać pieniądze, które skonsumują ukraińscy oligarchowie?

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: Ruskie bomby dobre na wszystko

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. AntyPO✡PiS mówi

  Postkomunistyczne 👹lewactwo z PiSraela rozpoczęło plan tworzenia Ukro-Polinu na terytorium Polski, gdzie Polacy będą sługami żydów i Ukraińców.

  Wystarczy przypomnieć wypowiedź Łukasza JASIN-y z MSZ, który powiedział, że Polacy to słudzy Ukrainy!

 2. Rebih mówi

  To tylko nowe formy ukrytego pompowania funduszy.

 3. Wican mówi

  Morawer stylizije sie na penisowego klauna?

 4. Rebih mówi

  Niedługo pojawią się pieniądze z Unii. Wtedy wystarczy i dla Pfizera i dla Kaczyńskiego i dla Zelenskiego i dla Morawieckiego i dla Dudy, a nawet dla Dudziny i jej wielkiej rodziny. Może nawet i dla Lecha Kaczyńskiego, któremu postawią pomnik ze złota. A Polacy? Czyż frajerzy nie są po to by ich kopać w d…?

 5. MAREK mówi

  Nieudacznicy i agenci działających na szkodę Polski i Polaków dalej w amoku. Polacy dali się opętać propagandą, antagonizowaniem, „srebrnikami” oraz ulegli medialnemu przekazowi podprogowemu oddając losy Polski I Polaków w ręce ludzi niegodnych jakiegokolwiek zaufania.

 6. AntyPO✡PiS mówi

  Do dzisiaj Ukraińcy nawet symbolicznie nie przeprosili Polaków za zbrodnie ludobójstwa dokonane na narodzie polskim przez Ukraińców na Wołyniu!

  Ukraińcy wymordowali 200 tys. bezbronnych, niewinnych polskich dzieci i kobiet na Wołyniu! Nie zapominajmy o tym smutnym fakcie.

  Nawet te banderowskie pomioty nie wyraziły zgody na przeprowadzenie ekshumacji i pochówek szczątków zamordowanych Polaków przez UPA i OUN! Tak Ukraińcy dziękują Polakom za okazaną pomoc Ukrainie!

 7. abcdefg mówi

  Jedna wielka szczęśliwa chazarska rodzina. Żydopoliniacy z żydoukrami.

 8. aaaa mówi

  jprdl, to sie w glowie nie miesci czego doczekalismy, rzadza nami szatany i sie z tym nie kryja

 9. iwa mówi

  Zdrajcy Polski , bratają nie z ukraińskimi nazistami, wrogami Polski. Zaraz prez wojna z Rosja blokowali polskie pociągi przez Ukraine. To sa przyjaciele?

 10. cccpsucks mówi

  oj durne podlaczki, durne wy – jak zawsze. będziecie sługusami korporacji i żydowszczyzny we własnym kraju. plujecie na groby wszystkich poległych za sprawę wolności patriotów, plujecie na swoją kulturę i historię – skończy się to jak na zachodzie

 11. Ayax mówi

  Napisz to na forum gazety wyborczej. Tu @Cccpsucks „durne polaczki” wchodzą tylko aby szukać „antysemityzmu” Jak chcesz kogoś nawracać to nie ten adres.

 12. Krzysztof mówi

  Dlaczego nie podano do wiadomości przez ile lat MY POLACY będziemy wspierać finansowo ukrów ? Pewnie aż do samozniszczenia. Qwa !

 13. cccpsucks mówi

  @AYAX -chyba raczysz sobie żartować, koleś. gówno wybiórcze z miejsca kasuje takie posty – poza tym prawda w oczy kole, nie? gdzie się nie obejrzysz – durne podlaczki, żałosne kundle, odpadki niegdyś dumnego narodu

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.