Polskie władze bez zaproszenia na obchody 9 maja w Moskwie

obchody 9 maja w Moskwie/ fot. screen
0

Dmitrij Pieskow, rzecznik prezydenta Rosji Władimira Putina, poinformował we wtorek (4.02.2020), że polskie władze nie zostały zaproszone do Moskwy na obchody 75. rocznicy zwycięstwa nad Niemcami. – Zaproszenie władzom Polski nie było na razie przekazywane. W obecnym momencie kwestia ta nie pojawiała się na agendzie – powiedział Pieskow.

Pod koniec stycznia przedstawiciel Kremla poinformował media, że zaproszenia do przywódców obcych państw były dawno wysłane. W czerwcu 2019 prezydent Putin zaprosił na obchody prezydenta USA Donalda Trumpa.

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu zapowiedział, że po raz pierwszy przez Plac Czerwony przejadą 24 najnowsze modele sprzętu wojskowego. – Są to systemy rakietowe, zestawy obrony przeciwlotniczej, zestawy rakietowe obrony wybrzeża, pojazdy minowania, czołgi i bojowe wozy piechoty – poinformował. W defiladzie weźmie udział 15 tysięcy żołnierzy.

Po dokonanej przez Rosję w 2014 r. aneksji Krymu zachodni przywódcy nie brali udziału w kulminacyjnym punkcie obchodów w Rosji, którym jest defilada wojskowa na moskiewskim Placu Czerwonym. Jak będzie tym razem?

Źródło informacji: PAP, tvn24.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: Zonk! Sowieci uratowali europejską demokrację!

Kup książki

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.