Polski historyk piszący o banderyzmie i neobanderyzmie na czarnej liście SBU. Zakazano mu wjazdu na Ukrainę

fot. youtube
6

Portal prawy.pl informuje, że prof. Czesław Partacz, polski historyk piszący o banderyzmie i neobanderyzmie, został dziś cofnięty z granicy, gdy razem z kilkudziesięcioosobową wycieczką wybrał się do Lwowa.

Nie tylko że zostałem cofnięty, ale wbito mi pieczątkę z zakazem wjazdu na Ukrainę do 11 maja 2020 roku – powiedział w rozmowie z portalem Prawy.pl prof. Czesław Partacz, członek Międzynarodowego Związku Ukrainistów. Nikt nie wyjaśnił prof. Partaczowi powodu takiej decyzji.

– Przedstawili dokument podpisany przez jakiegoś starszego chorążego z SBU, w którym powołał się on na paragrafy prawa przygranicznego. To jest dokument dwustronicowy, napisany w języku ukraińskim – relacjonował prof. Partacz.

Prof. Czesław Partacz, przebywający w sanatorium w Iwoniczu Zdroju, jechał z żoną na wycieczkę do Lwowa wraz z pięćdziesięcioma innymi osobami.

– Na przejściu granicznym nasi nas odprawili. Kiedy odprawiali nas Ukraińcy, to się ciągnęło i ciągnęło. Kierowniczka wyjazdu została poinformowana, że są problemy z jedną osobą. Okazało się, że to chodzi o mnie. Poszedłem tam do nich i okazało się, że jestem niepożądany na Ukrainie – mówił. – Trwało to dosyć długo. Autokar pojechał do Lwowa, a ja zostałem, no i wręczono mi decyzję – dodał. – Kierownik zmiany pokazał mi jakiś wydruk na swoim telefonie i powiedział, że on nie wie, dlaczego taka decyzja przyszła z Kijowa, jakie są tego powody. Ja na Ukrainie nie byłem dziewięć lat – wyjaśniał ukrainista.

Jak nazwisko prof. Partacza znalazło się na czarnej liście Służby Bezpieczeństwa Ukrainy?

Zajmuję się ich umiłowanym Banderą i ludobójstwem. Piszę bardzo krytycznie, ale prawdziwie. Ostatnio popełniłem też kilka artykułów o współczesnej Ukrainie, o ich mafii, korupcji, dziadostwie itd. I widocznie któryś z członków Związku Ukraińców w Polsce mnie po prostu zakapował, bo oni pełnią rolę szpiegów w Polsce – stwierdził prof. Partacz. – Zakapował mnie do ich służby bezpieki i wpisali mnie na czarną listę – podkreślał. – Prawdopodobnie zostałem uwalony za to, że piszę krytycznie o ich banderyzmie, neobanderyzmie i o ich państwie – przypuszcza historyk.

Prof. Partacz zapowiada, że dokument z decyzją o nałożeniu na niego zakazu wjazdu na Ukrainę zostanie przekazany posłom z wnioskiem o interpelację.

Posłuchajcie krótkiego, ale fascynującego wykładu prof. Partacza o zbrodniczej ideologii OUN-UPA i o jej ludobójczej realizacji.

Źródło: prawy.pl, youtube

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Matka polka mówi

  Bracia Polacy strzeżcie się ukraińców, których w liczbie 2mln wpuszczono do Polski. Nie są oni naszymi przyjaciółmi, czego doświadczył prof.Partacz.

  1. test24 mówi

   Wpuścił i nadal wpuszcza ich tu PiS. Nie chcieliśmy nachodźców, to postanowili nas „wzbogacić kulturowo” banderowcami. Kontrole na naszej granicy to fikcja, o czym można się było przekonać nie raz – od strony Ukrainy wjeżdżają do Polski całe furgonetki wypchane ciapatymi na tureckich numerach.

   Powtarzam! Dla polskich strażników w dobie inwazji islamu, turecka furgonetka wypchana po brzegi nielegalnymi imigrantami, wjeżdżająca od strony Ukrainy nie budzi absolutnie żadnych podejrzeń i nie kusi nikogo, by ją sprawdzić.

   W ukraińskich szkołach w Polsce uczy się banderyzmu i też nikt nic z tym nie robi. Tylko czekać, aż banderowcy zaczną dokonywać zamachów terrorystycznych. Nie mam nic przeciwko uczciwym Ukraińcom, którzy u nas pracują – może nawet jest ich tu większość, ale nie robi się kompletnie nic, by od tych dobrych Ukraińców oddzielić tych złych i ich wykopać z kraju, mimo że ci źli kompletnie się nie kryją.

 3. Kola mówi

  I co duda andrzeju dalej bedziesz zawozil pieniadze banderowcom,wstyd miec takiego czlowieka na takim stanowisku jak on.Banderostwo z zydami robi nam kolo tylka i nikt tego nie widzi?

 4. Norisa mówi

  Mieszkam z ukraincami sa bardzo mili umia sie przymilac i duzo Polakow daje sie nabrac na ta falszywa i Judaszowska uprzejmosc.Rodacy w wiekszosci oni sa falszywi i wredni,musicie o tym wiedziec itd

 5. Litwin mówi

  To jest rasizm w czystej postaci. PRAWDA TO NAJWAŻNIEJSZA RZECZ W RELACJACH Z KAŻDYM PAŃSTWEM !!!

 6. Robert mówi

  Ktos oglada serjal na National Geographic Za milion lat????Miazga,własnie dlatego nas mieszaja.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.