Polska odda Ukrainie myśliwce F-16? Szef gabinetu Zełenskiego: „Mamy pozytywne sygnały”

myśliwiec F-16/ fot. Wikipedia
22

W niedzielę (29.01.2023) minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow powiedział w rozmowie z kanałem CBC, że Ukraina uzgadnia ze swoimi sojusznikami przekazanie samolotów bojowych i rakiet dalekiego zasięgu.

– W zeszłym roku zapisałem swoje życzenia w liście do Świętego Mikołaja. Ta lista pozostaje w mocy: myśliwce, myśliwce, lotnictwo, pociski podobne do ATACMS lub coś podobnego, zdolne do ataków z dużej odległości na rosyjskie składy paliwa i amunicji, a także na stanowiska dowodzenia – powiedział Reznikow.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W poniedziałek (30.01.2023) szef gabinetu prezydenta Zełenskiego, Andrij Jermak, poinformował na Telegramie, że „trwają prace nad pozyskaniem myśliwców F-16”. – Mamy pozytywne sygnały z Polski, która jest gotowa je nam przekazać w porozumieniu z NATO – napisał Jermak.

Premier Mateusz Morawiecki, pytany w poniedziałek o plany przekazania polskich F-16 Ukrainie, odpowiedział: Podobnie jak było to kilka miesięcy temu w kontekście MiG-ów, tak samo i jakakolwiek inna siła powietrzna będzie w uzgodnieniu z państwami NATO realizowana i ewentualnie przekazywana. Będziemy tu działali w pełnej koordynacji.

Źródło informacji i cytatów: defence24.pl

Zobacz też:

Nie tylko Leopardy! Polska wyśle dodatkowo kilkadziesiąt zmodernizowanych czołgów

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. verizanus mówi

  Pan każe sługa musi, chociaż pewnie dla jaj będą „debaty”, „negocjacje”, „uzgodnienia” (oczywiście nie za darmo, na coś przecież kasa do US idzie) itp itd ;).

 2. anonim mówi

  Zachowanie typowe dla talmudycznych parchow, czyli dla koszernego geszeftu wszystkie sily w jedna strone, cel uswieca srodki. Te mendy ograbia nas doszczetnie a kiedy juz nic nie zostanie, to obroca nas w zgliszcza. Tak robia na calym swiecie.

 3. Ewa-Maria mówi

  Nie wiem co by robili i tak UPAina nie wygra tej wojny. Powtarzam wypowiedzi znawców tematu, którzy na tym się znają.

 4. z-k mówi

  Oddadzą! Mają pachoły swoich mocodawców i na ich rozkaz zrobią każdą głupotę i sk–syństwo. Dotyczy to nie tylko PIS ale całego okrągłostołowego towarzystwa z Konfederacją włącznie ….no może z wyjątkiem Pana G. Brauna

 5. Marcin Malik mówi

  Może to się opłaci Polsce jesli USA dałoby nam w zamian podwójną liczbę F-15 oraz nowoczesna obronę antyrakietową.
  Czy wprawo.pl wie o takim planie czy mamy po prostu oddać F-16 i czołgi za darmo?

 6. Ewa mówi

  To nie Polska wojna> Ile już zabrali nam z naszych podatków?

 7. verizanus mówi

  Jak tak dalej będą szafować polską kasą to Polacy będą musieli pracować co najmniej do 70 roku życia.

 8. Republikanin mówi

  @Marcin Malik: Czy otwarta wojna z Rosją, Polski czy NATO, nieważne – może się Polsce w jakikolwiek sposób opłacić?

 9. zuza mówi

  skandal! to jest rozbrajanie Polski, myśle ze w tej przeogromnej ilości broni, sprzętu, gotówki, benzyny, prądu, konwojów- pod postacią tego wszystkiego wyprowadzamy zwyczajnie kase z Pilski i spłacamy przy okazji pomagania banderowcom, mienie pożydowskie czyli ustaw 477 bo tego zada żyd Blinken. Inaczej to byłoby niemożliwe żeby aż tyle wszystkiego dawac wrogiemu od zawsze panstwu, przeciez mg dajemy więcej, niż ukry nawet proszą, nadwyżki idą na żydów na bank! Miało być 3 % pkb na zbrojenia, jest 4????!!!!

 10. Wladca mówi

  Kosy!Dzidy!i drewniane miecze! Luki i strzaly by sie tez przydaly!Zolnierzyki i policjanci biegajacy za pijaczkami w czasie kowida,dzielnie palujacy protestujacych przedsiebiorcow( np. w Warszawie)Bravo!Bravissimo i jeszcze te pedaly i Transy z Nowoczesnej ! Oto polska armia a.d. 2023!Polska armia od 1945 roku nigdy nie walczyla na zadnych froncie z regularna armia przeciwnika.Ale z kobietami i dziecmi w Czechoslowacji ,na Balkanach na Wybrzezu 1970r,podczas pacyfikacji kopalni Wujek (czolgami na bezbronnych formuliert etc ,etc.
  Bravo!bydlaki i eunuchy!

 11. Быдлошевский Л.З. mówi

  Kolega ma rację z wyjątkiem mają/czerwca 1947 roku kiedy wojsko wywiozło w „Akcji Wisła” 150 000 Banderowcow na Ziemie Odzyskane bo ginęli jeszcze wojskowi z nich ręki….Bieszczady i Lubelskie….- 🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💞💞💞

 12. Adam mówi

  Durnie z pisu dążą do bezposredniej konfrontacji wojennej Polski z Rosja. Dlatego ta ekipa musi byc odsunieta od wladzy poniewaz dziala na niekorzysc Polakow.

 13. Andrzej mówi

  Władca, albo jesteś głupi, albo głupiego udajesz. Te tak zwane misje stabilizacyjnego, to była wojna. Gdybyśmy my nie pojechali tam, oni przyjechali by tu. Wiesz co to konflikt sieciocentryczny? Chyba nie słyszałeś o bitwie w Karbali, i o tym że w Afganistanie, strzelane było na prawie każdym patrolu. Ten przeciwnik był groźny i wymagający. Wiesz, że Afganistanu nikt nie podbił, nawet Czyngis-chan? Walcz z kimś, dla kogo śmierć w walce to przepustka do raju. Komandos klawiatury.

 14. Быдлошевский Л.З. mówi

  Jedz za szekle do Afganistanu i do Libii czy do Jugosławii i zamknij szeklowa mordę, dobrze ? – ⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💞💞💞

 15. Andrzej mówi

  W Rosji, każdy pograniczniak zwłaszcza na południowej granicy, to bohater. Dla nich wojna trwa ciągle. Im to też powiesz ?!!!

 16. Normalny mówi

  Po prostu powinni stanąć natychmiast przed Trybunałem Stanu za działania przeciw narodowi polskiemu i nie dość , że co najmniej dożywocie ale i całkowita konfiskata mienia ich i tego przepisanego przez nich na ich rodziny – w kraju i za granicą.

 17. Shadow mówi

  Mało tego, za chwilę oddadzą upaińcom, na żądanie jankesów i żydków,nawet ostatnie swoje gacie, ale i swoje nałożnice i bękarty ( te trafią do burdeli upaińskich jako wyjątkowe okazy). Hańba wam na wieki pookrągłostołowe bydło.

 18. Michu. mówi

  My już daliśmy bardzo dużo, myśliwców F16 mamy kilkadziesiąt, nie stać nas na taką pomoc. Musimy mieć zdolbości obronne, także osobiście jstem przeciwny wydawaniu tych samolotów

 19. verizanus mówi

  @ Zuza 447 to swoją drogą 😉

 20. verizanus mówi

  @ Andrzej Oni by tu nie przyjechali, nawet jak nasi ich prowokowali to przecież Polaków jako takich raczej nie tępili. Pewnie wiedzieli, że nic nie mają do gadania i po co ślepy miecz tępić jak można rękę jak mówi poeta 😉

 21. Slawek mówi

  Za jakiś czas jak tak dalej pójdzie, to z Kosowem, San Marino przegramy.

 22. Dumny Polak mówi

  F-16? Ma to byc nowy kawal?!
  Powszechnie wiadomo, ze upancy sa najlepsi ze swoimi grabiami, widlami i pilami!
  Moze nawet bron nuklearna dalekiego zasiegu!
  Skurwiele, wydaje im sie wszystkim, ze sa wszechmocni i wnet, niespodziewanie i cudzym kosztem, podbija caly swiat!?
  Niech sie wreszcie pukna w leb, po co to wszystko, bic juz przez caly rok, pedzic przeciw scianie!
  Niech sobie SAMI gina, jesli stracili kompletnie swoj rozum i instynkt samozachowawczy!
  Nie musimy wszystkiego rozumiec, po prostu sa na swiecie takie demony, ktorym to jest obojetne!
  Pozwolmy im isc, jak nie potrafia inaczej!
  ALE NIE DAJMY SIE, JAKO ZNAKOMITY i GODNY NAROD, TEZ WCIAGNAC W TEN OBLE,D!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.