„Polskę i Węgry trzeba finansowo zagłodzić”. Szokująca wypowiedź wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego

Katarina Barley/ fot. screen
44

W środę (30.09.2020) wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego, niemiecka polityk Katarina Barley, wygłosiła szokujące oświadczenie na antenie radia DeutschlandFunk. Państwa takie jak Polska i Węgry trzeba finansowo zagłodzić. Dotacje unijne są skutecznym sposobem wywierania presji – powiedziała Barley odnosząc się do tzw. praworządności, która jej zdaniem jest w obu tych państwach zagrożona.

– Obecnie negocjujemy budżet na najbliższych siedem lat i to dużo pieniędzy. Polska i Węgry chcą dostać pieniądze, żyją z pieniędzy europejskich. Jeśli nie uda nam się teraz zaprowadzić rządów prawa, kiedy to zrobimy? – mówiła Barley.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Jeśli teraz zrezygnujemy z rządów prawa, to przez następnych siedem lat będziemy mieli w UE warunki, których nie chcą również nasi obywatele, ponieważ nasze pieniądze z podatków trafią wtedy do reżimów takich jak te Orbána i Kaczyńskiego – stwierdziła wiceprzewodnicząca PE.

Barley potwierdziła zapowiedź czterech głównych grup w Parlamencie Europejskim, że zablokują budżet UE, jeśli nie zostaną uzgodnione sankcje finansowe za łamanie praworządności.

Do wypowiedzi Barley odniósł się na Twitterze szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk. – Ta wypowiedź jest oburzająca i przywołuje najgorsze skojarzenia historyczne. Można by powiedzieć, że Niemcy mają doświadczenie w głodzeniu i prześladowaniu Polaków… Oczekujemy oficjalnych przeprosin od pani Barley i wycofania się z tych haniebnych słów! – napisał.

W tym samym tonie wypowiedział się rzecznik prasowy rządu Piotr Muller. – Wypowiedź niemieckiej polityk Katariny Barley o „finansowym zagłodzeniu” Polski jest oburzająca i przywołuje najgorsze skojarzenia historyczne. Oczekujemy przeprosin i wycofania się z tej haniebnej wypowiedzi.

Swoje oburzenie wyraził też były szef MSZ Witold Waszczykowski. – Zagłodzić Węgry i Polskę, nawołuje Niemka. Bez iluzji więc. Walka o praworządność nie zmierza do poprawy prawa w Unii. To ideologiczna broń przeciw konserwatywnym rządom – napisał na Twitterze.

– Ta kobieta czy Mosbacher mówią to, co reszta zachodnich elit myśli. W zasadzie wyświadczają nam przysługę, pozwalając dojrzewać politycznie i zacząć – zgodnie z prawdą – postrzegać elity innych państw takimi, jakie są, a nie przez infantylne metafory „rodziny”, „przyjaciół” etc. – napisał na Twitterze poseł Konfederacji Krzysztof Bosak.

Katarina Barley (ur. 19 listopada 1968 w Kolonii) – córka lekarki i brytyjskiego dziennikarza. Z wykształcenia jest prawnikiem. W latach 2015–2017 pełniła funkcję sekretarza generalnego Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD). W wyborach parlamentarnych w 2013 uzyskała mandat poselski do Bundestagu. W latach 2017–2018 minister do spraw rodziny, osób starszych, kobiet i młodzieży. Od 2018 do 2019 była ministrem sprawiedliwości. Deputowana do Parlamentu Europejskiego IX kadencji.

Źródło cytatów: Do Rzeczy, TVP Info, Twitter

Zobacz też:

Syn adiutanta Hitlera musztruje Polaków ws. LGBT. Sylwia Spurek zachwycona

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ANDRE mówi

  Nigdy nie klnę. Czasami się wymknie. TY KURWO! Przepraszam nie wytrzymałem.

  1. Zbigniew mówi

   W tym wieku to juz chyba nie

 2. Antyparch mówi

  Szmata niemiecka. Kulawa kanalia bez honoru,potomka hitlerowca wstajac z kolan,przyjela.tfuuuu
  Doswiadczenie w glodzeniu Polakow szmata ma.

  1. Zbigniew mówi

   Spoko Antyparch przyjacielu.

   To tylko braki pracownicze na rynku pracy bylej komunistycznej miedzynarodowki.

   Im bardziej wyduszaja ludzi z Polski tym bardziej widac jaka zrobili sobie biede.

   To jeszcze jest nic, te efekty sa zaledwie cieniem potrzeb.

   Na koncu przechodza na wodor i na samym koncu afrykanie beda kontrolowac kazda wytwornie wodoru a musza byc najwieksze Aleluuuuja – za tryliony

   Amen

 3. anonim mówi

  Ssmański pomiot, której dziadziuś hans, a może tatuś helmut w mundurach z czapkami z trupią czachą dzielili świat na ludzi i podludzi. wstrętny szwabski babsztyl, wystarczy spojrzeć na facjatę żeby stwierdzić że jest obłakana.

 4. Antyparch mówi

  Tylko patrzec jak wilk wyborcow trzaskowskiego z konfederacji wezwie do zakupow w lidlach,kauflandach.aldich.

 5. Hammurabi mówi

  Myślę, że jedyną sensowną odpowiedzią na słowa o „finansowym zagłodzeniu Polski”, są wyłącznie te zadośćuczynieniu, odszkodowaniach i reparacjach za siłowe wprowadzanie w 1939 roku najdoskonalszych w historii „wartości”. Oczywiście wartości niemieckich…
  Jakże niezmiennie jednakich przy bliższym poznaniu.
  Czy horrendalna granicząca z głupotą naiwność z „Wybaczamy i prosimy o wybaczenie” jest powodem takich „niemieckich” zachowań jak tej Katariny i jakże wielu innych „nadludzi” w trzecim pokoleniu?

  1. Zbigniew mówi

   Wystarczy przedstawic bilans tego dawania – na razie od tego dawania z UE to tracimy nawet rolnictwo. Uprawy beda zamienione na wysypiska unjnych smieci.

  2. Zbigniew mówi

   Jak za kacapskoje:

   Niech nie daja i nie biora, niech

 6. jantar mówi

  Na przestrzeni dziejów naszego pięknego narodu
  prawdziwych Polaków nie szanuje się.
  Gdy walczą o swoje przyrodzone prawa
  są gnębieni i muszą szukać ucieczki
  na obczyźnie by uniknąć ostracyzmu.
  Gdy na naszą ziemię trafią obce nacje
  są gloryfikowane i faworyzowane.
  Czy to nie paradoks dziejów historii,
  że naszą cywilizację słowiańską
  chcą wyeliminować z obrotu,
  tylko dlatego, że jest wyjątkowa i ponadczasowa.
  Czemu stosowane są podwójne
  standardy w stosunku do Polaków
  a dla kasty obcych są inne.
  Czy to odwieczna walka dobra ze złem.
  Czy nie czas by zapanował właściwy porządek
  według odwiecznych zasad ustalonych przez Prawo Pana.
  By Pan zgnębionemu ludowi
  zwrócił utracone dziedzictwo.
  By człek poczuł się, że jest na swoich włościach,
  że Pan jest dobry i sprawiedliwy,
  że miłuje swoje zagubione owieczki,
  które ogrom wycierpiały,
  a mimo wszystko nie straciły wiary,
  że Bóg wynagradza.
  Bo jeśli z nami BÓG, to któż przeciwko nam.
  Nadszedł kres wyzysku naszego narodu przez możnych tego świata.

 7. Zbigniew mówi

  Polska i Węgry chcą dostać pieniądze, żyją z pieniędzy europejskich.

  Moze i Niemcy maja racje, ze zmieniaja geny na Afrykanskie.

 8. wilk mówi

  I TU JEST WSPANIALY PRZYKLAD PRAWORZADNOSCI W ROZOMOWANIU NIEMIECKICH I BRUKSELSKICH ELIT.A JESZCZE TROCHE POCZEKAJMY I NIEMCOW ZAGLODZA TUBYLCY KTORYCH MERKEL PRZYJMUJE.A TAK WOGOLE TO PRECZ Z UE

 9. Marianna mówi

  A coz to za podla SWINIA niemiecka, ona nie tylko powinna przeprosic ale przede wszystkim ODEJSC z polityki raz i na zawsze. Jak nie Martin Schulz, to Guy cos tam cos tam a teraz ta sie wyrychlila no nic tylko uwazaja niektorzy, ze my Polacy to faktycznie jestesmy ponizej Neandertala!!!

 10. George mówi

  Po Niemcach niczego dobrego bym się nie spodziewał. Oni byli, są i będą naszymi nieprzejednanymi wrogami. Gdy nadarzy się sposobność i okazja, znów będą masowo mordować i „zagładzać” całe narody. Oni ludobójstwo wysysają z mlekiem matki. Nic się w tym względzie nie zmieniło od czasów Bismarcka, a szczególnie Hitlera. Są spokojni tylko wtedy, gdy czują nad sobą pałę.

 11. lol mówi

  Polacy NIE wiedzą (za to, że w mediach ujawnił ujawnił te dane – zwolniono go z fuchy wiceministra), że OD 2014 roku Polska WIĘCEJ wpłaca do UE – niż otrzymuje!
  Pytanie: Jaki mamy biznes by być w 'IV. Rzeszy’?

 12. kici kici KOCUR mówi

  Wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego chce zagłodzić Polaków a PiS i reszta polskiego lewactwa chce zagłodzić KONFEDERACJĘ (niedawne odebranie przez PKW funduszy). Czyli innymi słowami czy to w Polsce czy w Europie czy nawet na świecie lewak podobny do lewaka jak dwie krople wody. I tyle w temacie.

  1. Zbigniew mówi

   Amen.

 13. ikss67 mówi

  Unia Europejska to kula u nogi rozwoju gospodarczego. Wszyscy to wiedzą. Niestety, tzw „elity” nie są zainteresowane tym aby taki kraj jak Polska dogonił rozwojem i swoim bogactwem np Francję i Niemcy. Wtedy te kraje straciłyby tani rezerwuar siły roboczej, dobrze wykwalifikowanej i za połowę ceny rodzimego pracownika. A więc mamy się czołgać w stałej odległosci od Niemców jako satelitarne gospodarczo państwo kolonialne. Dostawca surowców, taniej siły roboczej, podzespołów, itp. Całkowicie uzależnieni od Niemiec, obecnie uzależnieni od ZydoAmerykanów i Żydo Angoli poprzez pariaską kaczystowską partię syjolewacką (Podatki i Socjalizm) Pomyśleć , wystarczyłoby dziesięć lat normalnych uczciwych rządów i Niemcy zaczęliby do nas przyjeżdzać do pracy. Tym bardziej, że za 10 lat u nich będzie Afryka dzika. I to jest jedyna nadzieja. Ich gospodarka zacznie kuleć bo zwyczajnie zmieni się demografia na mniej produktywne masy ludzkie. Polacy nie bedą chcieli wyjeżdząć do pracy w miejsce gdzie po ulicach spacerują dzikie hordy strażników szariatu wariatu, itp. Niemcy zostaną mentalnie i społecznie cofnięte w rozwoju przez tzw. „islamistów”, czyli ludzi programowanych przez tę tzw „religię” do wzniecania okreslonych zachowań społecznych. Ta masa islamistów zwyczajnie statystycznie mniej wykształcona i tym samym bardziej podatna społecznie, kulturowo, mentalnie do manipulacji, to tzw „użyteczni durnie” w reku syjoglobalistów.

 14. Klaus mówi

  fajna ta unia… no ale chcieliscie to macie prawda?

 15. Teresa Maria mówi

  UE” potrzebna jest nam” tylko po to , aby wybrańcy narodu wzbogacili się na nic nierobieniu i zdradzie.

 16. marju73 mówi

  Ten Waszczykowski to ma poczucie humoru pisząc o konserwatywnym rządzie w Polin. Wystarczyłoby pokazać ile wpłacamy a ile dostajemy oraz obliczyć o ile gospodarka polska została zredukowana w czasie wstępowania do uni jak i po wstąpieniu oraz komu przyniosło to prawdziwe korzyści. Pobyt w uni to programowe wyniszczanie Polaków, polskich firm, masowy napływ imigrantów, ustawiczna próba przejmowania polskich zasobów naturalnych, ingerencja w sprawy wiary i światopoglądowe porzez szantaże instytucji światowych i megakorporacji światowych obecnie przy czynnym współdziałaniu Partii Interesów Syjonistycznych. I będzie trwało to wszystko tak długo aż nie powstanie Polski Narodowy Rząd.

  1. Marju73 mówi

   Jak już chcesz się pode mnie podszywać, klaunie, to chociaż staraj się pisać mądrzej. O umiejętność liczenia bardziej zaawansowanego niż pierwsze klasy podstawówki cię nie podejrzewam, więc zapytam – pokaż mi choć jeden kraj dawnej strefy komunistycznej (europejski kraj okupowany przez ZSRR), który do Unii nie wszedł a gospodarczo prześcignął którykolwiek tego typ kraj, który do Unii wszedł. Nie ma takiego i to jest prosty dowód na to, jak bardzo nie ogarniasz rzeczywistości. Ale to typowe dla klaunów, co zdania nie potrafią sklecić bez pisania o Polinach i syjonizmach.

  2. Zbigniew mówi

   Alelujaaaa!

   Taaa Bialorus jest biedniejsza niz Polska, bo wszystko jest ich. ty sie niedlugo ozlocisz.

  3. marju73 mówi

   Teraz dopiero odkryłeś, że Białoruś jest biedniejsza, serio? No to Alleluja, gratuluję:)

   A kołchozy czy tym podobna „społeczna ” własność jest taka twoja, co działki na Księżycu.

  4. marju73 mówi

   Możesz sobie pisać co tylko chcesz ale rób to pod swoim sztandarem. Jak jesteś taki inteligentny i chcesz się pochwalić intelektem to po co te podchody?

  5. Zbigniew mówi

   Nie , to nia ja.

   Myslisz, ze sie czegos dorobimy na cudzym?

  6. marju73 mówi

   Zbigniew, przecież nie do ciebie pisałem.

  7. Marju73 mówi

   Robię pod swoim. To ty mi kradniesz sztandar, w dodatku próbując mnie ośmieszyć komentarzami na żenująco niskim poziomie. Po co ten trolling?

  8. Zbigniew mówi

   „Totalny balagan, kto do tego dopuscil, do sadu z nim – cenzurowac jest komu a „”

   Oczywiscie – moglem siedziec cicho, takie moje „chamskie prawo”, bo glos maja elity przeciez.

 17. qq mówi

  zwróćcie uwagę że pan Muller czy pan Dworczyk czepiają się tylko słów – czyli jak pani Barley przeprosi za niefortunne sformułowanie i powie że trzeba nas odciąć od finansów to będzie chyba ok?

 18. Michał mówi

  Coś jak Jacek Międlar piszący w swoim eseju o nieuniknionym „ostatecznym rozwiązaniu” w stosunku do Żydów. Obrzydliwe.

  1. W K mówi

   @Michał zmądrzej.

  2. Zbigniew mówi

   zydek nie zmadrzeje, zobacz co robia w Izraelu

  3. Michał mówi

   Zbysiu, póki nie było Internetu tylko najbliższą rodzina wiedziała, żeś ćwok. A teraz, dzięki sieci, zobacz, jak się możesz „zareklamować”.

  4. LOL mówi

   skończ się ośmieszać, bałwanie

 19. Zbigniew mówi

  Generalnie z Niemcami jest tak, ze stworzyli sobie pulapke wodorowa.

  Zamiast byc samodzielni technologicznie, to dusza ten temat szastaja pieniedzmi az konsumenci sie od nich odwroca. Wpakowali sie w ten NS2, aby ratowac szefow jakis koncernow i tylko ich posadki, z czego nic nie zostalo, bo natworzyli akcjonariuszom wiekszych problemow znanych wczesniej.

  Wytlumili rozwoj zastosowania LPG na potrzeby tego NS i klapa zu.

  Ale obudzili jakis pseudoekologow z trylionami € w kieszeni a przeciez LPG jest z odpadkow i smieci – nawet przyjmuje chetnie CO2 troche przerobione a nawet wytwarzane z wegla swiadomie.

  Teraz Polacy sa obwiniani o zatrzymanie tego wydatku, tego procesu a polski rzad uzaleznia sie od USA w obronie przed dominajcja rosji w energetyce.

  W rzeczywistosci politycy podlegli tym koncernom nie chca sie przyznac ze zdupili wszystko i w to chca wprowadzic tryliony, bo nie moga sie juz wycofac.

  NS2 nie bedzie kosztowal kilkanascie miliardow, lecz kilka trylionow €.

  Katastrofa polskiego gornictwa to jest tylko fragment, dla nas tylko w czesci niekorzystny, gdyz spalanie i to uzupelniajace dostawy „ekologiczne” jest okropnym marnotrastwem, jezeli nie „nadaje sie do LPG”.

  Wiecej ucierpielismy blokada pracy polskich firm LPG na rynku EU i wiecej oberwiemy, z tego ze tacy ludzie jak ta pani, calkowicie bezmyslni wystepuja jako przwywodcy przemian energetycznych.

  Odwrotna reakcja jest w stratach UE z powodu powstrzymania rozwoju technologii wydobycia wegla w Polsce i zastosowania LPG w eksporcie uslug „Mechatronikow”.

  Ludzie na EU wiedza, ze musza z nimi cos zrobic i podstepem ukazuja ich prawdziwe oblicze.

  1. Zbigniew mówi

   A polacy sie denerwuja, traca rozum i okazje zarobku: mechatronicy w kazdej firmie sa pilnie potrzebni za 6 tys € netto – po co tu nerwy – do czego je przylatac? Do LPG sie nie nadaja nawet jako smieci

  2. Zbigniew mówi

   Polacy – sorka.

 20. Zbigniew mówi

  Zalozyc monokl, patrzec przez to szkielko jak profesor Cris na swe auta i cieszyc sie zyciem – odczucia sa dopiero jak zaczniecie kasowac wyplaty

  Tak Wam tego zycze z calego serca

  a wiem co pisze, gdyz z tego powodu tutaj jezdza na mnie jak po psie na Alasce w zaprzegu do zlotego rylca – zlotych dzialek Londona – wy w Kraju, u mamy w Ojczyznie macie tylko odpryski, nawet nie odlamki a denerwujecie sie za mnie – dzieki zawsze to jakas podpora

  Pomodklcie sie jeszcze za mnie.

 21. Anahu Yamito mówi

  Lewactwo to robactwo. Stonka. Tfu!

 22. LOL mówi

  szwabski śmieciu, to unia żyje z nas

 23. Józek mówi

  Czy oni, Niemcy, zdają sobie z tego sprawę, żę jakby co do czego, nasze czołgi, jakie by nie były, będą w Berlinie w ciągu godziny a niemieckie, dobre ale nieliczne, mają do Warszawy prawie 500 kilometrów

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.