Polska zakończyła ewakuację z Afganistanu. Wykonano 44 loty przewożąc ponad 1100 osób [WIDEO]

ewakuacja z Afganistanu/ fot. Twitter/MSZ
5

W czwartek (26.08.2021) premier Mateusz Morawiecki poinformował o zakończeniu akcji ewakuacyjnej dla Polaków i współpracowników Polski z Afganistanu. – Na lotnisku w Kabulu sytuacja jest dramatyczna, dlatego razem z wojskami sojuszniczymi podjęliśmy decyzję o zakończeniu akcji ewakuacyjnej. Jutro przylatują ostatnie transporty – oświadczył Morawiecki. Zapewnił, że wszystkim ewakuowanym zostanie zapewnione wsparcie na terytorium RP.

– Wykonano 44 loty i przewieziono ponad 1100 osób, z czego 937 to obywatele Afganistanu, którzy w ciągu ostatnich 20 lat współpracowali z oddziałami polskimi lub polską dyplomacją Polską – poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. Do Polski trafi też na pobyt czasowy 500 współpracowników NATO oraz 45 Afgańczyków, którzy pracowali na rzecz UE.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Źródło informacji: Kancelaria Premiera/Facebook

Zobacz też:

J. Matysiak z USA: Afganistan i zwycięstwo Talibów

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rebih mówi

  1100/44 = 25. Czyli jednym lotem przewożono 25 osób w tym małe dzieci na rękach matek. Ktoś nas tu robi w ….

 2. Repatriant mówi

  rachunek możemy odwrócić, Embraer 175 ok.100 miejsc (82 + 20 w lukach) x 44 = 4400; jakby nie liczyć pinokio kłamie jak z nut; terroryści na usługach rzadu zzawsze ię przydadza

 3. Alek mówi

  A ilu Polakow przywieziono? Dlaczego nikt nie powie, ilu Polakow przywieziono?

 4. anonim mówi

  To teraz tym pastuchom trzeba zapewnic raj, harem dziewic z kobiet o blond wlosach, moze jeszcze kilka dziewczynek takich z 8 lat, baranine i kozine na uczte i nowy meczet. Trzeba przeciez przestrzagac praw czlowieja Łunia tak nakazala.

 5. Marcin Malik mówi

  Islamizacja Polski pełną parą. Ten płot na granicy z Białorusią to teatr dla naiwnych Polaków, żeby wierzyli że nie przyjmujemy muzułmanów. We Francji tez się zaczęło od kilku muzułmanów, a teraz są tam takie dzielnice że policja boi się wjeżdżać.
  Kiedy wielki meczet w Warszawie i harem dla każdego pastucha? Zawsze jest szansa, że uciekną do Niemiec bo u nas zasiłki są za małe.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.