Polska zapłaci prawie pół miliona złotych za dzierżawę działki przeznaczonej pod Pomnik Katyński

Pomnik Katyński/ fot. twitter
12

Pomnik Katyński w Jersey City ma zostać przeniesiony z prestiżowej lokalizacji na mało uczęszczany placyk na tyłach budynków. Ugodę z burmistrzem Fulopem przedstawia się jako wielki sukces polskiej dyplomacji. Okazuje się, że nowa lokalizacja to także koszty, które pokryją polscy podatnicy. Opłata za dzierżawę to ok. 400-450 tysięcy złotych – poinformował w TVP1 Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera. Za tę kwotę działka będzie na 99 lat przekazana we władanie polskiego konsulatu.

Ale to jeszcze nie wszystkie koszty związane z przeniesieniem pomnika. Dworczyk przyznał, że premier podjął decyzję o przeznaczeniu środków na rewitalizację terenu wokół pomnika.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Posumujmy: Pomnik Katyński znika z prestiżowej lokalizacji. Polska płaci za zagospodarowanie nowego miejsca i jego dzierżawę. Burmistrz Fulop naubliżał marszałkowi Senatu RP, nie przeprosił, a mimo to dostąpił zaszczytu spotkania z Prezydent RP. I to ma być wielki sukces. A teraz wyobraźcie sobie, że sprawa dotyczyłaby pomnika ofiar Holokaustu.

Źródło: tvp.info

Przeczytaj też:

A. i K. Żabierkowie: Katyń – milczący wyrzut amerykańskiego sumienia

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Iwona mówi

  Dlaczego zydzi nie placa za niszczenie Rodakow i Polski tylko ciagle roszczenia bandyckie!Dokad tak bedziemy traktowani przez tych bandytow i mordercow itd

  1. Ada mówi

   To już jest kolejna jawna kpina i światowa pokazówka!!!
   Mamy płacić za rewitalizację terenu?, mamy płacić za dzierżawę ? Bo tak chce tym razem jakiś Fulop podstawiony do następnego plucia na nas i Polonię i symbol KATYNIA???
   Czy istnieje jakieś polskie podsumowanie wydatków na opłaty i chimery żydowskie w naszym kraju i z naszych funduszy? Czy też nie ma „taka rubryka”?
   Ile w sumie kosztuje to muzeum „POLIN”, tj. budowa + utrzymanie? Ile kosztuje nas łożenie na te gminy, zawładnięty Oświęcim itd.,a przecież tego typu wydatków polskich za nie swoje…jest tyle, że włos się jeży.
   Analogicznie – niestety – muszą być wprowadzone – do wyboru:
   – albo odpłatności ZA WSZYSTKO,
   – albo rozbiórka i przeniesienie do swojego kraju.
   Ten pomnik Katyński, to duma naszej Polonii i nasza przecież tu w kraju, jednak jeżeli tak ma być traktowany, to niech zazna spokoju w Ojczyznie – w Polsce!

  2. andzia mówi

   Gospodarka leży i kwiczy, każda kolejna decyzja rządu jest fatalna długoterminowo. Oni potrafią tylko zdzierać z Polaków, budować kirkuty, inne muzea żydowskie, utrzymywać to za publiczne pieniądze. Toż to jawny sabotaż! Nikt już z Polska się nie liczy, a to dzięki takim popychadłom.

  3. Ada mówi

   Polonia jest dosłownie roztrzęsiona – przed wizytą Dudy przed pomnikiem Katyńskim Polonię zatrzymano i kazano złożyć wszystkie flagi polskie w jednym miejscu, oddalonym znacznie od pomnika. Te flagi następnie w opłakanym stanie, porozrzucane, ubłocone poniewierały się na miejscu wskazanym przez policję. Polonia została potraktowana niczym powietrze…i nie tylko, nie tylko – słowem coraz lepsza zmiana…kursu.
   Ten pomnik to 30 lat zabiegań co do powstania i dbałości co do wieloletniego utrzymania z inicjatywy i za przyczyną NASZEJ POLONII !!!
   Za:” Nowy Polski Show „.

 2. Pan Kracy mówi

  „Polska zapłaci…”
  I „bardzo dobrze”! Wg mięsistonosego Fulopa powinniśmy się przyzwyczajać do płacenia…

  1. Ada mówi

   Jest pewna różnica i nawet chyba nie drobna. To nie my płacimy, nikt nas o to nie pyta.
   To jest płacone z naszych pieniędzy – bez przepraszania w tym temacie.
   Możemy obserwować i ślinę przełykać póki co.

 3. Avanti mówi

  Tak robi się interesy! Uczcie się! Pomnik stoi za darmo,więc trzeba zrobić trochę szumu by miejsce na którym stoi przynosiło zysk. Uczcie się jak żyd Fulop zarabia pieniądze z „niczego”

 4. Twojakrew mówi

  Brawo Policja , tepic nazistow z NSZ … Wsadzac ich do pudla… Robia tylko wstyd swiatu i Polakom.

  1. Ada mówi

   Idz już do kasy!

 5. julie mówi

  No wlasnie ! Ale zanim cokolwiek nastapi , cokoolwieeek niech azde bydlo antypolskie zaczynahac od dudy ! obejzy film pt ” przed sklepem jubilera ” ! …

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.