Polska ambasada w Moskwie oblana czerwoną farbą. To odwet za napaść na rosyjskiego ambasadora [WIDEO]

ambasada RP w Moskwie/ fot. screen
4

W środę (11.05.2022) budynek polskiej ambasady w Moskwie został oblany czerwoną farbą. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać trzech mężczyzn z kubłami, którzy podchodzą do budynku i wylewają farbę na ścianę, okno i tablicę z godłem. Rosyjskie kanały na Telegramie publikujące nagranie nazywają akcję „symetrycznym odwetem” za oblanie farbą rosyjskiego ambasadora w Warszawie.

Wiceszef polskiej dyplomacji, Marcin Przydacz, zapowiedział, że Polska „będzie oczekiwać od strony rosyjskiej wyjaśnienia tej sprawy i ustalenia sprawców”. – Jakiekolwiek próby tego typu reagowania na sytuację, która miała miejsce w Warszawie, są oczywiście absolutnie nieakceptowalne. Placówki dyplomatyczne, dyplomaci cieszą się odpowiednim immunitetem – dodał.

Ukraińcy oblali farbą rosyjskiego ambasadora, a polskie władze usprawiedliwiły ten czyn i nie wyciągnęły żadnych konsekwencji wobec sprawców. Oczekiwanie, że teraz strona rosyjska będzie ustalać sprawców oblania farbą polskiej ambasady jest nie tylko żałosne, ale po prostu śmieszne. Oczywistym jest, że jeśli strona polska będzie naciskać na wyjaśnienie sprawy, to Rosjanie będą nas ośmieszać mówiąc np. o zrozumiałych emocjach rosyjskich mężczyzn, którzy oblali budynek. Chroniąc ukraińskich demonstrantów, którzy złamali polskiej prawo, polskie władze doprowadziły do sytuacji, w której dewastacja polskiej ambasady jawi się jako działanie w pełni uzasadnione, a protesty strony polskiej jako groteska. Warto było?

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: Rżnięcie głupa, czyli Polska zakładnikiem rosyjsko-ukraińskiej prowokacji

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Paweł mówi

  Oczywiście zostaną złapani i ukarani.
  Żeby pokazać światu,że to my jesteśmy dzikusami..
  Oczywiście jest to ciąg dalszy działań Rosji po wczorajszych słowach ich ambasadora, przedstawiających polskie służby w superlatywach,ale tylko po to żeby pokazać opinii publicznej, że była to akcja polskich służb.Bo skoro są one tak profesjonalne to przecież nie ma mowy o wypadku przy pracy odnośnie oblania go farbą…
  Tak się rozgrywa frajerów

 2. Arkadiusz mówi

  @Paweł Najbardziej przykre jest to że niektórzy jeszcze się z tego cieszą. Jesteśmy popychadłem na arenie międzynarodowej przy wiwatach części polskiego społeczeństwa – z tego nie może wyniknąć nic dobrego.

 3. W K mówi

  To już bez znaczenia. PiSrael, POlksdeutsche i reszta okrągłostołowych lewaków niedługo przegłosują federalizację UE w zamian za obietnicę pieniędzy. Telewizor powie Poliniakom, że likwidacja Polski jest dobra dla Polski. Poliniacy będą się cieszyć i wiwatować.

 4. Ewa-Maria mówi

  Było do przewidzenia że odwet będzie z rosyjskiej strony. Myślę że będzie zakaz wjazdu do Katynia.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.