Kuriozum! Polscy Żydzi atakują ks. Zielińskiego za wyjaśnienie w TVP, że hagada to żydowska „prawda”

fot. pixabay.com
16

Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce wystosował dziś skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w związku z wypowiedzią ks. Henryka Zielińskiego w programie „Salon dziennikarski” wyemitowanym na antenie TVP Info 24 lutego br. Co polskim Żydom nie spodobało się w wypowiedzi ks. Zielińskiego? Podczas programu ks. Zieliński wytłumaczył, czym jest hagada i jakie jest podejście cywilizacji żydowskiej do prawdy pojmowanej na sposób grecko-rzymski.

„To zupełnie inny system wartości, inna koncepcja prawdy. Dla nas prawda oznacza zgodność tego, co mówię, z faktami. Dla Żyda prawda oznacza zgodność tego, co on mówi, z dobrem przez niego pojętym. Jeśli Żyd jest religijny, to prawda oznacza coś, czego Bóg chce. Jeśli jest to Żyd niereligijny, to prawda jest czymś subiektywnym, albo prawdą będzie to, co będzie służyło interesom Izraela. Żydzi mają taki swój gatunek literacki – hagada – często te opowieści nie mają nic wspólnego z faktami. Jeśli my zwracamy na to uwagę, że to nieprawda, to mamy takie reakcje, jakie mamy” – powiedział ks. Zielinski.

Co tak oburzyło polskich Żydów w tym wyjaśnieniu? Czyżby postanowili zaprzeczyć istnieniu hagady i jej roli w kształtowaniu cywilizacji żydowskiej? To już nie tylko jest śmieszne. To jest po prostu żałosne. A jednak.

Oto cytat ze skargi Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce: „Twierdzenie, że Żydów cechuje kłamstwo w sposób oczywisty łamie art. 18 p. 1 Ustawy o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji (Dz.U.2017.0.1414 t.j. – Ustawa z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji z późniejszymi zmianami). Artykuł ten stanowi, że: Audycje lub inne przekazy nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym, w szczególności nie mogą zawierać treści nawołujących do nienawiści lub dyskryminujących ze względu na rasę, niepełnosprawność, płeć, wyznanie lub narodowość. Tak samo złamało ten artykuł zachowanie prowadzącego tę audycję Michała Karnowskiego, który nie odniósł się do słów ks. Zielińskiego”.

Rewelacja! Wyjaśnienie, czym jest hagada to nawoływanie do nienawiści i dyskryminacja. Tak właśnie Żydzi pojmują prawdę. Prawda nie tylko „nie przechodzi do żadna rubryka”. Prawda jest po prostu nawoływaniem do nienawiści i dyskryminacją.

Czego zatem domaga się Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji? „Wnosimy do KRRiTV o ustosunkowanie się do słów ks. Zielińskiego oraz milczenia M. Karnowskiego, oraz o podjęcie działań, by uniemożliwić łamanie przez publiczne medium ustawy o KRRiTV dalsze obrażanie obywateli”.

Innymi słowy, Żydzi domagają się wprowadzenia cenzury, która prawdę zastąpi hagadą. Komedia!

Źródło: jewish.org.pl

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Jarosław Kaczyński dyskredytuje źródła z epoki na temat policji żydowskiej. To nie tylko błąd. To samobójstwo!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbulwersowany mówi

  Polsce po prostu brakuje prawdziwego polskiego męża stanu, który wiedziałby co zrobić z tą żydowską hucpą, a wręcz z maniakalnym stanem chorobowym. Jak to się mówi : miękkie serce, twarda d…, twarde serce, miękka d….

  1. Włościanka mówi

   Nie mamy endecji. A te niby polskie partie to są dziwnie sprzyjające opcjom; niemieckiej, sowieckiej i żydowskiej. Młodzież maszeruje ale nie garnie się do polityki. No i kto wie jakiej nacji był seryjny samobójca? Tam na samej górze są naciski i szantaże. W pojedynkę nikt nie podskoczy. Nagła podmiana premiera i ministrów na miększych mówi sama za siebie. No i Rybak został więźniem politycznym w rzekomo już wolnej Polsce.

 2. Ada mówi

  Ks. Zalewski podpadł za słowa, Karnowski za milczenie – a przecież mogli porozumiewać się…wzrokiem lub na migi. Wprawdzie też byliby o coś posądzeni, ale może chociaż sensownie,
  gdyby mogło się tak zdarzyć.

 3. michu mówi

  Można by się zastanowić czy działania strony przeciwnej zawsze są zgodne z polską racją stanu i warto pamiętać o tym artykule (z 1992 r. itd) jak Polacy będą dyskryminowani ze względu na narodowość 😉

 4. andrzej mówi

  Skarga złożona przez zyda nie ma mocy prawnej. Dlatego można ją wyrzucić do kosza . Czy zyd moze wogóle na cos sie skarzyc? Wydaje mi sie ze nie .

 5. Robert B. mówi

  O Żydach nie wolno mówić prawdy, bo prawda jest dla nich druzgocąca. Wystarczy się z nim zetknąć osobiście, doświadczyć ich etnicznej działalności, żeby się przekonać bardzo szybko, że ci wszyscy “antysemici” to wcale tak zupełnie nie zwariowali.

 6. Spostrzegawczy mówi

  Ksiądz Zieliński świetnie rozszyfrował Żydów i to ich bardzo boli. A kiedy ich cokolwiek nie boli ?!

 7. Roza mówi

  Dokad pieronskie zydostwo bedzie “sralo”na Polske i Polakow!Ciagle zyd ustanawia zboczone prawo i bez podstawne roszczenia.Tak sie odwdzieczaja za to ze Nasza Ojczyzna przyjela ten swietnie zorganizowany zlodziejski motloch.Zarabiaja doslownie na wszystkim itd

 8. aalfa.oomega mówi

  JUDE chcą od nas wyszlamować kasę [1 bln PLN], a prawdę mają gdzieś! A w przyszłości: skoro Polin ma być europejskim węzłem logistycznym – to chcą nim [po zawłaszczeniu] zarządzać! O przyszłości Unii Europejskiej, mocarstwa USrael [i jego XXI-wiecznym kondominium nad Wisłą: JUDEOpolonii], dżihadzie i 3.wojnie światowej – zob.: ‘2021, Moonwars’ (na: docer.pl)

  1. jan mówi

   prawda jest taka ,ze zyda i mentalnosci zydoskiej sie nie zmieni trzeba wskrzesic hitlera zeby zrobil z nimi porzadek

  2. witek mówi

   chyba jesteś upośledzony umysłowo żeby pisać takie bzdury albo jesteś pożytecznym idiotą, hitler właśnie przysłużył się swoim działaniem dla tej sytuacji którą mamy teraz – czyli uwiarygodnił wyjątkowość narodu wybranego

 9. janek mówi

  PRAWDA o żydach….. i aj waj poszło na cały tenKraj:)))). Ratunku giewałt!!!!:))))

 10. Alfonsominet mówi

  Chcą nas wydoić ! Reszta to chucpa ! Najbardziej bezczelny naród na świecie !tfu..

 11. Jarek mówi

  Szkoda że Andrzej Lepper nie żyje. Był on prawdziwym mężem stanu mimo że był prostym człowiekiem. On by już koszernym powiedział do słuchu. Na pewno.zachowałby się jak prawdziwy dumny Polak

 12. poppy mówi

  Down with Israel, down with jews, down with zionism. All are a plague to the hole of humanity!!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.