Polska przesyła Mołdawii broń i amunicję. Minister Kamiński: „Mołdawia potrzebuje naszego wsparcia”

transport broni do Mołdawii/ fot. Twitter
11

W czwartek (1.06.2023) szef MSWiA Mariusz Kamiński poinformował na Twitterze, że jego resort przekaże mołdawskiej policji broń i amunicję oraz inne wyposażenie. – Niepodległa i suwerenna Mołdawia, opierająca się próbom wewnętrznej destabilizacji, potrzebuje naszego wsparcia! Dlatego podjąłem decyzję o przekazaniu policji mołdawskiej ogromnego transportu (2 Herculesy i 4 Casy) broni, amunicji i wyposażenia od służb podległych MSWiA – napisał Kamiński.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przekazanie broni następuje po tym, jak 20 maja prezydent Mołdawii, Maia Sandu, oświadczyła, że wiosną tego roku Rosja chciała obalić rząd mołdawski i zastąpić go prorosyjskim rządem marionetkowym. – Były plany obalenia rządu na wiosnę, ale nie powiodły się, ponieważ nasze czujne służby bezpieczeństwa zebrały wystarczającą ilość informacji – powiedziała w wywiadzie dla telewizji Moldova 1.

– Jesteśmy pewni, że spróbują ponownie, ale w tej chwili nie mam bardziej szczegółowych informacji. Plany Kremla są oczywiste, chcą zastąpić rząd w Kiszyniowie prorosyjskim rządem marionetkowym i wykorzystać Mołdawię w wojnie przeciwko Ukrainie – powiedziała Sandu.

Prezydent Mołdawii zaapelowała też o jak najszybsze przyjęcie jej kraju do Unii Europejskiej. – Oczywiście nic nie może się równać z sytuacją na Ukrainie, ale dostrzegamy zagrożenia i wierzymy, że naszą demokrację możemy zachować tylko jako część Unii Europejskiej – powiedziała w rozmowie z francuską agencją AFP.

Przewodniczący parlamentu Mołdawii Igor Grosu zapowiedział wycofanie się Mołdawii ze Wspólnoty Niepodległych Państw. WNP to organizacja gospodarczo-polityczno-wojskowa, zrzeszająca większość byłych republik Związku Radzieckiego, utworzona na mocy porozumienia białowieskiego z 8 grudnia 1991 roku. Porozumienie zostało podpisane przez prezydenta Rosji Borysa Jelcyna, prezydenta Ukrainy Łeonida Krawczuka i przewodniczącego Rady Najwyższej Białorusi Stanisława Szuszkiewicza. Ukraina wystąpiła z WNP na mocy dekretu prezydenta Petra Poroszenki z dnia 19 maja 2018 roku.

Źródło informacji: Twitter, wp.pl

Zobacz też:

Gen. Skrzypczak: „Przygotujmy się na powstanie na Białorusi. Trzeba wesprzeć oddziały, które będą prowadziły operację przeciw Łukaszence”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Adam mówi

  nie no, Kaminski oidda ze swojej kieszeni. my narod Polski nie wyrazilismy na to zgody

 2. kurvinox mówi

  Rosja chciała obalić rząd mołdawski i zastąpić go prorosyjskim rządem marionetkowym- powiedziala przedstawicielka marionetkowego rzadu proamerykanskiego.

 3. Krzysztof mówi

  Cymbały i pijaki z pisu rozdają co tylko mogą . My zostaniemy z gołymi dupskami , bo inni są potrzebujący . A co qwa z z Polską , co z nami . Kolejny powód ,żeby na ten pisiorowaty reżim nie głosować . Nawet się nie zapytali społeczeństwa co my Polacy na pomoc ukrom , co na pomoc mołdawianom i innym koszerniakom ? Tak dalej nie może być ,żeby banda złodziei wykorzystywała mandat zaufania po wygranych wyborach i jawnie prowadziła Polskę do ruiny, no bo kto za to wszystko zapłaci ? NO QWA MY POLACY !!!! Ile jeszcze lat ile pokoleń będzie dziadować i żyć od wypłaty do wypłaty ?

 4. Promyk mówi

  Dziwi mnie tylko to, że w Polsce ostała się jeszcze jakaś broń i amunicja.

 5. Matka mówi

  bo nie docenialas produkcji w PRL, wcisnęli Ci brak PKB. Obecne nie sięga lat 50.

 6. Pejot mówi

  minister Kamiński to minister skazany wyrokami sądów wszystkich instancji za przeprowadzenie prowokacji przeciwko Andrzejowi Lepperowi. Dopiero Prezydent Andrzej Duda ułaskawił pana Kamińskiego. Tylko nie wiem dlaczego pan Kamiński znowu został ministrem i znowu bawi się tajnymi służbami.

 7. anonim mówi

  Smutas i pijaczyna szarogesi sie i bezprawnie przekazuje bron za oczko geja prezesiunia z Zoliborza i poklepanie po ramionach. Za to w Polsce nie ma broni, mialy byc strzelnice w kazdym powiecie i no 300 tys. armia. Za to jego resort z zomowcami na czele blokuje Polakom szerszy dostep do broni.

 8. AntyPO✡PiS mówi

  A kto zapłaci za tą broń? Pewnie będzie tak samo, jak z bronią dla banderowskiej UPAdliny i zasiłkami dla Ukrów, czyli zapłacą Polacy, a powinni wyłącznie socjaliści z PiSraela!

  Kamiński WON na front walczyć za banderowską UPAdlinę!

 9. alojz mówi

  Szczodrość naszego serca nie zna granic. Pomagamy UA, pomagamy Mołdawii. Od lat też wspieramy Isrl w jego walce przeciwko agresji sąsiadów. Co prawda nie bronią czy amunicją bo to to oni maja dużo lepsze niż nasze, ale za to kasą transferowaną na różne sposoby i dyplomatycznie na arenie międzynarodowej. Aż się boję, co będzie, kiedy te wszystkie kraje zaczną nam się odwdzięczać…

 10. Shadow mówi

  Jeżeli po przegranych wyborach, ta zachlana morda(szantażowana przez starszych i mądrzejszych) nie zadynda, albo nie zostanie osadzona w pierdlu do kresu swych zasranych dni, to niech szlag trafi ten kraj i zdemoralizowanych, głupich, bezjajecznych obywateli.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.