Gen. Skrzypczak: „Przygotujmy się na powstanie na Białorusi. Trzeba wesprzeć oddziały, które będą prowadziły operację przeciw Łukaszence”

gen. Waldemar Skrzypczak/ fot. screen
22

We wtorek (23.05.2023) generał Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych, był gościem Bogdana Rymanowskiego w programie „Gość Wydarzeń” na antenie Polsat News. Pytany o wydarzeniach w obwodzie biełgorodzkim w Rosji, gdzie rosyjscy najemnicy walczący po stronie Ukrainy przeprowadzili akcję dywersyjną, powiedział, że „to pokazuje, że nie wszyscy Rosjanie zgadzają się z polityką reżimu Putina”. – Nadchodzi czas, żeby naród rosyjskich, przynajmniej w części, wypowiedział posłuszeństwo Putinowi – dodał.

Generał Skrzypczak stwierdził też, że jeśli ukraińska kontrofensywa zakończy się sukcesem, to na Białorusi wybuchnie powstanie przeciw prezydentowi Łukaszence.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Ci uzbrojeni Białorusini, którzy stanowią część potencjału militarnego ukraińskiej armii nie złożą broni. Oni pójdą na Białoruś. Mam nadzieję, że to wywoła powstanie na Białorusi, tego boi się Łukaszenka – stwierdził. – Przygotujmy się na powstanie na Białorusi, bo to się stanie. Trzeba być gotowym do wsparcia tych oddziałów, które będą prowadziły operację przeciwko Łukaszence – powiedział.

Pytany o to, jaka miałaby wyglądać ta pomoc ze strony Polski, gen Skrzypczak odparł: Trzeba ich wspierać cały czas bronią i amunicją, żeby mogli prowadzić tę operację. Wydaje mi się, że nie będzie dużego problemu z operacjami tych wyszkolonych żołnierzy, i że naród białoruski poprzez ich i z entuzjazmem pójdzie przeciw Łukaszence. Łukaszenka nie ma już potencjału militarnego, żeby zapobiec takiemu powstaniu. Rosja mu niewiele pomoże, bo będzie miała problem w Biełgorodzie, może w Woroneżu, może w Rostowie z tymi antyputinowskimi oddziałami rosyjskimi.

Według generała Skrzypczaka, jeśli dojdzie do powstania „na pewno będzie exodus Białorusinów w kierunku Polski i trzeba być na to gotowym”. – Trzeba być na to gotowym, że na Białorusi wybuchnie powstanie – podkreślił. Cały wywiad TUTAJ.

Źródło informacji i cytatów: polsatnews.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: Jaka piękna katastrofa

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Radek Wicherek mówi

  A potem wielkie zdziwienie, że Łukaszenka, komuch jeden, tak się uparł na Polskę. Może i komuch, może i jest mu sporo do zarzucenia, bo święty na pewno nie jest, ale który przywódca państwa reagowałby entuzjastycznie, jeżeli władze sąsiedniego kraju po raz kolejny ingerują w jego politykę wewnętrzną, otwarcie wspierając działania dążące do zamachu stanu?

 2. finka mówi

  Generał od roku opowiada takie kocopały, że chyba nikt nie traktuje go serio, a za podżeganie do napaści na legalnie wybrany rząd sąsiedniego kraju powinien odpowiadać karnie. Lepiej by się skupił na faszystowskich zapędach miejscowego rządu.

 3. z-k mówi

  Czy cały batalion generałów, mamy ich chyba tylu co Chiny, jest tak mądry jak ten oto……???

 4. Anty mówi

  W Wolnej Polsce za podżeganie do wojny będzie świat oglądał zza krat podobnie jak inni polińscy podżegacze.

 5. AntyPO✡PiS mówi

  Dupa w troki i niech cała komunistyczna generalicja z PZPR/LWP na czele z tow. Skrzypczakiem spieprza na Białoruś walczyć! Na co jeszcze czeka ten stary komuch Skrzypczak?

 6. Wladca mówi

  On by sobie do kobiet i dzieci postrzelal , jak to dawniej bywalo…

 7. Viktor mówi

  Kto Skrzypczakowi płaci? Czyim jest reprezentantem? Kto zawsze zarabiał wielkie pieniądze na wojnach/ludzkim cierpieniu, kradzieży?? Kto narodowo zaplanował/ utworzył ZSRR?
  Polska potrzebuje dobrosąsiedzkich /mądrytch.korzystnych stosunków z sąsiadami i rozmów dyplomatycznych na najwyższym poziomie.
  Prezydent Białorusi Łukaszenka nie wyprzedał żadnego przedsiębiorstwa.Białorusi,jak Polskę od 1989r, będący u władzy (..od Wałęsy nadal?) Ci co mówią prawdę w jakiej jesteśmy sytuacji są wyrzucani z Uczelni/ z pracy m.inL. Prof. Lucyna Kulińska , Dr Leszek Sykulski) – wspaniałi Polacy naukowcy mający w sercu interes narodowy Polski i Polaków). Pan Nikt .tam był, widział. mówi o Białorusi prawdę. Kto pcha Polskę do wojny??

 8. Dumny Polak mówi

  Znakomite odpowiedzi Panstwa!
  Ja tez, konsekwentnie pomijalem wypowiedzi na youtubie i wszedzie indziej, tej przebrzydlej, zdradzieckiej kanalii i gnidy, generala od smierdzacego kibla i podobnych tematow!!
  Powies sie, zdradziecka, przebrzydla, ukrowska, mordo! Polska pogardza taba, kanalio i zdrajco!

 9. wojtek mówi

  W wolnym kraju taki pajac jak Skrzypczak co najwyżej zbierałby puszki po śmietnikach. Jeżeli został generałem Wojska Polskiego to wojsko te jest nic nie warte. Wojsko Polskie nigdy nie rozliczyło się i nie przeprosiło za strzelanie do robotników w czasach komuny.

 10. Hammurabi mówi

  Generałek uwielbia gry i gierki sztabowe, co? Wielkie mapy, rozmieszczone oddziały ataki i rejterady wrogów. Wielkie, papierowe zwycięstwa i kolejne medale za zasługi a za nocne wyjście do kibla bez zapalania światła w korytarzu to już Krzyż Komandorski Orderu Wojennego Virtuti Militari.
  Genarałek z maniakalnym uporem pcha palce między drzwi a najgorsze w tym jest to, że to nie jego paluchy, tylko tych, którym służyć przychodzi pod rozkazami takich „strategów”.
  Owszem należy się przygotować na okoliczność zadymy na Białorusi jednak w zupełnie inny sposób. Już od dawna powinny być poczynione listy Polaków tam mieszkających których Polska powinna przyjąć jako uchodźców, by uchronić ich przed powtórką z Brzostowicy Małej, Lerypolu czy Kuropat. Przed wejściem reszty powinny strzec granic gęsto rozstawione i uzbrojone w broń maszynową posterunki, które nie zawahają się jej skutecznie używać.
  To, co zrobiono w przypadku Ukraińców jest już tak wielkim, zbrodniczym wręcz błędem, że podobne działania w przypadku Białorusinów byłyby totalną katastrofą. Skoro „naród białoruski” poprze z entuzjazmem swoich wyzwolicieli, to należy pozostawić mu wolną rękę. Niech popiera a za okazywaną rozważną pomoc niech płaci tak, jak niegdyś musiała płacić Polska.

 11. Shadow mówi

  Ja tu wyczuwam wpływy czosnkowych nieprzyjaciół z hameryki. Zdaje się, że chcą podobnie uczynić, jak z upainą w 2014 r., czyli przewrót. A ten palant z tytułu artykułu, gra w ich grę.I być może nie tylko on.

 12. TW mówi

  O napaści na Białoruś przy pomocy Polski anglosasi mówili od dawna. Teraz jest okazja i klimat. Morawiecki może na to polecieć bo temat ukraiński już nie żre w społeczeństwie, coraz więcej pytań, kwesti kowidowe nie rozliczone a nic jak wojna nie zmienia myślenia ludzi (cytat z jego mądrości)

 13. Adam mówi

  Co ten śmieć wygaduje …. Chyba w to sam nie wierzy…

 14. Adam mówi

  Wojtek – w punkt !!! Pozdrawiam.

 15. Krzysztof mówi

  DO : VIKTOR – masz zapewne na myśli tych bandytów skundlonych , o których mówią co z narodu kupieckiego , albo prawniczego . Niestety dopóki ich jakaś zaraza nie zeżre dopóty , będziemy musieli ty gnoi znosić , chyba że ….?

 16. Buran mówi

  To jest nie do pomyślenia, że „generał” który opowiada takie kocopały mógł być dowódcą Wojsk Lądowych. Takich to już mamy generałów, jeden majaczy, a inny chce posłuchać w gabinecie jak gra granatnik bo mu „przyjaciele” powiedzieli że to głośnik w prezencie.🤣

 17. Demokryta mówi

  Ktoś nas wpuszcza w kanał, czyli na siłę chcą nas skłócić z sąsiadami a my milczymy, nic nie robimy…

 18. zagłoba sum mówi

  Typek jest albo takim idiotą albo płacą mu za pier…nie takich bredni. W pierwszym przypadku byłoby to straszne, gdyz tzw. armią,polską ( coś takiego istniało do – mniej więcej 1990r – dowodził debil..

 19. Irmina mówi

  Niezwyciężona armia Polin pod przywództwem największego strategossa w świecie,za oczywistym pozwoleniem jankesko-jewrejskim gotowa jest do walki o dupokracje ze wszystkimi „reżimami”. Tylko patrzeć jak zabiorą się za Chiny.

 20. Karol mówi

  Generał Skrzypczak niedawno namawiał do napaści na Kaliningrad i zajęcie go , bo Rosja słaba. temu człowiekowi pewnie ktoś sporo płaci za publiczne podżeganie do wojny, a jeżeli nie, to powinien być przymusowo leczony. Oczywiście nie przypadkiem akurat jego brednie są publikowane. Jest to jeden z elementów propagandowych dla opinii publicznej umieszczanie wypowiedzi takich emerytowanych generałów przed wciągnięciem kraju do wojny. Następnym jest tłoczenie propagandy jak to Rosja jest słaba ( żołnierze walczą w trampkach, z zardzewiałymi karabinami i całe półki poddają się banderowcom aby ich zarezali ).
  Następny jest przedstawienie jak to Rosjanie są okrutni: to bandyci, którzy gwałcą 2-miesięczne dzieci na oczach ich matek. Zabrakło tylko następnego elementu propagandy ukraińskiej, którą prasa polskich właścicieli i zagranicznych tak ochoczo powiela, że gwałcą również nienarodzone dzieci na oczach ich matek. Zmieniono podobno propagandzistkę i nie zdążyła tego podać. Ile trzeba wciągnąć kresek, aby tłoczyć takie bzdury. Powtarzanie tych bzdur przez środki masowego przekazu w Polsce świadczy jedynie z jednej strony , że dziennikarze są całkowicie bezwolnymi przekaźnika i prostytuują się za pieniądze. Z drugiej strony prezydent i rząd w Polsce są sługami oligarchów ukraińskich – jak to sam przyznał Jasina. Takie bezkrytyczne powielanie propagandy ukraińskiej nie ma miejsca w innych krajach, tylko w Polsce. Świadczy to o tym, że w planie amerykańskich strategów jest wydanie polecenia dla Dudy aby pod jakimś pretekstem wepchnąć nas w ten konflikt np. pomocy dla narodu białoruskiego , który chce się wyzwolić z pod jażma Łukaszenki. Ostatnio czytałem brednie o o partyzantce na Białorusi i oddziałach Białorusinów walczących o utrzymanie się u władzy oligarchów ukraińskich. Teraz weszła w życie ustawa, która przeciwników wepchnięcia Polski do tego konfliktu amerykańsko rosyjskiego pozwala zamknąć na 8 lat. Zaczyna przypominać coraz bardziej to sytuację w Rosji za czasów Lenina i Trockiego.
  Niech Bóg chroni Polskę.

 21. Bogdan mówi

  Tego generała naleźy izolować i nie dopuszczć do mediów ! Jako były dca wojsk lądowych nie powinien podźegać do konfliktu na Białorusi i mieszać w to Polskę ! To jest niewybaczalne i podpada pod paragraf prawny ! Kompletnie nieodpowiedzialny gość , trudno mi to pojąć ale mając tak zdegenerowaną i uległą obcym ambasadom klasę rządzącą nic mnie juź nie zaskoczy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.